Spi, bledá sestřičko

Spi, bledá sestřičko

Malíři Henrymu Chesterovi je bezmála čtyřicet, když se ožení s Effií, sedmnáctiletou dívkou, která už je několik let nejoblíbenějším, přesněji řečeno jediným modelem k jeho obrazům. Nikdo netuší, že sňatkem nudného patrona Chestera a nadpozemsky krásné, éterické Effie začíná drama plné zmařených nadějí, tiché hrůzy, ohromujících tajemství, kouzel, lásky, vášně, nenávisti a touhy po pomstě.
Román Joanne Harrisové, autorky světově proslulé Čokolády navazuje na tradici anglického gotického románu. Odehrává se ve viktoriánské době, především v Londýně, v kulisách malířských salonů a honosných domů, ale děj nás zavede i do barvitého prostředí nevěstince, do vykřičených krčem, na starý highgateský hřbitov nebo mezi kočovné cikány. Všude tam budeme krok za krokem odhalovat neblahá tajemství z minulosti autorčiných hrdinů a se zatajeným dechem čekat, jak se rozuzlí jejich dramatické osudy - jako bychom sledovali kartářku, když vykládá tarotové karty a odkrývá nám jejich tajemství… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/52_/527/spi-bleda-sestricko-jyb-527.jpg 3.447

Sleep, Pale Sister (1994)

Vydáno:, Knižní klub

Netopyr07
25.01.2016

Tahle se mi líbila moc, mám za to, že víc, jak Ostružinové víno.

Habana
22.10.2014

Kniha je velmi dobře napsaná. A to hádám už jen z toho stylu, že jsem ji přečetla ve svých 13-ti a v tu dobu jsem byla velmi náročná na knihy.
Knihu bych mohla číst neustále za sebou a stále by se mi líbila, má v sobě určité kouzlo.
Některé knihy jsou pro všechny, některé jen pro někoho. Tahle patří do té druhé skupiny.

Ten kdo má rád nadpřirozeno, napětí a milostné trojúhelníky, posazené v minulé době... nechť se knihy chápe.

Nico
19.05.2014odpad!

Šílená slabota. Čekala jsem podobnou úroveň jako Čokoláda nebo Krysařovy střevíce. Tohle je slátanina, jakou by sepsala každá talentovanější třináctka... hrůza

Evik30
17.03.2014

Tak trochu jiná detektivka. Ze začátku se mi do toho moc nechtělo, ale pak to bylo perfektní. A i když někteří čtenáři tvrdí že se čtením měli problémy já jsem ten problém neměla. Tajemství, záhady, tragédie a hrůza vyplívající z děje doplňuje tuto knihu úplně perfektně. Od této autorky jsem četla zatím jen Čokoládu, ale tato kniha rozhodně mezi těmito dvěma vede. I když by se asi neměli srovnávat, protože každá je o něčem jiném. Srovnávám to jen z toho důvodu poo které knize bych šáhla spíš. Gotická doba byla záhadná a v Anglii o to víc.

Moňa69
14.02.2014

Přesně něco pro mě, trojúhelník Henry - Effie - Moses, do něhož svými kouzly zasahuje prostitutka Fanny, Henryho pedobearská minulost... no dobré psycho, přečteno jedním dechem.

malen
16.01.2013

Mně se to tedy moc nelíbilo, i když ke konci jsem byla docela napnutá, ale pak ten děj nějak vyšuměl. Abych knížku vůbec dočetla, musela jsem si denně slíbit aspoň 10 stránek. Nic pro mne

Majollica
15.08.2012

Gotický román? Na konci 20. století (orig. vyd. 1994)?? Takhle nějak jsem se divila, když se mi knížka dostala do ruky, a zároveň jsem byla okamžitě strašně zvědavá, jaká bude. A byla vynikající! Pravda, nečetla se zrovna lehce, realita plynule přecházela do snů a naopak, mnohdy dokonce obojí splývalo, ale čím víc jsem pronikala do děje, tím víc mě celé drama přitahovalo jako můru světlo ... Všechna ta ohromující tajemství, kouzla, tichá hrůza, ... Gotický román? Ano, a jaký! Autorka dokonale vzkřísila nejen svou (jak sama v předmluvě říká) mrtvou knihu, ale celý tento literární žánr, a to se vším, co k němu patří. Díky! :o)

rose
21.01.2012

Od této autorky už jsem pár knížek přečetla, ale tady jsem byla trochu zklamaná. Je to trochu historické, trochu psycho, občas špatně srozumitelné, musela jsem se několikrát vracet a dost jsem se ztrácela.

Smiragl
18.07.2011

Gotický román - to je přesně to, co vystihuje tuto knížku. Příběh je temný a tragický, i když vpodstatě prostý. Není to nic, od čeho by nebylo možné odejít, ale člověk se rád vrátí, aby zjistil, jakže to bylo dál.