Život za oceánem

Která cesta je ta pravá? Román o hledání svého místa ve světě. Lindě se podařilo nastoupit na vysněnou vysokou školu… jen aby zjistila, že možná není tak snová, jak si myslela. Navíc se přestěhovala do nového města, rozešla s dlouholetým přítelem a má pocit, že v životě jen tápe a nemůže najít své místo. Pomalu se propadá do chmur, ze kterých snad není cesta ven. Naděje jí svitne, když se impulzivně rozhodne překopat svůj život od základů: vyrazí do USA jako au-pair. Jaký vliv mají každodenní rozhodnutí? Najde Linda své místo i lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466898/big_zivot-za-oceanem-4d5-466898.jpg 417

Kniha Život za oceánem

nela3812

Musím přiznat, že ačkoliv mě u knihy na první pohled zaujala obálka, tak některé recenze na Databázi mě odrazovali. Jsem ale velmi ráda, že se mi naskytla možnost přečíst si knihu v rámci štafety.

Prostředí, ve kterém se kniha odehrává je příjemně vykresleno a já si přidám další americké město na seznam míst, která chci navštívit. Autorka mě touto knihu k jeho navštívení opravdu nalákala.

Hlavní hrdinka mi byla sympatická díky tomu, že jsem s ní sdílela stejné pocity. Dále mě moc bavily její kamarádky z USA. Naopak jsem příliš nepochopila přístup jejích rodičů, ale jsem moc vděčná za ty své, kteří všechna má rozhodnutí respektují a podporuj, bez sebemenší hádky.

Příběh sám o sobě není nikterak zajímavý, na druhou stranu je však velmi reálný. Což mě v současnosti velmi potěšilo. V mém případě ke mně tato kniha přišla v ten nejlepší možný okamžik. Autorka píše velmi čtivě a já knihu nedokázala ani na chvíli odložit.

Příběh plný úžasných myšlenek mě okamžitě vtáhl. Je to snad poprvé, co jsem měla pocit, jako kdyby někdo vytrhal kusy mého života a vložil je do této knihy. Mnohokrát jsem se v pocitech a rozhodnutích hlavní hrdinky našla a tato kniha mi pomohla podívat se na věci, které momentálně řeším z trochu jiného úhlu pohledu.

Hodnotím 5/5 a doporučila bych ji všem z nás, kteří potřebují při svém rozhodnutí trochu popostrčit.

terryaknihy

V první řadě mě neskutečně upoutala nádherná obálka. Samotné desky jsou i moc příjemné na omak, takže velký palec nahoru.
Všeobecně si YA romány (sem bych spíše příběh zařadila) už celkem hodně vybírám, ale když v sobě skrývají nějakou přidanou hodnotu a jsou dobře napsané, proč ne. V tomto příběhu sledujeme Lindu, která je nešťastná. Rozhodne se se svým životem naložit tak, aby to změnila. Odchází ze školy a míří do Ameriky, kde bude dělat au-pair.
Kniha byla dobře čtivá, líbil se mi kontext toho, že by člověk měl jít za svými sny a že může dělat to, po čem touží. Jsem ráda, že kniha nebyla takový ten přeslazený doják, kdy vše dopadne růžově. Čteme o snech, o životě…

Petucelli

Kniha pro mě znamenala cestu do minulosti, Dominika skvele vystihla život v Americe i kulturní šok, co často po návratu.
Často jsem se s hlavní hrdinkou ztotoznovala a moc závidím těm, kteří mohou tuto knihu číst ve svých 20+-, protože myslim, ze kniha je skvela motivace a nakopavac v jednom

Barca_1988

Knížka mě zajímala, protože jsem také žila v zahraničí jako au-pair, ale v Evropě. Musím říct, že kniha je opravdu hezky napsaná. Jenom začátek byl trochu zdlouhavý. Velmi autenticky na mě působí popis života v Americe, což mě jen utvrdilo o tom, že mě takový život neláká. Myslím, že by si knihu měl přečíst každý, kdo uvažuje o tom stát se au-pair, ale i jakákoliv mladá žena, která se hledá. Myslím, že se s hrdinkou ztotožní většina z nás.

LiLinka

Wow! Krásná prvotinka.

Kniha mě zaujala v rámci představení novinek u CooBoo a jsem nesmírně ráda, že jsem si ji "ještě za tepla" pořídila do své knihovničky a přečetla si ji.

Doporučila bych ji všem, kteří hledají vnitřní pošťouchnutí k něčemu, co chtějí realizovat, ale pořád vidí nějaká "ale"...

Moc se mi líbilo vylíčení bostonského života, míst a celkové atmosféry města. Je mým snem ho navštívit už delší dobu a ta pozitivní atmoška mě úplně nahlodala... :)

Hlavní hrdinka (autorka) je sympatická, jde si za svým snem a i když se necítí zrovna komfortně a šťastně, tak se nevzdává... :)

mia.com

Na knizku jsem narazila na IG cooboo a pustila jsem se do ni, protoze jsem sama byla jako aupair v USA a tudiz me zajimal pribeh nekoho jineho. Rada bych si s autorkou nekdy pokecala, protoze jsem po celou dobu cteni mela pocit, ze tu holku davno znam. Vetsinou me moc nebavi caste vnitrni monology, ale tady mi nevadily, protoze uzasne vysvetlovaly, co se v cloveku deje, kdyz hleda sam sebe a bojuje se splnenim snu. Mela jsem kdysi uplne stejne pocity. Mam nemam, co kdyz delam chybu? Ten sileny strach poprve sednout do letadla a letet do neznama. Ale jsem stastna za tu zivotni zkusenost a splneny sen. Jinak kniha by dle meho vkusu mohla mit kratsi zacatek, rada bych si spise vice precetla o procesu prijeti, o tom, co zazila v aupair skole po priletu, klidne vice zamereni na ty rande z tinderu, protoze to je vzdycky zabava cist :D. Celkove je ale kniha skvela,na to, ze to je prvotina, od casti, kdy hrdinka priletel do USA, uz jsem se nemohla odtrhnout. A byla jsem rada za kapitolu po nekolika letech, ty zboznuju. Klidne bych brala dalsi dil, jak to s Lindou dopadlo.

DominikaVal

Já hvězdičkovat nebudu, ale budu se těšit na vaše recenze! :)
Knížka je o hledání cesty a místa v životě, o cestování a práci au-pair v USA, o dospívání, který je někdy sakra náročný, ale nikdo vás na to nepřipraví. Mým cílem nikdy nebylo napsat literární veledílo, ale vždy jsem chtěla psát od srdce, ze života, nejen ty sladký ale i ty těžší chvilky. Tato knížka je pro mě vlastně úplně první věc, kterou jsem vytvořila od srdce, a to pro mě znamená hrozně moc.
Kniha není celá jen o mě, ale hodně jsem se inspirovala a použila mnoho zážitků z mého života. Co se stalo a co je smyšlené, si nechám zatím pro sebe. :)
Přála bych si, aby se vám knížka dobře četla, aby vás pobavila, inspirovala a v neposlední řadě i ukázala, že v tom hledání životní cesty nejste sami.