Mrtvá beze jména

Případ brutálně zavražděné mladé ženy v newyorském Central Parku vykazuje všechny charakteristické znaky sériového vraha, který zabíjí nejen ze sadistických pohnutek, ale hlavně tak dokazuje svou převahu nad těmi, kdo jdou po jeho stopách. Při likvidaci obětí volí stále brutálnější prostředky a nebezpečně blízko se dostává k hlavní hrdince, která se nakonec ani za důsledných policejních opatření nemůže vyhnout dramatickému osobnímu střetnutí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18830/mrtva-beze-jmena-18830.jpg 4.2121

Kay Scarpettová 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

From Potter´s field, 1997

Kniha Mrtvá beze jména

marekB78

Knížka byla jedna z lepších od autorky, ale ten konec mi přišel takový moc rychlý a nepropracovaný. Určitě se to dalo zakončit i mnohem líp. Celkově ale kniha měla slušné parametry.

TeaPeter

Kay se tentokrát v paličatosti opravdu překonávala. Baba na zabití. Když k tomu přičtu, že nějakou bouchačku tam měla pomalu i veverka, tak byl zázrak, že nedošlo k neštěstí. Pachatel byl celou dobu jako zázrakem o deset koňských délek přede všemi a pak najednou to skončilo. Tomu se až věřit nechtělo... Hlavně kdo se o to zasloužil. Odbočka to středověku počítačové techniky byla opět úsměvná a jednoduchost nabourání se na fyzické úrovni mě vyloženě pobavila. Na tři hvězdičky to stačí jen s odřenýma ušima.

bigben
27.10.2021

V tomto díle se hodně mluví o minulosti a událostech, které se řešily v předcozích dílech. Takže kdo nečetl sérii od začátku, může se trochu ztrácet v ději...jinak jako vždy napínavé čtení až do konce.

konicekbily
26.09.2021

Pro ty, kteří sledují hlavní hrdinku od začátku, to bude skvělý příběh. Pro mne, který přeskočil několik knih řady, se to nezdá tak strhující, ztrácel jsem se v souvislostech. Ale autorka psát umí, určitě čtenářský zájem neopadne a série bude mít ještě mnoho pokračování. Doporučoval bych číst celou řadu od začátku.

ivzu77
24.05.2021

Šestý díl série, šestá kvalitní a čtivá detektivky. Kay jsem si oblíbila, tentokrát se více zaměřila autorka i na stoupající hnězdu Lucy. Vztah vraha a soudní patoložky byl osobní až do konce knihy ....
Dál si chvilku pauzu a jdu na další díly .....

georginaa
17.10.2020

Další poutavý díl patoložky Kay, tentokrát se jí vraždy dotknou daleko víc, než by si přála. Musí být ve střehu a krýt si záda. Série této spisovatelky je plná napětí a vždy netrpělivě čekám na další díl.

lancelot
19.09.2019

Za mě průměrná detektivka , čekal jsem větší napětí při chytání hlavního zločince.

moudivlacek
06.05.2018

Další skvěle napsaný příběh, tentokrát je Kay silně v ohrožení starým známým vrahem, který je stále na svobodě a je čím dál víc nebezpečný. A je v ohrožení i čest Lucy. Je tu napětí, je tu bezmocnost, ale i víra, že přece jen vrah bude dopaden.
Už se těším na další díl.