Němka138 Němka138 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddychové čtení plné nadsázky, při kterém jsem se v některých místech až smála nahlas.

26.10.2019 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Abych to vyjádřila řečí Lucky: "Ty královno, top strop!" Kniha si na nic nehraje, motivuje, otvírá témata, o kterých se třeba i těžko mluví. Nejedná se pouze o pozitivní motivaci, ale prostě popisuje emoce, tak jak přímo na Stezce probíhaly. Navíc mám knihu s Marvelovým podpisem, takže já jsem spoko.

17.07.2023 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Posledních sto stran jsem se přemlouvala, abych knihu vůbec dočetla. Námět knihy zajímavý, příběh podle mého občas zbytečně natažený, a závěr.. no, závěr mi přišel zvláštní, rychle ukončený, jak kdyby autor úplně nevěděl, co si se závěrem počít.

25.11.2019 3 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Kdo má rád záhady a hádanky, bude mít rád i tuhle knihu. Jakmile začnete číst, knihu nebudete chtít odložit.

03.07.2023 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tetička Nora je skvělá !

30.10.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl je ve stejném duchu jako první díl. Možná se ve druhém dílu najde méně úsměvných situací. Také je ale o poznání kratší než díl první. Nicméně popis školních výletů mě dostal! :D Skvělé čtení a jde se na další díl.

27.10.2019 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Kniha je postavená trochu jinak než předchozí díly. Není tam tolik oddělení Q a naši 3 známí vyšetřovatelé (Carl, Asad, Rose) jsou trochu stranou příběhu. Nic ale nemění na tom, že je příběh napínavý, kniha velmi čtivá. Za mě další výborný díl!

18.05.2019 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Na knize je něco, co mě
nutilo číst dál a dál. Rozhodně kniha k zamyšlení.

24.09.2018 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Okamžitě otvírám další díl! :) Naprosto skvělé.

01.09.2018 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Kniha přečtena jedním dechem. Doporučuji! Opravdu skvělé.

08.07.2018 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Jak mám detektivky od pana Vondrušky ráda, tady mi trvalo, než jsem se v mnoha postavách vyznala a to zakončení bylo takové..nijaké. Věřím, že další díl bude zase lepší.

05.06.2023 3 z 5

Brilantně promyšlený příběh od začátku do konce.
Rozhodně doporučuji celou trilogii.

08.09.2018 5 z 5

Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Magdalena Wagnerová

Dobře napsaná kniha o zajímavých místech, pověstech. Jen je mi trochu líto, že některé kapitoly jsou úplně stejné jako u knihy Příběhy ze staré židovské Prahy, kterou autorka také napsala.

10.08.2022

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha přečtena za dva dny. Krátké kapitoly, které se čtou opravdu dobře. Z mého pohledu mi nebyla úplně sympatická hlavní postava. O občasných nelogičnostech v ději už tu také bylo mnoho napsáno. Příběh chvílemi poměrně utahaný, závěr mi přišel naopak až moc zrychlený. Postrádala jsem na konci trochu více napětí.

20.05.2019 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Celou dobu jsem si říkala, že je přece jasné, jak kniha dopadne. No. Opak je pravdou. Skvělá knížka, poutavý příběh. :)

10.05.2019 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Odpočinková četba. Přečteno za jeden den na pláži. Občas vtipné, občas ze života :)

24.09.2018 4 z 5

Svědek, který nic neviděl Svědek, který nic neviděl Faye Kellerman

Dobrý příběh, bohužel v něm vystupovalo spoustu postav se stejným nebo podobným příjmením, takže se občas v příběhu těžko orientovalo.

27.06.2018 3 z 5

Zvěrolékař v akci Zvěrolékař v akci Julian Norton

Skvělá oddechovka s historkami o skutečných veterinárních případech. Pokud má někdo rád zvířata, kniha se mu bude číst sama.

27.05.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Z knihy mám smíšené pocity. Nějak jsem se nedokázala vcítit do postav, některé jejich kroky mi přišly až nesmyslné. Na druhou stranu je kniha velmi čtivá. A zkusím další díl od této dvojice.

26.09.2018 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Kniha mě zaujala svým obalem. Vzhledem k tomu, že se jedná o severskou mytologii, neváhala jsem a koupila si ji.
Jak již bylo zmíněno, některé příběhy lepší, jiné trochu nudnější. Kniha je velmi čtivá. Taková pohádková oddychovka.

01.09.2018 3 z 5