Zapisovatelé otcovský lásky

Zapisovatelé otcovský lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71695/zapisovatele-otcovsky-lasky-71695.jpg 4 313 30

V Zapisovatelech otcovský lásky vypráví komerčně nejúspěšnější český spisovatel současnosti Michal Viewegh v podstatě banální historii jedné trochu neobyčejné rodiny. Příběh je podán formou zápisků jednotlivých členů rodiny, hlavním vypravěčem je chlapec se zapisovací obsesí. Zvláštní důraz je v rodinné historii kladen na vztah otců k dcerám.... celý text

Milton
Milton
26.11.2023 4 z 5

Ze začátku jsem se v tom trochu ztrácel (hodil by se přehled osob), ale závěr byl výborný.

DominaCZ
DominaCZ
03.07.2022 odpad!

Přehnaná cypovina jako všechno od něj.

stanislava7096
stanislava7096
27.03.2021 5 z 5

Moje oblíbená, čtu ji ráda. Přehlídka bizarních postav a jejich životů. Ne každý má prostě Vánoce z reklamy.

Bebe2004
Bebe2004
12.12.2020 1 z 5

Mě se to prostě nelíbilo. Fakt jsem se snažila, dávala jsem tomu šanci, a dočetla to až do konce. Ale ze začátku jsem se hrozně moc ztrácela, nevěděla jsem kdo je kdo, celé to bylo takové chaotické. To bych ještě překousla. Ale on to nevynahradil ani děj. Byl nijaký, nevýrazný a podle mého názoru úplně zbytečný. Občas jsem se zasmála - asi 2x za celou knížku. Takže za mě opravdu ne.

Fcelicka_maja
Fcelicka_maja
17.10.2020 4 z 5

Trochu divná kniha, čte se dobře. Nechtěla bych potkat autora na dovolené u moře, asi trpí nějakou skrytou obsesí, kterou opakovaně promítá do svých knih. Nudné a typicky románové "blabla" rozhovory mezi hloupou hlavní hrdinkou a jejím hloupým nastávajícím milencem naštěstí bývají hned vzápětí zachráněny originálním autorským vtipem. Dobrý.

Svamburger
Svamburger
30.07.2020 3 z 5

Už si ani nevzpomínám, co mě na těch Mistových knihách kdysi tak moc bavilo. Občas mi přijde, že se autor ráno probudil a řekl si: ,,Dneska musím napsat další kapitolu. Jenže o čem by to mělo být? Hmm, co třeba o čemkoliv. A napíšu to bez ladu a skladu. Časová přímka – co to je? Nač to?"
Viewegh je prostě rozený fejetonista - v tom tkví jeho síla. A přesně takhle jsem vnímal tuto knihu. Byla to fajn oddechovka od všech těch zapeklitých detektivek, kde si čtenář musí pamatovat jména, minulost postav, místo děje atd. Jelikož vím, že už pan Mistr asi nic lepšího nenapíše (a upřímně mě to moc mrzí, neboť jeho styl psaní musíte buďto milovat, nebo nenávidět), o to dám lepší hodnocení, neboť komentáře k jeho novějším dílům...

Jájinka
Jájinka
12.07.2020 4 z 5

Starý dobrý Viewegh, čtivé, libilo se mi.

Katka2382
Katka2382
27.05.2020 4 z 5

Jo tak tohle se mi líbilo. Zajímavě psané.

whale77
whale77
19.11.2018 4 z 5

Klasický čtivý Viewegh, vztahovka, jednorázové čtení, které neurazí, ale obávám se, že za rok už nebudu moc pamatovat, o čem to bylo. Možná si vzpomenu na otce, prohlížícího si fotoakty své dcery :-D
Stylem i trochu příběhem mi tentokrát připomínal Petru Soukupovou (čímž nechci nijak vyvolávat debaty o nesrovnatelných kvalitách těchto autorů), protože souběžně s touto knížkou jsem četla i její „Zmizet“ a trochu se mi to prolínalo.
A často jsem u čtení přemítala nad tím, jestli v téhle knížce mohl autor čerpat jen z vlastních myšlenek, myšlenek otce dcer, bez jakékoliv přidané fikce.

ecila13
ecila13
09.09.2017 2 z 5

Pro mě to byla jedna ze slabších knih MV.

Alaglesia
Alaglesia
14.12.2016 2 z 5

Toto dílo mi připadá z dílny Viewegha jako jedno z těch slabších. Střídání vypravěčů mě ze začátku zmátlo a chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo a o kom zrovna mluví. Příběh byl průměrný, ani nenadchnul, ani neurazil. Viewegh umí mnohem lépe, proto jenom dvě hvězdy.

Eliot30
Eliot30
08.04.2016 5 z 5

Jedna z nejrychleji přečtených knih od M.V. :) přímo jsem ji zhltala, dokonalý příběh :)

Netopyr07
Netopyr07
04.03.2016 5 z 5

Zapisovatele mám asi nejradši z Viewgových knih. Pořád se směju jeho popisu pražského krysaříka :-D

calibre44
calibre44
22.05.2015 3 z 5

Svěže napsaná kniha. Měl jsem zpočátku problém zorientovat se kdo je vlastně vypravěčem knihy. Postupem času jsem si zvykl. Nějak mi uniklo jak to bylo s tou mrtvolou ve sklepě.

zuzi1162
zuzi1162
25.11.2014 5 z 5

Moc se mi to líbilo - asi nejvíc ze všech Viewegových věcí, co jsem četla.

Sionelle
Sionelle
27.07.2014 4 z 5

Četla jsem kdysi, skvělá knížka
Ve čtenářskym deníku mam napsáno: Je o lidech, jací jsou, neni to žádný vymyšlený svět... M. si stěžuje, že se každý ptá, jak rozvod snáší dcera, ale už se nikdo nezeptá, jak to snáší on... v knize to vyznívá, že více vystresovaný je otec.

konformita
konformita
22.01.2014 5 z 5

Úžasné. Vtipné jako třebas Báječná léta pod psa. Mnohokrát jsem se nahlas zasmála. Skvělé, odlehčené. Pan Autor se ukázal.

Poutnice
Poutnice
16.10.2013 2 z 5

Četla jsem ji na střední škole a dodneška si pamatuju jak chlapce neustále zalezlýho pod stolem "obtěžujícího" sestřiny kamarádky, tak slečny averzi k fotkám kvůli tátově posedlosti mít jí zvěčnělou za všech okolností.

p248
p248
12.09.2013 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení.

Verrrunka
Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Opravdu, ale opravdu jsem se nasmála:-D