Eddieho bastard

Eddieho bastard https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145371/eddieho-bastard-145371.png 4 26 10

Billy, hlavní hrdina románu, který se narodil po smrti otce a byl odložen matkou, líčí své dětství prožité se svým dědečkem. Vyprávění chlapce Billyho Manna, jehož matka zanechala na schodech domu jeho dědečka, který se sám ujal vnukovy výchovy. Podivínský děd Mann - alkoholik - najde jednoho dne na svém prahu kojence a ujímá se jeho výchovy, neboť podle cedulky, kterou má dítě u sebe, je to jeho vnuk. To se mu potvrzuje i tím, že se Billymu zdá tzv. dědičný sen Mannů. Děda má radost z pokračovatele rodu, neboť otec Billyho byl sestřelen ve válce ve Vietnamu. Do místy humorně vyprávěného příběhu soužití Billyho s jeho dědou jsou zařazeny i vzpomínky na válečná "dobrodružství" dědy a dalších příbuzných kdysi váženého a bohatého klanu Mannů.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Ikar (ČR)

Eddie

Luigi1
09.02.2023 4 z 5

Tak tato kniha se opravdu povedla je čtivá doporučuji

Lucienne05
28.03.2020 4 z 5

Jedna z mála knih, ke které se chci jednou určitě vrátit. Četla jsem jí poprvé v 15ti letech a už tenkrát jsem jí zhltla za dva dny.

Katka2382
06.02.2018

Jedna z mých nejmilejších a nejčtenějších knížek.Jen doufám že se jednou opravu dočkáme pokračování.

Hoodec
15.11.2017 5 z 5

Příběh je parádní a idelání na dlouhé a přesto krásné podzimní večery!

hana4834
05.08.2017 3 z 5

zajímaví příběh i když na konci smutný

jarin58
04.05.2017 5 z 5

Skvělý příběh.Jen konec úmrtím dědy byl až moc smutný.Prý má být pokračování,už se těším.

Netopyr07
25.01.2016 5 z 5

Moc se mi líbila, kolegyni NE :-)) Je jisté, že jsme měly rozdílný smysl pro humor. Z mého pohledu famozní dílko.

kalache
01.01.2015 5 z 5

skvělé.....

Medvědářka
09.02.2014 4 z 5

Kniha je dobře napsaná.Krásně je zde vykreslen vztah mezi generacemi a život malého chlapce až do dospělosti s jeho dědečkem.Jeho přátelství s křehkou Annie,se kterou si život těžce zahrál.Neurazí,ale ani mě nepřesvědčila,že bych se k ní měla vracet.Bylo to příjemné na odpočinutí od pro mě velkých autorů.

Anysis
09.10.2013 5 z 5

Obsah díla, zde popsaný, zní nezajímavě, ale kniha je velmi čtivá a poutavá. Příběh je v reálu dost akční a od knihy se jen tak neodtrhnete. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla :)