Ženy v poklusu

Ženy v poklusu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403233/bmid_zeny-v-poklusu-msu-403233.jpg 3 34 15

Justine je stejně jako mnoho jejích stejně starých kamarádek neustále v běhu; hektický život v Paříži, vlastní podnikání i malá dcerka ji vytěžují na maximum. Je rozvedená, na hledání vztahu nemá čas a jedinou útěchu nalézá v Nanteil, venkovském městečku, kde vyrůstala a kde má dodnes rodinu a staré známé. Při jednom takovém výletě ji kroky zavedou až na místní hřbitov, kde ke svému překvapení nalezne na hrobě svého otce čerstvě položené růže. Její matka o tom nechce ani slyšet. Ale kdo by si po takové době vzpomněl? Justine se nadchne nad myšlenkou dávné lásky a dá se do pátrání. Odhalená rodinná tajemství ale dají do pohybu i vztahy veskrze současné.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

La solitude des femmes qui courent , 2017

Paulíta23
13.12.2023 3 z 5

V první polovině knihy jsem se nemohla pořádně začíst. Rozhovory v příběhu mi přišly takové plytké, povrchní. Vůbec mě nebavil styl psaní. Ale pak se to trochu rozjelo, styl vyprávění se prohloubil a nabral autentičnosti, až jsem knihu nakonec dočetla celkem spokojená:). Když to zprůměruji, a přidám hvězdu za zajímavé téma zápletky, jsme na třech hvězdách.

Annkag
04.04.2022 2 z 5

Celkem milé,nenásilné čtení.Svým spůsobem nemastné -neslané avšak s možným reálným dějem příběhu, který vás dokáže dojať.
Nie je to čtení ke kterému se snad někdy vrátím ale jsem ráda,že jsem si tenhle zvláštní příběh přečetla.

Mnaui
17.05.2020 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Místy vtipná, bez patosu a zbytečných subjektivních popisů. Styl psaní je poměrně strohý a spoléhá na čtenářovu inteligenci. Schopnost domyslet si, odvodit si. Obsah zajímavý a místy vtipně spletitý

jasmína
30.03.2020 3 z 5

Na odreagovaní ano, jinak to ale můj šálek kávy není......

Ač v této dobrý kdy nevíme, co a jak s námi dopadne, jsem vděčná za každou knihu. A nejen knihu, ale za každé nové ráno, kdy se vzbudím zdravá.

Pralinka1910
10.03.2020 3 z 5

Název knihy jsem úplně nedala do kontextu s obsahem. Z počátku mi příběh připadal plytký, hlavní hrdinka trosku ukňučená a vypadalo to, ze na tomto místě na světě je každá žena sama nebo zhrzena partnerem. Postupně se, ale příběh vyvine docela zajimave, dostane spád a celé
to dobre skončí. Celkový dojem je příjemný.

sorcxistino
25.02.2020 5 z 5

Souhlasím, že název knihy neodpovídá obsahu tak, jak bychom si to představovali. Kniha ale jinak zajímavá je, dobře se čte, pro toho, kdo chce, má co říct.

Květi62
20.02.2020 4 z 5

Příjemné, nenáročné čtení . Knížka se mi líbila.

zdehan
14.11.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila dobře se četla mužu doporučit.

Nelička
21.10.2019 2 z 5

Tak tohle byla teda slabá slabota.... Příběh absolutně nekorespondoval s titulním obrázkem a troufám si říct, že ani s názvem. Pokud si předszavujete (jako chybně já) tři příběhy zaneprázdněných kamarádek, tak jste (stejně jako já) na omylu. A navíc je hlaví hrdinka dost ufňukaná a neustále se babrá v minulosti, čímž kolem všem kolem sebe jen ubližuje. Dočetla jsem si to vlastně jen silou vůle........

alnahu
12.08.2019 4 z 5

Příběh Justine ,která se vrátí do venkovského městečka Nanteuil ,kde vyrůstala a za pomoci své tety pátrá po milence svého otce a odhalí zajímavé rodinné tajemství.Kniha se mi líbila.

mariva
12.08.2019 3 z 5

Docela příjemná odpočinková četba. Chvilkami jsem se sice ztrácela v tom množství ženských postav, ale protože se kniha odehrává ve Francii, měla příjemnou atmosféru i nádech romantiky.

bagel
21.07.2019 3 z 5

Název i obálka je dost zavádějící. Hodnotím jako velmi průměrnou romantickou knihu.

EmmaEmma
18.07.2019 3 z 5

Letní romantické čtení k vodě, na deku, do parku... k vyvětrání hlavy, lehký závan červené knihovny není na škodu.

Pípasek
19.04.2019 5 z 5

Příjemná, romantická oddechovka, Čtvrtá opice to tedy není

ave55
19.04.2019 1 z 5

Panejo, to byla nuda. Dvě třetiny se nic nedělo, poslední třetina byla lepší, ale konec useknutý. Těšila jsem se na pořádný "poklus", nakonec jsem byla ráda, že je konec. Ztráta času.

romantika

Autorovy knížky

Julie Printzac
francouzská
2019  64%Ženy v poklusu

Kniha Ženy v poklusu je v