Hledám Colina Firtha

V městečku Boothbay Harbor se potkávají tři ženy. Novinářka Gemma sem přijíždí udělat rozhovor s Colinem Firthem, od kterého si slibuje záchranu kariéry i manželství. Místo toho ji zcela pohltí psaní o místních ženách, které jí převrátí život naruby. Dvaadvacetiletá Bea Craneová se ze závěti své zesnulé matky dozvídá, že byla hned po porodu dána k adopci. Vydává se proto najít svou biologickou matku Veroniku, která je v městečku legendou, a zjišťuje, že na setkání s ní není ani trochu připravená. Servírka Veronika, široko daleko proslulá svými „léčivými“ koláči, se vrátila do města, aby čelila své minulosti. Když je však přijata jako kompars do filmu s Colinem Firthem, který se zde natáčí, napadne ji, zda by si sama neměla najít vysněného pana Darcyho. Tyto tři ženy naleznou v malém přístavním městečku mnohem víc, než si kdy dokázaly představit. Naděje na příjezd báječného Colina Firtha je inspiruje, napravuje jejich komplikované životy a dává jim energii nalézt své vlastní romantické konce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400835/hledam-colina-firtha-QYj-400835.jpg 437
Vydáno, XYZ (ČR)

Finding Colin Firth, 2013

Kniha Hledám Colina Firtha

pip11
26.09.2020

Pěkný, pohodový a srdečný příběh, ve kterém se zkříží cesty třem ženám. Pojednává o mateřství, ztrátě, naději a báječných kouzelných koláčích. Dávám 4,5* a jdu udělat limetkový koláč, na který jsem dostala chuť :)

evismaior
15.08.2020

75% - tahle kniha poněkud mate svým názvem, resp. snaží se čtenáře možná trochu lacině nalákat na setkání s oblíbeným hercem, který se však osobně objeví doslova jen na pár řádcích. To snad autorka neměla zapotřebí a stejně tak mi tam moc neseděla ta dějová linka s údajně zázračnými léčivými koláči. Jinak mě ale toto zdánlivě jednoduché červenoknihovnové počtení příjemně překvapilo. Kupodivu mi byly sympatické všechny tři hrdinky, jejichž prostřednictvím se autorka vypořádává s tématem adopcí - Veronika, která jako mladičká otěhotněla, rodina ji zavrhla a ona po porodu dala dítě k adopci a s potlačovaným pocitem ztráty se léta protloukala Státy, než se rozhodla vrátit domů a začít znovu. Její dcera Bea, která se až po smrti své matky dozvídá, že nebyla biologickou dcerou svých milovaných rodičů, a přijíždí se s matkou setkat, přičemž si obě složitě ujasňují pocity, které to v nich vzbuzuje. A konečně Gemma, které vlastní nečekané otěhotnění zhatilo sny o novinářské kariéře a díky její přípravě článku o domově pro těhotné náctileté nahlížíme do několika dalších příběhů dívek, které jen obtížně hledají ve svém nitru odpověď na otázku, zda a komu dát své dítě k adopci a zda ho pak vůbec někdy ještě chtít vidět.

Litocha
08.07.2020

Na rozdíl od některých čtenářek jsem ocenila, že se nejedná o klasickou romanci. Koláči mi trochu připomněla Kouzelné koláče, ale tenhle motiv je tady lépe zpracován (méně esoteriky a více vlastního úsilí dosáhnout změny). Děj byl příjemně poklidný, i když předvídatelný, hlavní postavy sympatické, ale konec už byl na mě moc velká selanka. Celkově je to příjemné čtení, nic víc, nic míň.

metyna
06.06.2020

Pěkná pohodová kniha, sympatické hrdinky. Doporučuji všem, kdo má rád pozitivní knihy.

niknikita
27.11.2019

Opět jdu proti proudu, ale nenašla jsem důvod pokračovat, tak jsem to vzdala před polovinou.
Nezaujala mne ani jedna z postav a příběh, ten snad ani neměl děj, který by stál za pozornost.
A to jsem tak potřebovala kousek romantiky...

Nelička
17.07.2019

Super, super, super! Musím dát 5*, protože ta knížka mi sedla jak p*del na hrnec :)) Bavily mě všechny proplétající se příběhy, žádné velké drama, různé nové situace v životě běžných dam. Všechny mi byly sympatické a taknějak celkově jsem si čtení užila. Oddechovka na léto jak dělaná!

alzbeta4340
28.06.2019

Příjemný společenský román o rodinných poutech, který se mi četl až nečekaně dobře.
A v jednom odstavci na závěr knihy se objeví i Colin Firth :-).

anezka1473
06.05.2019

Pokud od knížky neočekáváte víc než "oddychovku", potom se vám bude líbit. Knížka se četla příjemně. Děj není nijak neočekávaný, hlavním tématem je tu mateřská láska. Dobře zpracované, ačkoli víc zvratů a originality by neuškodilo :-)

romance

Mia March