Zvon

Zvon https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86232/bmid_zvon-vbG-86232.jpg 4 14 2

Jemný psychologický román, v němž skupina mužů a žen řeší své osobní i náboženské problémy na letním pobytu v magické blízkosti kláštera. Starý dům Imberský dvorec, volně spojený s klášterem benediktinek, je sídlem nepočetné laické komunity a několika jejích hostů. Je to společnost různorodá: nevěrná manželka, panovačný manžel, dychtivý student, problematičtí sourozenci - dvojčata, vůdce komunity zmítaný pochybnostmi o sobě a své víře a spalovaný utajovanými city. V romantickém prostředí to pod povrchem konvence vře skrytými křivdami, nedorozuměními a vášněmi. Nálezem tajemného, dávno pohřešovaného zvonu na dně jezera události kulminují, lidské osudy se prudce střetnou a děj nenávratně spěje k tragickému, ale i osvobozujícímu vyvrcholení. Román virtuózně sepsala Angličanka s irskými kořeny, jiskrná vypravěčka lehkého stylu a duchaplných námětů, dáma, jejíž literární postavy se nám dokonale dostanou "pod kůži". Tentokrát nám nabízí příběh poraněných srdcí, plný znepokojivého smutku a zlatavého půvabu pozdního léta.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Vyšehrad

The Bell , 1958

evelinka
16.12.2017

Román mne velmi zaujal, třebaže nedovedu přesně vysvětlit, proč - snad je příčina v jemné a výstižné charakterizaci postav,

Netopyr07
26.01.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila i přes to, že tento žánr moc nemusím -
hodně podoby s milostnými románky, což není má srdeční záležitost. Nicméně příběh se mi líbil, hlavně pasáž, kde najdou zvon :-) Jako "víkendovou oddechovku" doporučuji.