Hodina smrti

Hodina smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60518/bmid_hodina-smrti-UIG-60518.jpg 4 37 11

Vzrušující román s kriminální zápletkou zavádí do sídla zchudlého zdegenerovaného šlechtického rodu v Anglii minulého století. Sedmnáctiletá dívka, žijící po smrti otce na panství u svého strýce, objasňuje historii dvou vražd, které poznamenaly krví její rodinu.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Dialog

Uncle Silas , 1864

Silwinka87
11.02.2024 2 z 5

Přečteno díky čtenářské výzvě. Nebylo špatné, si pro změnu přečíst něco jiného.

knizni_backroom
09.09.2023

E-kniha má 335 stran, trvá přibližně 280, než se uděje něco napínavého a směrodatného. Do té doby je to poměrně omšelý děj, kromě smrti otce se nic vzrušujícího nestane, i přesto, že celá kniha má nějaký děsivý a tajemný nádech. Ovšem konec nabral pořádných obrátek, vyvrcholí celý děj a ukáže se zápletka. Kniha se mi líbila, ale myslím, že na celý sled události by stačila třetina stránek

lagareta
27.07.2023 5 z 5

Už od dětství mám knížku povídek Zelený děs od tohoto autora a byla jsem zvědavá, jak si poradil s románem. Zklamaná rozhodně nejsem! Pro ty,co mají rádi příběhy ze "staré Anglie" určitě doporučuji!

micha-ella
07.05.2021 2 z 5

Vzrušující román? Mě to tedy nevzrušilo.

Jaruš7
22.12.2019 5 z 5

Má další kniha od autora, prostě další pecka z viktoriánské doby. Styl, ten styl, nadýchané napětí s uhlazeným chováním, s doteky hororu s konvencemi té doby.
Smrt je vždy poblíž, jen pocit z ní, že možná už brzy ...nemoci, stáří, divné úmrtí, divní lidé...
Dospívající hrdinka Maud prožívá drsné rány osudu s poznáním, že některé vztahy si zakáže a tímto rozhodnutím se dostává do víru dramatu tance se smrtí.
Citace :" Ráda bych věřila, že byla v jeho životě období, kdy se chtěl stát lepším a napravit hříchy mládí, ale ve stáří není srdce již tak poddajné a tvárné a musí si ponechat tvar, do kterého zchladlo.
Pro jedinečnost v mých F.

DarkLady
28.07.2019 4 z 5

Naprosto úžasná knížka! Převyprávění dalo knize švih, skoro lituju, že podobným způsobem nikdo nezachránil naprosto nesnesitelného Udolfa... moje top postava byla jednoznačně Monika, tu si snad musí zamilovat každý :-)

megan35
15.06.2017 5 z 5

Musím souhlasit s Lomaxem,mám ráda příběhy typu "ze staré Anglie",hlavní hrdinka je sice trochu naivní,ale v onom století žádné feministky jako dnes nebyly:-)připomíná mě to knihu Malý vetřelec,ale určitě to není šálek kávy pro každého.Za mě-skvělá kniha.

Lenka4
13.01.2017 1 z 5

Námět je dobrý, leč zpracování žalostné. Spousta nelogičností v ději i v jednání osob, které jsou charakterově zjednodušené a většinou nadmíru podivné a přepjaté. Příběh je nepropracovaný, autor rozhodně nebyl mistr pera. Není důvod přihlížet při hodnocení knihy k době jejího napsání, v každém století vznikala díla vynikající, dobrá, i nepovedená.

Netopyr07
25.01.2016 4 z 5

Nutno přihlédnout k tomu, KDY byla kniha napsána. Myslím, že na svou dobu ÚCHVATNÁ :-)

Tiama
15.10.2015 2 z 5

Tak toto nebyl rozhodně můj šálek kávy. Knížka je zařazená mezi detektivky, proto jsem se do ní pustila, no ale podle mého to neodpovídá. Hlavní hrdinka sebou nechala neustále smýkat sem a tam jako nějaká ovce, o nějaké vlastní iniciativě se moc mluvit nedalo. Měla mít 17-19 let, mně připadala tak na 10. Možná proto jsem tam na rozdíl od Lomax žádnou romantiku neviděla. Jo, dočetla jsem to, zajímalo mě, jestli se to vůbec dohrabe k nějakému konci.

Lomax
16.02.2012 5 z 5

Krásná kniha.Romantické,tajemné a strašidelné. Doporučuji.

1992  78%Carmilla
1970  80%Zelený děs