Spi, bledá sestřičko přehled

Spi, bledá sestřičko https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527/mid_spi-bleda-sestricko-jyb-527.jpg 4 74 74

Malíři Henrymu Chesterovi je bezmála čtyřicet, když se ožení s Effií, sedmnáctiletou dívkou, která už je několik let nejoblíbenějším, přesněji řečeno jediným modelem k jeho obrazům. Nikdo netuší, že sňatkem nudného patrona Chestera a nadpozemsky krásné, éterické Effie začíná drama plné zmařených nadějí, tiché hrůzy, ohromujících tajemství, kouzel, lásky, vášně, nenávisti a touhy po pomstě. Román Joanne Harrisové, autorky světově proslulé Čokolády navazuje na tradici anglického gotického románu. Odehrává se ve viktoriánské době, především v Londýně, v kulisách malířských salonů a honosných domů, ale děj nás zavede i do barvitého prostředí nevěstince, do vykřičených krčem, na starý highgateský hřbitov nebo mezi kočovné cikány. Všude tam budeme krok za krokem odhalovat neblahá tajemství z minulosti autorčiných hrdinů a se zatajeným dechem čekat, jak se rozuzlí jejich dramatické osudy - jako bychom sledovali kartářku, když vykládá tarotové karty a odkrývá nám jejich tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Sleep, Pale Sister , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spi, bledá sestřičko. Přihlašte se a napište ho.

MoniMonika
05.05.2024 3 z 5

"Spi, bledá sestřičko" od Joanne Harris je gotický román, který vás zavede do temného a atmosférického světa viktoriánského Londýna, kde se prolínají tajemství, vášeň a temné intriky. Příběh sleduje malíře Henryho Chestera a jeho mladou manželku Effie, jejichž vztah se na první pohled zdá idylický, ale brzy se odhalí jeho temné stránky. Jak se tajemství a skryté motivace jednotlivých postav postupně odhalují, čtenář je vtažen do labyrintu lásky, nenávisti a pomsty.

Autorčina schopnost vykreslit detailní prostředí a sugestivní atmosféru je fascinující. Harris vás provádí světem malířských salonů, honosných domů, ale také temných uliček a ponurých nevěstinců, přičemž neustále udržuje pocit napětí a záhadnosti. Effie, záhadná a krásná manželka Henryho Chestera, se stává středem tohoto příběhu plného mystiky a temných tajemství. Každá stránka skrývá nový zvrat, který vás nechá dychtit po dalším. "Spi, bledá sestřičko" je kniha pro všechny milovníky gotických románů, která vás nenechá klidnými až do poslední stránky.

IreneP
03.11.2022 4 z 5

Gotický román z viktoriánské Anglie o nezralosti, vášni, vině, trestu a touze podkreslená drogami a ezoterikou. Moje oblíbená knížka od J. H. kvůli té temné stránce, tajemnosti a Effie (Martě).

Jeanie
05.02.2021 4 z 5

Temný mysteriózní příběh z viktoriánského období plný lidského utrpení a touze po pomstě.

Beren a Lúthien, Láska z jiného života a další knižní novinky (47. týden)

19.11.2023

Kniha Spi, bledá sestřičko v seznamech

v dalších seznamech2x