nela3812 nela3812 komentáře u knih

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Knihu jsem četla v rámci knižní štafety.

Velkou zásluhu na hodnocení knihy má to, že se jednalo právě o štafetu a celý příběh doplnily poznámky holek, které knihu četly přede mnou.

Tato kniha je něco mezi Únikovou hrou a nejznámější záhadou A. Ch – Deset malých černoušků. Do královny detektivek má tato kniha skutečně daleko, nicméně celkové zpracování se mi líbilo.

Hlavní hrdinové jsou různorodí a zpočátku díky tomu bylo opravdu velmi těžké odhalit vraha. Ač se mi podařilo výběr zúžit, stejně sem i nepodařilo vraha odhalit. Na konci do sebe však všechny nápovědy krásně zapadly. Nicméně se mi povedlo odhalit tajemného manipulátora za maskou, jež to celé naplánoval. Inu, alespoň malý detektivní úspěch si mohu přičíst.

Kniha se odehrává ve 2 časových linkách – v současnosti v uzavřeném pokoji a poté v době dětství jednoho z hlavních hrdinů. Obě linky skvěle ubíhají, ale více mě bavila linka z minulosti, která se mi zdála lépe propracovaná. Linka ze současnosti byla sice více napínavá, nicméně se mi zdála uspěchaná. 3 hodiny na odhalení uplynuly téměř v polovině knihy a já pak jen dumala, co autor s příběhem smýšlí v tom zbytku. Naštěstí se pověnoval druhé dějové lince a odhalil pozadí celého plánu.

Celkově knihu hodnotím 4/5

15.11.2021 4 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Tohle bylo moje první setkání s autorkou a přiznávám, že jsem měla skutečně velká očekávání, která nebyla zcela naplněna. Na základě varování jsem v první řadě čekala dost drastický příběh – to se nekonalo. Také jsem očekávala napětí – nekonalo se. Nicméně musím přiznat, že autorka píše velmi čtivě, a i když mi tam tyto faktory chyběly, tak jsem si knihu užila.

Orientaci v prostředí velmi usnadní mapa na prvních stránkách, která se skutečně povedla. Nebýt mapy, byla bych v prostoru děje úplně ztracená, protože budov je tam opravdu plno!

Velmi mě zaujala také volba hlavní hrdinky knihy, která není typickou vyvolenou. Za sebou má skutečně temnou minulost a před sebou pravděpodobně ještě temnější budoucnost. Její smýšlení i chování mi bylo sympatické. A kromě ní jsem si oblíbila i vedlejší postavy. Už se moc těším na vývoj těchto postav v dalších dílech série, které se snad brzy dočkáme.

Od samotné zápletky jsem očekávala mnohem více a více jak 2/3 knihy jsem měla pocit, že se v tomto směru neděje vůbec nic. Každopádně i přesto mě autorka u knihy svým stylem psaná dokázala udržet a já jí za pouhé 3 odpoledne zcela přečetla. Za mě je to tedy 4/5 a moc doporučuji.

15.11.2021 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

Jednalo se o mou první knihu od autorky a hned na začátku příběhu mě mile překvapilo, že autorka celý příběh postavila na skutečných událostech ze svého vlastního života. Osobní prožití podobné situace dodalo příběhu jiskru. Pro mě jako čtenáře bylo příjemným zjištěním, že i takový příběh se může opravdu stát a není to jen výplodem fantazie.

Prostředí knihy je velmi zajímavé a na letní čtení jako dělané. Nicméně jsem za celou dobu knihy nezvládla pochopit, jak je ostrov vlastně velký. Z počátku to vypadalo na pár domků a hospodu. Následně se to značně rozrostlo o mnoho pláží, bažiny, letiště, obchod…

Obě hlavní postavy, měli skvěle zpracovaný psychologický profil. Autorka se dotkla několika vážných témat –rozvod, první sex, alkohol, smrt – a pocity náctiletých nastínila opravdu velmi dobře. Ač jsem úplně nesouznila s některými myšlenkami ohledně ztráty panenství, myslím, že to obecně bylo pojato velmi čtivým a zároveň reálným způsobem.

Z čeho jsem byla ale opět velmi nadšená, byl suchý, neotřelý humor hlavních postav a jejich „volnější“ konverzace. To mi opravdu hodně sedlo a já si díky tomu obě hlavní postavy zamilovala. Přemýšlivou Claudine i Miaha s jeho životním nadhledem si určitě zamilujete i vy.

Celkově knihu hodnotím 4/5.

10.11.2021 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Samotný cirkus je opravdu propracovaný. Někdy až příliš. Několik stanů v cirkusu mě zaujalo, nicméně jsem velmi často měla pocit, že se autorka při popisování obsahu stanů velmi rozvášnila a celá pointa stanu mi dokola unikala.

Také jsem čekala více rozvinutou romantickou linku. Zde jsem ale naopak měla pocit, že jí autorka nevěnovala příliš času. Až na posledních stranách tomu bylo věnováno více prostoru. Anotace mě v tomto směru bohužel nebudila více, než kolik jsem ve výsledku dostala.

Slyšela jsem na tuto knihu mnoho chvály a četla pozitivní recenze, já jsem na ní ale bohužel nenašla nic, co by mě do děje vtáhlo natolik, aby mě magie stanů naprosto ohromila. Co však knize nemohu upřít je její propracovanost skrze několik časových linií. I zápletka se soubojem je velmi zajímavá, ale po celou dobu jakoby tam téměř nabyla. Souboj se odehrával ve větší tichosti, než bylo nutné.

Hodnotím 3/5, tato fantasy mi bohužel příliš nesedla.

10.11.2021 3 z 5

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Očekávala jsem horor, po jehož přečtení se budu bát vkročit do cizích domů nebo vylézt z toho vlastního. Co jsem dostala? Šílenou rodinku, která spolu komunikuje prapodivným způsobem, oslovují se výhradně jmény a mají skutečně „ujeté“ rodinné zvyky (a to opravdu nemluvím o rituálu s nožem).

Hned v první kapitole jsem si říkala: „Joo je to ujetý, ale vypadá to, že se to rozjede hned od začátku.“ No….pak dlouho nic a dalšího napětí a podivnosti, které lze s námahou přirovnat k hororu jsem se dočkala až v poslední třetině knihy. Tam to pak ovšem nabralo velmi rychlý spád, jako kdyby si autor vzpomněl, že vlastně píše horor.

Na knize se mi moc líbilo prostředí samostatně stojících domů na pobřeží zálivu, k němž bylo možné dorazit pouze za odlivu, a které nedisponovali technologiemi. Písečné duny byly také skvělé a příběhu dodali jiný ráz. Prostředí bylo pro horor skutečně ideální a mě hodně oslovilo.

Prostředí a ujetá rodinka vykouzlili tomuto hororu 3/5. Bát se pravděpodobně moc nebudete, ale pokud chcete nějakou jedinečnou jednohubku, tak tahle kniha bude to pravé.

10.11.2021 3 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Nebudu vám tu říkat, že Vám tahle kniha změní život – nezmění. To musíte udělat Vy, ale rozhodně Vám pomůže na svět a nejčastější témata ženství pohlédnout z trochu jiného úhlu a věřím, že jsou témata, kde Vám opravdu otevře oči. Je ale v pořádku, pokud s Vámi kniha neudělá vůbec nic, myslím, že i přesto je to velmi zajímavé, i když často náročné čtení.

Knihu jsem přečetla v průběhu 3 dnů a následně o ní 2 týdny přemýšlela, abych Vám mohla podat co nejupřímnější recenzi a také abych zpracovala všechny své pocity, které z ní mám. Našla jsem tolik krásných a upřímných citátů, jako ještě v žádné knize! Lepíky jsou tady více než nutnost (a to je krom štafet obvykle nepoužívám)!

Často jsem s autorkou soucítila nebo jsem se v některých tématech i našla, ale byla i témata, kde jsem její názor nesdílela. To je v pořádku, každý si v tomto příběhu najde to své a někdo třeba vůbec nic, ale věřím, že si kniha zaslouží šanci. Především proto, že autorka našla odvahu a sepsala své nejniternější pocity a myšlenky a předložila je světu.

Popravdě knihy tohoto žánru příliš často nečtu. Tato kniha pro mě však byla příjemným i nepříjemným vystoupením z komfortní zóny, ale rozhodně toho nelituji! Tuhle knihu si potřebujete přečíst, i když o tom ještě nevíte.

10.11.2021 4 z 5

Propast Propast Jitka Ludvíková

(SPOILER) Kniha obsahuje opravdu velké množství postav, které v průběhu celého příběhu neustále přibývají. Jako čtenář bych ocenila, pokud by byly kapitoly pojmenovány po osobách, kterých se v dané chvíli týkají. Orientace v ději by byla rychlejší a méně zmatečná. Nicméně samotné postavy jsou vykreslené neskutečně reálným způsobem, přičemž každá představuje jinou problematiku z přítomnosti – podvádění, rozvod, svatba, těhotenství, potrat, ztráta blízkého, výběr partnera…

Ačkoliv jsem s rozečtením knihy původně velmi bojovala, tak mě jednotlivé postavy velmi bavily. Bavilo mě sledovat jejich dějové linky a myšlenky, které spolu vzdáleně souvisí a nakonec se propojí. Život je plný překvapení a tento příběh je toho důkazem. Zápletka a zainteresování jednotlivých postav, je skvěle promyšlené. Mnoho postav zmiňuje svou část viny na události, která se stala. U žádné z postav to však autorka bohužel příliš nerozepisuje. Což je škoda, když je celý příběh postaven na nehodě, ale ona samotná je pak často obcházena.

Příběh se zaměřuje především na životní příběhy jednotlivých postav a z prostředí si toho jako čtenáři příliš neužijeme. Nicméně propracovanost postav nám to myslím velmi dobře vynahradí.

Očekávala jsem, že kniha bude opravdu o plánování jakési pomsty vůči viníkovi nehody. Když se však ani po druhé třetině nic takového nekonalo, začala jsem mít obavy, které se v závěru naplnili. Anotace knihy je proto v tomto směru poněkud zavádějící. Dle závěru knihy soudím, že k pomstě skutečně dojde, ale o to samotné plánování či realizaci nám autorka nechala skrytou. Pravděpodobně se jednalo o záměr, ale osobně mi to v knize velmi chybělo.

Ač to bylo zajímavé čtení, autorka se více než na samotnou nehodu zaměřuje na příběhy jednotlivých postav, z nichž má každá své trápení. Z psychologického pohledu je to opravdu zajímavé, ale hlavní zápletce mohlo být věnováno více pozornosti, klidně na úkor některých vedlejších postav, které mi do děje vůbec neseděli a i bez nich by se příběh mohl odvíjet.

Na základě toho tedy hodnotím 3/5. Z psychologického pohledu velmi zajímavé čtení, nicméně napětí téměř žádné, ačkoliv k tomu byla skvělá příležitost.

22.10.2021 3 z 5

Brána času Brána času Cecilia Randall

Popravdě jsem neměla příliš velká očekávání, ale nakonec mě příběh úplně pohltil. Okamžitě jsem si zamilovala hlavní postavy Alex a Marca, i jejich přátelé. Ve kterých jsem tedy měla zpočátku lehké zpátky, ale později si to sedlo a byla to velká paráda!

Autorka krásně popisuje prostředí středověku, takže jsem se cítila jako bych tam byla také. Zároveň však není nouze a o zvraty a průšvihy, do kterých se naše hlavní postavy dostávají. Pokud se čtenář zrovna nekochá detailně vykresleným prostředím, nabídne mu autorka skvělý a propracovaný příběh.

Knihu jsem dočetla, zjistila, že další díl v ČR nebyl vydán. Zklamání je obrovské a já si jen říkám…můžete mi tu hru prosím také pořídit? Myslím, že nutně potřebuji svého rytíře ze středověku a ta krásná romantická gesta, která tehdy měla ještě skutečnou váhu. I když se romantická linka odvíjí velmi pomalu, tak vás chytne.

A ten konec? Autorka měl rozhodně na výběr mnoho cest, jak příběh ukončit, nicméně si naštěstí vybral cestu mě nejsympatičtější a moje romantická dušička zaplesala.

Tahle kniha je za mě velký doporučením (5/5). Skloubení středověku, současnosti a počítačové hry je tu naprosto geniální!

19.10.2021 5 z 5

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

Těšila jsem se na dobrodružství na planetě Mars, kde nám autor osvětlí mnoho pojmů, které použil hned v první kapitole. Bohužel jsem hned na prvních stránkách zjistila, že to jediné na čtenáře v knize opravdu nečeká. Naopak se zvláštní a bohužel nevysvětlené pojmy nabalovali.

Když už nevyšlo počáteční poznávání Marsu, čekala jsem, že v knize bude více než jen plavba na lodi. V těchto kapitolách se autor velmi často rozepisoval „do hloubky“, nicméně i přesto jsem si místy nedokázala vůbec představit co se děje. Připadalo mi to překombinované.

I přesto byly kapitoly z lodě často zajímavé, především pokud šlo o úkoly, jež Arabella plnila. Ale závěrečné kapitoly vzal autor opravdu rychle. Dlouho nic a pak jako lusknutím prstu se vše najednou vyřešilo a život na Marsu byl opět pohádkový. No a naprostý konec příběhu? To byla jedním slovem pohádka, slovo od slova. Ale bylo to opravdu milé a osobně mi to po utrpení na lodi udělalo radost.

Za mě je to dnes 3,5/5. Potenciál a myšlenka příběhu skvělá, nicméně zpracování tomu úplně neodpovídalo.

19.10.2021 3 z 5

Trik Trik Emanuel Bergmann

První 2/3 knihy pro mě byly utrpením. Styl psaní autora mi vůbec nesedl a děj postrádal jakoukoliv zajímavou zápletku nebo postavy. Max byl hloupoučký a Moše neskutečně nevrlý a arogantní. Myslela jsem, že knihu odložím a dočítat jí snad raději nebudu.

Nicméně poslední třetina knihy mě opravdu velmi bavila. Autor konečně pořádně pronikl do válečného tématu, koncentračních táborů a zacházení se židy. Ač se jedná o smutné období historie, byla pro mě tato část nejčtivější. Pokud by celá kniha byla napsána tak jako její závěr, hodnotila bych pravděpodobně úplně jinak!

Velmi mě také zaujala zápletka, kterou nám na konci autor odhalil. Spojení životů tímto způsobem bylo opravdu nečekaná a velmi překvapivé. Zároveň tento „malý“ příběh krásně pohladil na duši a ukázal, jak jsou dobré skutky důležité a jak i drobnost může změnit celý lidský život!

Jen díky závěru knihy hodnotím 2,5/5. Bohužel mi tato kniha způsobem psaní příliš nesedla a já vám jí s čistým svědomím nemohu doporučit.

19.10.2021 2 z 5

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Původně jsem od knihy očekávala, že Meg a Stevie budou více vyšetřovat, co se stalo Oscarovi. Většina knihy však byla vyprávěním o přátelství před tou nešťastnou událostí. I tak to ale bylo milé čtení a já jsem si knížku užila, i když knížka odkazuje i na spoustu ošklivého chování studentů SŠ. Nicméně i na to je třeba poukazovat, a jak víte, v YA literatuře si takových témat velmi cením.

Díky jablečným koláčům má knížka dokonalý podzimní vibe a se svými necelými 200 stránkami je to taková odpolední jednohubka. Pokud budete mít možnost, určitě po knize sáhněte, do těchto dnů je to ideální kousek.

Hodnotím 4/5 hvězd a moc doporučuji!

19.10.2021 4 z 5

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

Musím přiznat, že ačkoliv mě u knihy na první pohled zaujala obálka, tak některé recenze na Databázi mě odrazovali. Jsem ale velmi ráda, že se mi naskytla možnost přečíst si knihu v rámci štafety.

Prostředí, ve kterém se kniha odehrává je příjemně vykresleno a já si přidám další americké město na seznam míst, která chci navštívit. Autorka mě touto knihu k jeho navštívení opravdu nalákala.

Hlavní hrdinka mi byla sympatická díky tomu, že jsem s ní sdílela stejné pocity. Dále mě moc bavily její kamarádky z USA. Naopak jsem příliš nepochopila přístup jejích rodičů, ale jsem moc vděčná za ty své, kteří všechna má rozhodnutí respektují a podporuj, bez sebemenší hádky.

Příběh sám o sobě není nikterak zajímavý, na druhou stranu je však velmi reálný. Což mě v současnosti velmi potěšilo. V mém případě ke mně tato kniha přišla v ten nejlepší možný okamžik. Autorka píše velmi čtivě a já knihu nedokázala ani na chvíli odložit.

Příběh plný úžasných myšlenek mě okamžitě vtáhl. Je to snad poprvé, co jsem měla pocit, jako kdyby někdo vytrhal kusy mého života a vložil je do této knihy. Mnohokrát jsem se v pocitech a rozhodnutích hlavní hrdinky našla a tato kniha mi pomohla podívat se na věci, které momentálně řeším z trochu jiného úhlu pohledu.

Hodnotím 5/5 a doporučila bych ji všem z nás, kteří potřebují při svém rozhodnutí trochu popostrčit.

19.10.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Jedná se o mé vůbec první setkání s Monou Kasten a jsem mile překvapena. Popravdě mě další série plná klišé úplně nelákala. V této knize jich nacházíme hned několik, ale i přesto si příběh v jistém smyslu drží svou originalitu.

Postava Ruby je zajímavá a její posedlost pro organizovanost je mi svým způsobem sympatická. Oproti tomu na Jamesovi nevidím vůbec nic zajímavého. Kromě zajímavého zaměření rodinného podniku je to jen další typický Bad Boy do „sbírky“.

Prostředí soukromé střední školy bylo zajímavé. Nejvíce mě však bavilo plánování akcí, které měla Ruby na starosti. Krom honosných akcí by na škole a celém prostředí opět nic poutavého nebylo.

Nemohu říci, že bych z knihy byla unesená, nicméně se jí čtivost rozhodně nedá upřít. Příběh ubíhá plynule a malé komplikace mezi našimi hlavními hrdiny není nouze. Knihu jsem tak přečetla za pouhých pár hodin.

Konec, který pro nás autorka připravila, mě láká k přečtení dalšího dílu, ačkoliv jsem to původně neměla v plánu. Co Vám budu povídat, ten konec to celé zachránil, když už jsem si myslela, že autorka nemá s čím přijít, vytasila se s neuvěřitelným zvratem.

Hodnotím 3,5-4/5. Těším se na pokračování a doufám, že nebudu zklamaná.

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Jestli mě na této knize něco okouzlilo, bylo to prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává. Malé městečko na mě hned z prvních stran dýchlo naprosto kouzelnou atmosférou, která mě až do poslední strany nepustila. Kouzlo bylo to o větší s přibývajícím sněhem. Prostě pohádka.

Hlavní hrdinové a chemie mezi nimi mě také neskutečně bavila. Autorka tuto „slow burn“ romantici napsala velmi čtivě a já se od čtení nemohla odtrhnout. Ačkoliv jsem z počátku trochu zápasila s naivitou Leny. To se však záhy změnilo a já si její postoje a názory téměř oblíbila.

Před čtením jsem nečetla anotaci, takže jsem byla poměrně dlouho napnutá, proč je Ryan takový mrzout a co se mu vlastně stalo. Nicméně se z něj pak stal poměrně velký sympaťák, dokud Leně i nám čtenářům nevrazil kudlu do zad. To jsem vážně nečekala! I tak mi ale oba hlavní hrdinové přirostli k srdci (stejně tak i všechny vedlejší postavy).

Dlouho mě žádná romantická kniha tolik nevtáhla a nepřipadala mi natolik reálná, abych měla pocit, že děj prožívám s hlavními hrdiny. Hodnotím 5/5. Už teď se moc těším na pokračování a další díly

06.10.2021 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka Blake Pierce

Tuto knihu mi zdarma k přečtení nabídla knihovna ipadu. Anotace vypadala skvěle, ovšem ohlasy knize příliš bodů nedávaly. I přesto jsem se do knihy pustila velmi mile mě její čtivost a zpracování překvapilo.

Děj se zpočátku trochu vleče. Jedná se však o první díl série a lehké seznámení s životem hlavní hrdinky tak není zcela od věci. Od cca 70 strany začne děj nabírat na obrátkách a dochází k mnoha zajímavým zvratům a odhalením.

Nejvíce mě bavili rozhovory Jessie se sériovým vrahem, které probíhaly ve věznici. Z jeho přístupu, otázek i odpovědí mrazilo. Kromě posledních několika stran to bylo to nejnapínavější, co se v knize nacházelo.

I manžel Jessie na posledních stranách překvapil. Poté co se záhada jachtařského klubu dostávala více na povrch, začala unikat také jiná tajemství. Ovšem s takovou zápletkou, jakou autor vytvořil, kolem manžela jsem rozhodně nepočítala.

Čtivost se knize nedá upřít, nicméně mě celou dobu naplňoval pocit, že tomu příběhu stále něco chybí. Přišlo mi to místy přitažené za vlasy a jindy je příběh úplně prázdný a bez jiskry. Hodnotím pouze 3,75/5. Ale i tak bych ráda dala šanci dalším dílům a zjistila, jak pokračuje život hlavní hrdinky.

Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Alice Scarling

(SPOILER) Knihu jsem četla v rámci štafety. Vytvořila jsem si takový malý (zlo)zvyk. U štafet si většinou přečtu anotaci, jen když se do nich hlásím, a jakmile kniha dorazí, tak už anotaci málokdy čtu znovu. Tady to byla ale velká chyba!

Po tom co jsem několik stran nečetla o ničem jiném, než o sexu jsem se raději znovu podívala do anotace. A panebože! Tohle rozhodně není kniha pro děti a mládež. Když pominu to množství sexu, tak hlavní hrdinka vyloženě vysílá signály, že všechny problémy v životě vyřeší divoký sex!

Vlastnost, vzhled a charisma hlavní hrdinky je svým způsobem osvěžující od typických princezen, nicméně její závislost na sexu mi přijde až nezdravá. Nemluvě o závislosti na cigaretách. Protože co nevyřeší sex, to vyřeší cigáro. Oproti tomu tu máme onoho padlého hrdinu, který je každým coulem dokonalost sama a já už jen čekala, kdy se mu objeví svatozář na jeho „pohlaví“.

Nadpřirozený svět a celkově celé prostředí, kde se děj odehrává, byl nejspíš zajímavou myšlenkou, ale autorka jí bohužel vůbec nedotáhla do konce. Odcházím s pocitem, že náš svět je plný motelových barů. Nebo to není náš svět?

Čekala jsem napínavé sci-fi/fantasy protnuté hudbou a trochou sexu. To co jsem dostala, se ani v nejmenším neblíží mým očekáváním. Nicméně musím uznat, že jsem se u čtení dost nasmála, ať už to autorka jako vtipy myslela nebo ne.

O konci se raději ani vyjadřovat nebudu. Ten samotný mi přivodil jeden velký záchvat smíchu. Bylo to jako špatné divadlo a já jsem upřímně ráda, že se tato kniha nedočkala dalších dílů. Nemám tucha, jak by tohle autorka mohla vylepšit.

Takže za humor dávám 2,5/5. Ale knihu vám z čistým svědomím raději nedoporučím.

06.10.2021 2 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Autorka v knize zmiňuje mnoho rodinných a partnerských pádů a ponaučení, které velmi věrohodně odráží realitu. Sama jsem sebe nebo svůj život (a také své přátelé) několika pasážích našla a donutilo mě to se nad současnou situací více zamyslet a podívat se na ní z jiného pohledu.

Každá postava je jiná a přináší tak jedinečný pohled na situaci. Pro vývoj postav tu není mnoho prostoru, nicméně to vůbec nevadí. I tak má každá postava ze svého charakteru rozhodně co nabídnou a postará se o zvraty a sem tam nějaké napětí. Všichni řeší své vlastní problémy a autorka nám skrze ně ukazuje, že život není černobílý, a že dne na den se může vše obrátit vzhůru nohama.

Jediná věc, která mi v knize připadala daleko za hranicí reality, byl vztah rodičů. Sama jsem na takový vztah v reálném životě ještě nenarazila, ale představa, že něco takového skutečně existuje je úžasná, a všem přeji, aby se jim takovou lásku a oporu v životě podařilo najít.

Místy jsem měla pocit, že autorka děj příliš natahuje a bez některých scén by se kniha zcela jistě obešla. Nicméně i na 520 stran to bylo dost čtivé dílo a čtení příjemně ubíhalo. Za sebe dávám 4/5 a knihu mohu jedině doporučit.

06.10.2021 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Líbili se mi krátké kapitoly, díky nimž příběh rychle ubíhal. Opět stejně jako u jiných knih mi byl více sympatický pohled hlavního mužského hrdiny. On sám byl rozumný a sympatický. Důvody pro jeho chování byli pochopitelné a smysluplné. Oproti tomu jeho protějšek…

Už dlouho jsem nezažila hlavní hrdinku, která by mi byla takhle protivná. Problémy, které jí potkali, byli vtipné. Ale její chování celou první polovinu knihy strašně otravné. Absolutně jsem nepochopila, proč se tak chovala, když pak rázem úplně v pohodě přepnula na jiné chování.

Prostředí společnosti bylo zajímavé a mrzí mě, že se tomu autorka nevěnovala více. Ačkoliv se jedná o romantickou knihu, tak prostředí je důležité. A tímto zpracováním to mohla být jakákoliv společnost, ne nutně zaměřená na dovolené a hotely. Dalo se to podle mě lépe využít a zakomponovat do příběhu.

Celý příběh pak náhle vyeskaloval velmi rychle. Vypadalo to, jako když autorce došli nápady a prostě to utnula.

Za mě je to 3,75/5. Neurazí, nenadchne. Jediné co knihu odlišuje, od jiných romantických knih jsou eskapády, se kterými se potýká hlavní hrdinka. Ty jsou často opravdu zábavné a nápadité.

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Popravdě ani několik týdnů po dočtení knihy nemám slov, kterými bych své nadšení zvládla vyjádřit.

Tahle kniha má všechno co si jen čtenář může přát – svižné rozhovory, zajímavou dějovou linku, nebroušený humor, nepředvídatelné zvraty. A velmi zvláštní recepty navrch.

Vztah bohatý a chudá je sice už poměrně velké klišé, ale díky prořízlé puse hlavní hrdinky dostalo toto klišé úplně jinou úroveň. Autorka dokázala klišé pozvednout na novou úroveň a naservírovat to čtenáři tak, že si toho vlastně ani nevšimne. A právě nebroušený humor hlavní hrdinky mě na stránkách této knihy bavil nejvíce.

Kniha obsahovala mnohem více receptů a mnohem méně erotických scén, než jsem při jejím otevření očekávala. Nicméně erotické a obecně milostné scény, které autorka napsala, alespoň stály za to, protože si na tom dala pořádně záležet.

Upřímně mě až mrzí, že nás v dalším díle série čeká úplně jiný pár, protože Bianka a Jackson tvoří neuvěřitelně jiskřivý pár, o kterém bych mohla číst stále dokola. Obě postavy jsou skvělé, nejsou ploché a jejich energie vás strhne hned na první stránce.

Rozhodně 5/5 a těším se na další díl ze série!

04.10.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Těšila jsem se na horor, který jsem bohužel nedostala. Za to jsem ovšem dostala celkem dobrý thriller. Pokaždé když už už přicházela horová scéna, autorka jí z nějakého důvodu nedokončila. Ptám se proč? Stačilo jen pár vět navíc a kniha by dostala zcela jiný žánrový směr.

Jinak byla kniha poměrně čtivá, především pokud jde o části v tajuplném lese. Kapitoly z policejní stanice byli první polovinu knihy silně nezáživné, až jsem měla chuť je přeskákat. Nedělo se tam nic a ani dialogy to nezachránili.

Už na začátek autorka postavila hned 2 silně sebelítostivé postavy, které jsem nemohla vystát. Na jednu knihu to bylo moc. Naštěstí se o jednu elegantně postaral a druhá šla nakonec do sebe a já si jí dokonce oblíbila! Zbytek postav byl vykreslen poměrně zajímavě, každý byl odlišný a v příběhu se při pátrání perfektně doplňovali.

Onu záhadu jsem vyřešila až těsně před koncem, za což určitě patří autorce plusové body. A mě hvězdička na nástěnku za všímavost.

4/5 hvězd.

04.10.2021 4 z 5