Hodina smrti

Koupit

Vzrušující román s kriminální zápletkou zavádí do sídla zchudlého zdegenerovaného šlechtického rodu v Anglii minulého století. Sedmnáctiletá dívka, žijící po smrti otce na panství u svého strýce, objasňuje historii dvou vražd, které poznamenaly krví její rodinu

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60518/hodina-smrti-60518.jpg 3.630
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Dialog

Uncle Silas, 1864

Kniha Hodina smrti

micha-ella
07.05.2021

Vzrušující román? Mě to tedy nevzrušilo.

Jaruš7
22.12.2019

Má další kniha od autora, prostě další pecka z viktoriánské doby. Styl, ten styl, nadýchané napětí s uhlazeným chováním, s doteky hororu s konvencemi té doby.
Smrt je vždy poblíž, jen pocit z ní, že možná už brzy ...nemoci, stáří, divné úmrtí, divní lidé...
Dospívající hrdinka Maud prožívá drsné rány osudu s poznáním, že některé vztahy si zakáže a tímto rozhodnutím se dostává do víru dramatu tance se smrtí.
Citace :" Ráda bych věřila, že byla v jeho životě období, kdy se chtěl stát lepším a napravit hříchy mládí, ale ve stáří není srdce již tak poddajné a tvárné a musí si ponechat tvar, do kterého zchladlo.
Pro jedinečnost v mých F.

DarkLady
28.07.2019

Naprosto úžasná knížka! Převyprávění dalo knize švih, skoro lituju, že podobným způsobem nikdo nezachránil naprosto nesnesitelného Udolfa... moje top postava byla jednoznačně Monika, tu si snad musí zamilovat každý :-)

megan35
15.06.2017

Musím souhlasit s Lomaxem,mám ráda příběhy typu "ze staré Anglie",hlavní hrdinka je sice trochu naivní,ale v onom století žádné feministky jako dnes nebyly:-)připomíná mě to knihu Malý vetřelec,ale určitě to není šálek kávy pro každého.Za mě-skvělá kniha.

Lenka4
13.01.2017

Námět je dobrý, leč zpracování žalostné. Spousta nelogičností v ději i v jednání osob, které jsou charakterově zjednodušené a většinou nadmíru podivné a přepjaté. Příběh je nepropracovaný, autor rozhodně nebyl mistr pera. Není důvod přihlížet při hodnocení knihy k době jejího napsání, v každém století vznikala díla vynikající, dobrá, i nepovedená.

Netopyr07
25.01.2016

Nutno přihlédnout k tomu, KDY byla kniha napsána. Myslím, že na svou dobu ÚCHVATNÁ :-)

Tiama
15.10.2015

Tak toto nebyl rozhodně můj šálek kávy. Knížka je zařazená mezi detektivky, proto jsem se do ní pustila, no ale podle mého to neodpovídá. Hlavní hrdinka sebou nechala neustále smýkat sem a tam jako nějaká ovce, o nějaké vlastní iniciativě se moc mluvit nedalo. Měla mít 17-19 let, mně připadala tak na 10. Možná proto jsem tam na rozdíl od Lomax žádnou romantiku neviděla. Jo, dočetla jsem to, zajímalo mě, jestli se to vůbec dohrabe k nějakému konci.

Lomax
16.02.2012

Krásná kniha.Romantické,tajemné a strašidelné. Doporučuji.