Nelička Nelička komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moc milý, lehce čtivý a pohodový příběh. Jasně, že vlastně už od začátku je tak trochu jasný, jak to celé dopadne, ale to taknějak u všech knížek tohoto žánru, ne? :) Moc se mi líbila atmosféra Dánska, Kodaně a celé to milé a přívětivé hygge. Už se teď se nemůžu dočkat letního výletu právě do tohoto města a doufám, že aspoň podobou kavárnu tam najdem.......

02.02.2020 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nemůžu jinak než 5/5*. Měla jsem velká očekávání a nic mě nezklamalo. Prostředí, příběh, postavy, zápletka, všechno super. V rámci mých oblíbených žánrů to byla velká změna, ale jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Určitě budu pokračovat v dalších dílech.

P.S.: Jedna z mála knížek, kde jsem nepřeskakovala odstavce, ale doslova hltala každé slovo!! :)

16.01.2020 5 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Super, super super. Knížka mě moc bavila, přesně tenhle styl psaní i vyprávění mám ráda. Několik lidských životů (dva - tři hlavní) se potká na kurzu zahradničení. Každý jen tam z jiného důvodu a přitom všichni ze stejného. Jasně, dalo se předvídat, jak asi hlavní postavy "skončí", ale o to víc musím pochválit malé napínavé drama během houpavého celkem jasného konce....

18.12.2019 4 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Kouzelná titulní fotka, Vánocemi nabušený příběh o tom, jak v "Grinchovi" probudit "Ducha Vánoc"... Bylo tam absolutně vše, co k Vánocům patří, od materiálních záležitostí až po lehké ponaučení. Vánoce obecně miluju, ale občas toho všeho bylo i na mě až moc... Každopádně knížka se mi obecně moc líbila, až na občas lehce roztahané pasáže, ale neva. Řekla bych, že si právem zaslouží 4*/5*.

Ps: Druhý navazující příběh mi teda připadal totálně zbytečný. Vůbec bych ho tam nemusela mít. Konec prvního mi naprosto vyhovoval.

18.12.2019 4 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Rozhodně 5*/5*. Nemůžu hodnotit jinak. Knížku jsem si pořídila primárně kvůli dokonalé titulce. A kdy jindy jí číst než o adventu? :)
Co se příběhu týče, je velice čtivý, milý, nijak zdlouhavý. Troufám si ho přirovnat k příběhům od Patrika Hartla. Taknějak ze života. Jasně, někdo může říct, že z hodně ideálního a přerůžovělého života, ale proč ne?

03.12.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

No, tak teda žádná sláva, lidi... Na to, jak jsou z téhle knížky všichni vydření, tak jsem byla trochu zklamaná. Asi nejvíc mi vadila totální neschopnost a nepoužitelnost všech postav. Každej si frut jen na něco stěžoval a co šlo, to pokazil. Otec notorickej lakomec a škudlín, matka snobská psychopatka, kastelán děsnej morous a kuchařka alkoholička....... To je ale skupinka panečku... :-D
Možná jsem asi nepochopila humor a nadsázku, se kterou autor knihu psal, každopádně jsem ji dočetla jen silou vůle.... Snad bude film povedenější...;-)

04.11.2019 2 z 5

Ženy v poklusu Ženy v poklusu Julie Printzac

Tak tohle byla teda slabá slabota.... Příběh absolutně nekorespondoval s titulním obrázkem a troufám si říct, že ani s názvem. Pokud si předszavujete (jako chybně já) tři příběhy zaneprázdněných kamarádek, tak jste (stejně jako já) na omylu. A navíc je hlaví hrdinka dost ufňukaná a neustále se babrá v minulosti, čímž kolem všem kolem sebe jen ubližuje. Dočetla jsem si to vlastně jen silou vůle........

21.10.2019 2 z 5

Léto bez tebe Léto bez tebe Lucy Diamond (p)

Skvělá kniha od skvělé autorky. Nemohla jsem čekat nic jiného, když jí píše právě L. Diamond. Jen teda moc nechápu toho, kdo tvořil obal knihy. Absolutně nekoresponduje s příběhem a obecně s atmosférou celé knihy. Nebo alespoň mně to tak připadá.....
Každopádně příběh skvělý, končně žádní ufňukanci, nic přitaženého za vlasy, takže hodnotím opravdu kladně :)

11.10.2019 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Skvělé, milé, lehké, sympatické. Miluju knihy, které spojují romantický příběh a jídlo. Tahle nebude výjimkou. Líbil se mi lehký styl autorčina psaní, pohodová, sebevědomá hlavní hrdinka a neodolatelný Todd. Obzvlášť chválím autorčinu přímost při řešení nedorozumění, která se v jiných knihách táhnou přes mnoho stránek. A ještě jednou děkuji za povahu hlavní hrdinky.. Ufňukaných a naivních holek už je trochu moc :-) Možná hlavně pro to hodnotím 5/5 :)

18.09.2019 5 z 5

Prázdniny na moři Prázdniny na moři Katie Fforde

Musim teda říct, že žádná sláva :-( Na to, jak jsem si Srdcovky oblíbila, tak tohle byla trochu nuda. Možná i proto, že jsem těsně před dočetla Lásku po Řecku a to byla PECKA! Každopádně v týhle knížce nešlo víceméně o nic... Bezduché a bezpředmětné rozhovory, nudné postavy.. Snad jen to prostředí Skotské Vysočiny bylo docela fajn. Navíc moc nepodporuju domácí porody, jejichž byla hlavní hrdinka zastánkyní :-/ Takže celkově jen 3/5*

15.08.2019 2 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Miluju Srdcovky, miluju MAMMA MIA!, miluju Řecko a vše s ním spojené :) přesně proto všechno byla tahle knížka pro mě jako dělaná. Milé, pohodové, letní čtení, který prostě chceš! (chci se přestěhovat do Řecka! HNED)

30.07.2019 5 z 5

Hledám Colina Firtha Hledám Colina Firtha Mia March

Super, super, super! Musím dát 5*, protože ta knížka mi sedla jak p*del na hrnec :)) Bavily mě všechny proplétající se příběhy, žádné velké drama, různé nové situace v životě běžných dam. Všechny mi byly sympatické a taknějak celkově jsem si čtení užila. Oddechovka na léto jak dělaná!

17.07.2019 5 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Srdcovky jsou prostě boží! A o téhle knížce to platí taky tak. Pohodové, letní čtení, určené přímo na dovolenou. Žádné velké drama a nečekané zvraty, taknějak se dá trochu tušit, jak knížka dopadne. Jako příjemné zpestření a odlišení od všech ostatních "červených" vidím poměrně komplikované osobnosti hlavních postav. Baví mě, že se nejedná o dokonalé lidi s dokonalými životy. Doporučuju všem, kdo si chcete zpříjemnit odpočinek na dovče, nebo zkrátit cestu do/z práce.

06.07.2019 4 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Musim dát jen 3*. Na můj vkus byla knížka poměrně dost smutně napsaná. Hlavní hrdince se ze všeho chtělo furt jen brečet a dost často mi přišla trochu natvrdlá. Chyběl mi u ní smysl pro humor, nadhled a trochu důvtipu. Těšila jsem se na voňavou kavárenskou atmosféru, které tam bohužel zas tolik nebylo. Spíš se jen právníci handrkovali.... Celé to bylo zabalené do melancholie, která mi není až tak blízká. Četla jsem od Jenny lepší :)

26.06.2019 3 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Knížku jsem přečetla za několik dní dovolené u moře. Je to fajn oddychovka. Hlavní hrdinka je na můj vkus trochu nemožná, paranoidní a z mužského hlavního hrdiny až moc "vodvařená". Ale to je asi o vkusu. Každopádně na lehátko k vodě je to ideální čtení.

17.06.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Předem musim říct, že jsem od knížky čekala úplně něco jinýho. Sluníčko, ptačí zpěv, pohodu, radost ze života, údolí s bublajícím potůčkem....atd. A vůbec nic z toho jsem v knížce nenašla. I přes to musim hodnotit 5*, protože to, co autorka dokonale popisuje, je vlastně pravý vesnický svět. Dřina, pot a mindrák ze všech ostatních....Každý, kdo měl pra/rodiče žijící na vsi, se alespoň v jedné postavě poznal. Tímto děkuji za zboření veškeré falešné romantiky, která se v dnešní době v mnohých městských lidech zabednila..

04.06.2019 5 z 5

Zůstaň! Zůstaň! Allie Larkin

Taková jednoduchá pejsková limonádička. Žádný velký drama, prostě pohoda s pejskem "za zadkem". Sama jednoho mám, tak jsem od knížky očekávala možná trochu víc z toho jejich světa, ale neva. Dočetla jsem a hodnotím poměrně pozitivně.

28.05.2019 4 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

Nezačetla jsem se, odkládám. Na knížku jsem se těšila, zaujalo mě téma i sympatický přebal. Bohužel jazyk a způsob vyprávění mi nějak nesedl a tak knížku odkládám.... škoda...

01.04.2019 1 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

5*? No jasně! Já prostě nemůžu jinak. Vše, co se týče jídla si jich tolik zaslouží :) a skvělá knížka tuplem! Kor když vyniká nejen fajn obsahem, ale i neodolatelným přebalem.

Co se příběhu týče, bude každýmu hned jasný, jak to asi celý dopadne :-) ALE! Musim vyzdvihnout kreativní cestu, kterou k tomu konci autorka zvolila. Pohodový čtení pro všechny, kdo mají rádi "Dokonalýho šéfa" s B. Cooperem v hlavní roli :)

26.03.2019 5 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Autorku mám moc ráda a na konkrétně na tuto knížku jsem se vyloženě těšila. Nezklamala. Pohodové čtení o různých životních příbězích, které spojuje jedno- HUBNUTÍ. Coby celoživotní dietářka a bojovnice za krásnější figuru jsem v knize mnohokrát viděla sama sebe a troufám si říct, že mě různé přístupy a názory na vlastní tělo často inspirovaly. Tímto autorce děkuji nejen za moc fajn čtení, ale celkově inspirativní zážitek :-)

06.03.2019 5 z 5