Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Když jsem knihu četla, začala jsem mít alergii na Leonarda da Vinci :---)

09.02.2016

Nic netrvá věčně Nic netrvá věčně Sidney Sheldon

Myslím, že tuhle mám od Sheldona nejraději.

09.02.2016 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Zuby měl zelený jako mech, uši špinavý jako prase, ale věčně si čistil ty svoje nehty :-D

V zóně smrti V zóně smrti Peter Potterfield

Jedna z velmi čtivých knih horolezeckých příběhů.

09.02.2016 5 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

"Tak, a máme po gáblíku, Pepo..." "CO TO JE?" "To je PEPA!" :-)))

Člověk Edvard Beneš Člověk Edvard Beneš Karel Novotný

Čtivě napsaný životopis, seznamující s osobností Edvarda Beneše, která budí v mnoha lidech rozporuplné pocity. Zrovna TATO publikace vyznívá pro E. Beneše kladně.

09.02.2016 4 z 5

Hippias Větší, Hippias Menší, Ión, Menexenos Hippias Větší, Hippias Menší, Ión, Menexenos Platón

Náročné, ale zajímavé. Hippiás Větší byl docela v pohodě :-)

09.02.2016 5 z 5

Dcerka: O poznání cesty pravé k spasení Dcerka: O poznání cesty pravé k spasení Jan Hus

Naprosto souhlasím s DaSmoulinkou! Jsem ráda, že vydavatel zachoval "původní" jazyk a nesnažil se převést dílo do "moderní češtiny". Osobně vnímám text jako dílo přelomu 14.-15. stol. a těší mě, že si mohu vytvořit představu tehdejšího smýšlení. Když to trochu zlehčím, mrkněte na Cimrmanovo České nebe - tam své myšlenky Jan Hus vlastně také prezentuje :-D

09.02.2016 4 z 5

Renesanční a novověká filosofie Renesanční a novověká filosofie Daniel Špelda

Jedna z mála učebnic filosofie, kterou jsem přelouskla od začátku až do konce a ještě mi aji něco zůstalo v palici :-D

Poetika Poetika Aristotelés

Taky mě jímala hrůza, zda tomu budu rozumět a oddechla jsem si, když mě to dokonce ZAUJALO a bavilo! Dokud mě tedy nezkoušel náš vyučující a nechtěl po mně podrobnosti, které jsem si při "studiu" ňák nezapamatovala :-D

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nejdříve pověsil Pejsek Kočičku, pak Kočička slezla a pověsila Pejska, a tak tam viseli oba :-D

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Mně se líbila MOC! Mám kolegyni, kamarádku od Beskyd, takže jsem si ráda přečetla o kraji, kde vyrůstala. Někde níže jest, že "jednoduchý jazyk" - to je právě UMĚNÍ psát jednoduše a zbytečně jazyk nezkrášlovat! Toť můj názor. Přiznávám ale také, že poslední část kroniky jako kdyby k těm předchozím už nepatřila. Je to jak z jiného světa... což vlastně i je :-D

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Ty Mrcha, můj milovaný favorit :-D Geniální matematik.

06.02.2016 4 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Fantom opery z pera Terryho - úchvatné :-) Zůstalo nám se ségrou v paměti to "AHAHAHAHA!!!"

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Knihy se Smrtěm jsou parádní :-D

06.02.2016 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

"Prosím vás, vy nejste strom, že?" "Co vás nemá, stromy přece nemluví... Po pravdě řečeno, já jsem KÁMEN" - nebo jak to je. K popukání :-)))

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Musím vřele souhlasit s kolegou Totojsemja - Barva kouzel a Lehké fantastično jsou (zřejmě) nejlepší ze Zeměplochy. Dupou jim na paty Soudné sestry, ty jsou naprosto famozní. Meč Kring je můj favorit :-)) A důležitá a podstatná!!! je i práce překladatele přece!

Mrtvá beze jména Mrtvá beze jména Patricia Cornwell

Líbilo se mi, že jsou tam podrobně popsané počítačové problémy - to je určitě ráj pro ajťáky. Nelíbilo se mi, jak se tam pořád Marino naváží do homosexuálních párů a do černochů :-D Řekla bych, že se to v knize objevuje příliš často a příliš rozvláčně. Jinak příběh dobrý, napětí až do konce. Jo a taky se mi líbilo, jak se Kay naváží do kuřáků. I když kuřáků se to sichr taky dotkne.

01.02.2016 4 z 5

Strašidla na Silvrštejně Strašidla na Silvrštejně Lucie Kaletová

Krásný a milý prázdninový příběh (nejen) pro děti s nádechem tajemna a historie :-) Mně se MOC líbil! A vřele doporučuji.

26.01.2016 5 z 5

Přes Acherón zpátky to šlo hůř Přes Acherón zpátky to šlo hůř Miloš Pick

Opět jedna z cenných výpovědí o tom, co Židé prožívali za 2. světové války.

26.01.2016 5 z 5