Nela.Rob Nela.Rob komentáře u knih

Stejně ho klofnu já Stejně ho klofnu já Věra Řeháčková

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

Trojka správných kamarádů Trojka správných kamarádů Věra Řeháčková

Ty jsi ale strašpytel Mary! Ty jsi ale strašpytel Mary! Věra Řeháčková

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Myslím, že jako každná náctiletá holka, jsem si i já celou sérii přečetla. Kdybych knihy hodnotila v danou chvíli, pěju na ně chválu a zařadila bych je mezi nejlepší knihy všech dob. Bohužel se s postupem času i můj názor změnil.
Lehké odpočinkové čtení, neuvěřitelná love story, každou chvíli zatajný dech a čekání na další zvrat. Doporučuji všem děvčatům, která hledají nějakou tu nevšední romantiku.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama. Prolouskat se celým dílem dá zabrat a žádný dojem to na mě bohužel neudělalo. Nemyslím, že bych po knížce sáhla znova, jsem velice ráda, že mám tuto klasiku za sebou.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama. Pro mě TOP dílo českého romantismu. Knihu jsem četla několikrát a doteď si pamatuji některé paséže slovo od slova, ale to asi nebudu jediná. Balady jsou velice propracované a okolní tajemno mi je velice sympatické.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama. Ale rozhodně se k dílu nikdy nevrátím. Nedokázala jsem se po celou knihu začíst a byla jsem velice ráda, že už končí.

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama. Přečteno během chvilky, naproto pobavilo a několikrát jsem se k tomu dílu vrátila, a to v originálním jazyce (angličtině) - dodá příběhu ještě větší smysl.

Hadi a náušnice Hadi a náušnice Hitomi Kanehara

Knížka mě naprosto dostala. Velice čtivá, i pár slz ukáplo. Pořádně nevím, jak mé pocity z knihy popsat, ale vzhledem k tomu, jak je knížka utlá, doporučuji přečíst. Určitě na ni nikdy nezapomenu.
(Pokud se knížka zalíbí, doporučuji kouknout i na filmové zpracování.)

05.04.2018 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama. Snad jedno z nejlepších děl období klasicismu. Můžu jen doporučit, přečteno během chvilky.

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama. Ze začátku mi trvalo dostat se do děje, ale pak už se to četlo jedna báseň.

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Čtivé, humorné, prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po Dívce ve vlaku jsem od autorky čekala trochu více. Moc postav, ve kterých jsem se chvilkama ztrácela, zbytečné popotahování příběhu a ve finále předvidatelný konec.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Srdcová záležitost, "pohádka" pro děti i dospělé. Když mám chvíli času, často po této knížce sáhnu a opět jí prolistuji. Nemyslím si, že příjde chvíle, kdy by mě omrzela.

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kniha, která se řadí do mých TOP10. Přečteno nejméně desetkrát a stále mě baví.

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Po Sedmilhářkách jsem čekala další čtivý příběh, který mě přivede na jiné myšlenky a který přečtu rychlostí blesku, ale bohužel. Jedná se o slabší kousek této autorky.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Přečteno jedním dechem, jako všechny předchozí i následující díly. Milovníkům detektivek můžu jen doporučit.