Nel-ly Nel-ly komentáře u knih

Srdce ze zlata Srdce ze zlata J. R. Ward (p)

Mám ráda J. R. Ward... její příběhy jsou, jak už to v tomhle žánru bývá, předvídatelné a dost obdobné, ale ona tomu pokaždé dokáže dát osobité kouzlo.Oba hrdinové si prošli svými traumaty a setkávají se prakticky na stejné úrovni, je potřeba aby se každý vyrovnal se svým dramatem, než dojdou na konec pohádky, a k tomu si připočtěte nevlastního pubertálního syna, hledání ztracené kapitoly amerických dějin a máte ne úplně blbý román... prostě oddechovka

P.S. Fakt potřebuju další upíry! :D

20.08.2014 4 z 5

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

No jo... trocha prznění řecké mytologie, trocha nevyhnutelných popisů sexu, jeden traumatizovaný válečník, jedna neodolatelná účetní a spousta vtipu a romantiky.
Je to taková fantasy harlekýnka s trochou akce, kde stejně konec znáte už od přečtení anotace a vůbec to neni zlý :)

20.08.2014 3 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Líbilo, dokonce moc. Je to malá knížečka, která ale v sobě nese všechno, co podle mě slibuje. Je tam trocha napětí, humoru, přátelství a hodně lásky. Není to nijak objevný nebo tak, dalo by se z toho asi vyždímat víc (a já jsem ráda, že to autorka neudělala) a naprosto mi to vyhovovalo. Krom toho svojí dýlkou je to čtení na jedno odpoledne, a přestože má sice volné pokračování v angličtině, není to série! juch :D

JInak si myslím, že nový název knihy od Yoli, se vůbec nehodí... ale to už je asi můj problém :)

20.08.2014 5 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Já končim. Oproti odstínům je tohle nová úroveň debility... a nejen protože ten, kdo to napsal, zjevně nějak psát umí a má zájem o umění, a tím spíš mě irituje, že mohl napsat takovou pí****

Staršný, strašný, strašný a jedna z hodně mála knih, kde jsem to necelých dvěstě stránek před koncem vzdala.

09.08.2014 odpad!

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Spíš takový společenský drama, řekla bych, ovšem oproti klasicky romantické new adult "Katastrofě" určitě velké zlepšení. Zombíci, jak je známe, apokalypsa, jak ji předvídáme, ovšem postavy fungují, príběh taky, akce je tam hodně a nějak to má všechno, co je potřeba.
Určitě moc zajímavá kniha, ale asi by to chtělo vybrat si, na co se autorka zaměřuje. A... bez lovestory bych to taky přežila :D

09.08.2014 4 z 5

Rozkoše léta Rozkoše léta Evie Hunter (p)

A vlastně proč ne...
nečekala jsem od toho žádný zázrak a to taky není, ale koncept funguje, postavy jsou fajn (ona není jen uťápnutá nána, co se věčně bojí autorit, ale klidně se - a s chutí - pohádá) a sice je to chvílema trochu infantilní, ale i stím se počítá
s porovnáním s Odstíny tady vidím hlavní výhodu v tom, že ten jejich vztah dává smysl, není to jen o tom, že se hrdinka bojí trestu, který nevyhnutelně přijde, je v tom trochu (i když opravdovuý znalec BDSM by stejně kroutil hlavou, co si budeme říkat) mozku a i se člověk něco dozví
jedndouchý čtení na léto? proč ne :)

01.08.2014 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Mně to přišlo ujetý.
Hrdinka, vedlejší postavy, milostnej trojúhelník, všechny velký otázky najednou... bylo toho moc najednou a přesto jsem se chvílema nudila. Takovej lepší průměr za to, že na "andělskou sérii" to působilo relativně originálně.

23.07.2014 3 z 5

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

Přišlo mi to jako zlepšení oproti prvnímu dílu, ale možná jen proto, že názor na něj jsem měla trochu zamlžený výborným Wallbangerem.
Bylo tam na mě moc "miláčků, lásek, zlatíček... apod." a strašně moc popisu sexu, který působil až rušivě, řekla bych, což je smůla, protože v těchhle knihách to je často to hlavní, každopádně to byla sranda a dočetla jsem s úměvem, něco málo přes průměr

btw. nevím, jestli je to překladem nebo autorkou, ale občas věty nedávaly smysl a chvílemi tam byly vyloženě chyby, jako když jí v jedné chvíli dával ruce za kalhoty a v další vyhrnoval sukni.... a strašně často se opakovaly některé výrazy nebo dokonce celé věty, škoda

17.07.2014 3 z 5

Harlekýn Harlekýn Laurell K. Hamilton

Mám ráda tuhle sérii, každou knihu přečtu v rekordním čase, ale posledních pár knih je opravdu hrozný úpadek. Knihy celkově dost ztrácejí na kvalitě už od nějakého šestého dílu, kdy se vměšuje stále víc erotiky a hlavně myšlenkových pochodů typu: Anita je bohyně, Anita všechny zachrání, Anita je nejmocnější stvoření na světě a všechno ví, buďte z ní úplně posraní (pardon, ale kdo tyhle knihy čte, tak ví, že tohle vyjadřování je ještě čajíček :D)
Danse Macabre bylo příšerným očistcem, z kterého si pamatuju jen neustálé opakování všech situací (autorka už opakuje dokonce nejen věty, ale celé odstavce), popisy sexu a oblečení, to se v HARLEKÝNOVI nezměnilo, ovšem je tu známka příběhu, u které jsem sí chvíli říkala... že by?
Protože je to stále čtivé, protože mě to stále baví a protože mi konec knihy dal naději, že se zbavím jedné ze svých opravdu nejméně oblíbených postav (fakt už měl umřít dávno :D), budu pokračovat dál a doufat.

P.S. Mějte jistotu, že se Anita vyspí s jakoukoli mužskou (těch ženských postav tam stejně moc není, one-woman show) postavou, která se v knihách objeví víc, než jako objekt na jedno použití a následné zabití.
P.P.S. Dialogy jak ze sexuální poradny a ještě typu Anita-Oprah, bych si odpustila.

12.07.2014 3 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Líbilo :)
Je to jiné a přitom dost stejné jako předchozí dva díly, postavy jsou zajímavé a tak... jen ten blonďatej ital, a děj trvající jen pár dní, a chvílema dost zmatený jednání postavy mi moc nesedlo.
Chci další díl.

21.06.2014 3 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Tak do poloviny knihy dobrý, pak nastala ta divná chvíle (matka a tak, víme), a najednou je to pošahaný, přehnaný, stupidní a tak. Kdyby série neměla název "Manželství" celé by to stouplo. Takhle průměr...

21.06.2014 3 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Důvod nízkého hodnocení je z velké části očekávání po Wallbangerovi. Tohle bylo...
Vtipné, svérázné, romantické a... vynucené, provoplánové, klišoidní a vnucení další postavy jen kvli pokračování hrozně násilný. Nechápu, proč je tohle série (dokonce třídílná).
Tak půl na půl, ale spíš dolu.
btw. Když vám všichni obdivují úžasný přírodní kozy, tak prostě NEBUDETE běhat bez podrpsenky. Tak :D

21.06.2014 2 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Musím říct, že narozdíl od jedničky to ve mně nezanechalo vůbec žádný dojem, dokonce ani nasrání na postavy, které se chovaly jako dva fracci. Nic.

21.05.2014 1 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

PROČ???

21.05.2014 odpad!

Hon Hon Andrew Fukuda

Čtivé, zajímavé, chvílemi hezky syrové, ani zdaleka originální a jedno velké klišé s hromadou nelogičností, které kazí dojem. Myslím, že kdyby si to autor víc propracoval a vyhnul se předvidatelným situacím a té opravdu neobjevné chvilky (cca druhá půlka nihy, no fakt, kdo tohle nečekal?), bylo by to lepší. Na druhý díl jsem ale zvědavá.

21.05.2014 3 z 5

Milenec snů Milenec snů Sherrilyn Kenyon

Asi takhle... čtivý to je, vtipný taky i romantiku si odškrtněnte. Zbytek? Je to obyčejná harlekýnka. Nic víc. A to ještě klišoidní ve smyslu "ještě mě žádná žena nikdy neodmítla, ale tahle odmítá, je JINÁ".
Začátek mě docela zastrašil, pak to bylo docela zajímavé (nejlepší části ty, kdy Julian vzpomíná na dobu, kdy bych řecký generál, chudinka), a pak sladkobolný konec, který předvídáte už asi od padesáté stránky a... epilog O..o Bože, co to k***a bylo za epilog? Už jen proto jsem knihu chtěla hodnotit na dvě hvězdičky.
Na jednu stranu antické legendy docela lituju, potom co Hádés žil v Hollywoodu, už jsem si myslela, že mě nic nepřekvapí a ejhle... na druhou stranu. Ano. Pro milovníky červené knihovny, určitě.

21.05.2014 3 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Mercy, Mercy, Mercy... no, líbilo se mi to, samozřejmě :D a už chci další díl. Ale je to zase taková epizodní rolička, která hrdiny vytrhne z jejich života, přizve pár vedlejších postav (za což jsem ráda, přirostly mi k srdci), objeví se pár nových (agrh, Christy! Ale miluju Garyho), všechno se dostane do hrozně napnuté situace a začne dávat smysl i ten pomalejší úvod, autorka položí hned několik dalších otázek (Co ten Kojot? :D), ale nezodpoví ty z minula (Tak proč měla zlatý oči?) a... konec.
Představovala bych si v téhle fázi už trochu komplexnější příběh a to hlavně po konci Alfy a Omegy (ach jo, chci další díl Charlese a Anny :( fakt).

21.05.2014 4 z 5

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Během cesty autem Ráchel zahlédne v odrazu zrcadla muže, který tam nemá co dělat, ztratí kontrolu nad vozidlem a... vše se změní. Urban fantasy od německé fantasy vypráví o andělech, ale o "poslech božích" toho bylo napsáno už tolik, že pokud se autor drží jejich mytologie, je těžké přijít s něčím opravdu originálním. A když je příběh podobný i jiným knihám, no... pro toho, kdo už předtím andělskou fantasy četl, nepředstavuje Vzpoura andělů žádné překvapení.
Příběh je ale zpracovaný hezky, postavy sympatické, možná trochu pomalá plynulost děje a jednoduchý konec, ale... Proč nakonec ne? Nejhorší na tom ve výsledku je český překlad... těch chyb, překlepů i hrubek, je v knize prostě moc.

05.05.2014 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Mám pocit, že mě autorka nemůže zklamat. První díl mě nadchnul asi víc, ale tam jsem měla problém s koncem, tady je to všechno od začátku až do konce takové vyrovnaná, autorka vždycky přidá do románu něco, čím jeho vyznění trochu povýší a neulehčuje si příběh popisu sexu (ale zase není puritánka) a všechno je to takové milé, hezké a vtipné.

04.05.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Já se bavila :D A dokonce výborně... jasně, romance o napraveném "děvkaři" už nikoho zaujmout nemůže, ale já se tak nasmála... přesně takhle oddechově by měla červená knihovna působit.
Jen to její neustálý Óčko bylo neskonale otravný...

04.05.2014 3 z 5