Nel-ly - Přečtené 337


Pátá cesta k pádu
? - srpen 2016
Pátá cesta k pádu 2015, K. A. Tucker


Skleněný trůn
? - srpen 2016
Skleněný trůn 2015, S. J. Maas

Nelogický, strašný dialogy, hrdinka na zabití, promarněnej potenciál, ALE... druhý díl si přečtu, čte se to dobře a ve výsledku to bylo docela fajn. Trojúhelník si mohli odpustit, ale asi je to jedno z mála zajímavejch věcí a dokonce i ženská postava je tam zajímavá, jen ne ta hlavní T_T Proč to má tolik dílů? :D


Hledání dokonalé lásky
? - leden 2016
Hledání dokonalé lásky 2015, J. Probst

Svým způsobem mám autorku ráda a vím, že od ní mám očekávat hodně sluníčkaření a na začátku to bylo mile rozkošný, ale... Můžeme už přejít k tomu Wolfemu? :D Začali jsme výstředním vědátorem s flekem od kafe a skončili u cool raketovýho specialisty s šesticiferným účtem, s mechově zelnýma očima a břišáky z golfu. Jako jo, číst se to dalo, prostředek by docela ok, ale prostě... ne, ne, ne


India Place
? - leden 2016
India Place 2015, S. Young

Mám tuhle sérii ráda, vždycky si tam najdu něco, díky čemu si tyhle knihy pamatuju. Tentokrát to bylo spíš depresivní, ale tak nějak roztomilé a vůbec... já si čtení užila. (Liv a Nate u mě sice stejně furt vedou, ale... fakt se těším na Colea :D už ho miluju od jeho dětství O-o)


Hra s láskou
? - prosinec 2015
Hra s láskou 2015, R. Mathewson

Hm jo... konec super (překvapivě velmi), tak plus mínus poslední třetina knihy byla něčím zajímavá, jinak mi to přišlo hrozně infantilní... příběhově samozřejmě o ničem, ale to už v téhle fázi čtení podobných knih ani nečekám. Že si drama autorka představuje tím, že se její postavy chovají jako spratci na základce (oba učitelé na střední), na to si už člověk taky zvykl, ale... Přijde mi škoda, číst "knihu" čtyři hodiny, když je tam prostor pro kapičku děje, jen kdyby se chtělo, a strašně mě rozčlovaly ty přeskoky ve vyprávění v "minulost/přítomnost" v jediném odstavci. Mohla to být super komedie, ale ne... z borce uděláme plyšovýho medvěda, mrskneme k němu zastydlou třicátnici a sledujeme "vývoj" vztahu, který mohl skončit první kapitolou.


Zkrocený
? - prosinec 2015
Zkrocený 2015, E. Chase

Zaskočený mě popravdě moc nebavil, zápletka mi přišla stupidní až moc a Kate mi nepřijde jako ucelená postava, to Dee-Dee je mnohem zajímavější, takovým tím správně trhlým způsobem. Celé je to hrozně sladké a opět vtipné jako Zapletený. Ale příběh to v podstatě nemá a postavy se na mě chovají až moc infantilně a uječeně (to asi fakt bude ta Amerika, neumim si to vysvtlit, ale ne všechny autorky maj potřebuju každý drama vygradovat tím, že budou všichni ječet jak na základce).


Koruna tří: Prokletý král
? - prosinec 2015
Koruna tří: Prokletý král 2015, G. Edwards

Ta obálka je stejně strašně super... :D Líbilo se mi to. Bylo fajn vidět zase jednou hezky psanou klasickou fantasy. Ale tý klasiky tam bylo možná trochu moc: strašně fádní motiv a vůbec. A problém bych měla s tím, že je to určený pro děti 10+. Pro mladší mi to přijde moc zmatený (hodně postav, přeskoky mezi nimi a po všech částech země - proč tam neni mapka? ta byla prvni Eragonovi to nejlepší, co si pamatuju, když jsem to četla v těch 14-15 letech) a zase pro dospělého je ten styl psaní jednoduchý až moc. Ale autor se vůbec nebrání experimentovat, není svázaný okovy "dětské" literatury a vůbec to jsem zvědavá na další díly, ale hodnocení si zatím nechám po skrovnu. Spíš tak 7/10 na čtyři hvězdy to zatím není.


Božský hráč
? - listopad 2015
Božský hráč 2014, C. Lauren


Vášnivý sprosťák
? - listopad 2015
Vášnivý sprosťák 2015, C. Lauren

Harlow i Finn pobavit dokáží, ne že ne, a některé jejich postelové scény stojí za to, ale zase je jich tam spoustu, kterých bych raději přeskočila a dala přednost vývoji příběhu, který mi přišel nějak bez pořádné gradace, bylo to takový... hm, stalo se a hm, skončilo... každopádně se jedná o něco, na co si znovu už nevzpomenu, viděla bych to na slabší průměr, kterému pomohlo, že slovní přestřelky jsou tentokrát opravdu vtipné


Polibek šarlatu
? - listopad 2015
Polibek šarlatu 2011, L. Adrian (pseudonym)


Archerův hlas
? - listopad 2015
Archerův hlas 2015, M. Sheridan

Popravddě moc nechápu to všeobecné nadšení. Bylo to rozkošný, to ano, ale... Městečko bylo podivně sluníčkovatý, hlavní hrdinka samozřejmě dokonale krásná a ve středu zájmu prostě všech (a nakonci až nechutně přecitlivělá), její trauma je jaksi na vedlejší koleji, jeho trauma zas nepropracovaný. Zápletka na konci spíš ubohá (nesměla chybět ta trapná kapitola na pár řádků, aby vyvolala umělé drama) a... Jak se znakuje "ach"? :D 3,5 za nápad, čtivost a zdařilý pokus o děj


Vytoužený
? - listopad 2015
Vytoužený 2014, J. Kenner

Takže... Angelina aka Angie aka Lina byla divoké dítě, pak jí zabili hodnou sestřičku, a ona trpěla pocitem viny, tak moc, že divošku v sobě zabila (což vysvětluje, jak mohla v mládí s kamarádem ukrát harleye a vyspat se s ním, aby se zbavila panenství, a proč hledala adrenalin...) a přestěhovala se ke strejdovi, který si vzal pod křídla tři mladé chlapce (ale žádný prasečinky tam nebyly) a ti byli samozřejmě strašně cool a sexy... a o pár let později i děsivě bohatí a ochranářští a nedobytní. Hlavně ten jeden. Evan Black. Mokrý sen všech žen a obzvlášť Angie. No, teď je strejda mrtvý, takže není důvod, aby se od sebe Angie s Evanem drželi dál, ale nejdřív na světlo musí vyplavat špinavá tajemství... K.R.A.V.I.N.A. Bez mozku, bez uvěřitelného nápadu a nijak dobře napsaná ani přeložená, ale prčíst se to dá za pár hodin, to je fakt. P.S. Fakt nechápu, proč autoři dnešních románů musí tak masakroidně ničit americkému publiku Dantovo dílo. Ten se musí otáčet v hrobě. P.P.S. Angie na všechno regauje slovy "Ach" a nejoblíbenější slovo autorky (překladatele?) je kunda.


Zaskočený
? - listopad 2015
Zaskočený 2015, E. Chase

Pokračovat to nemuselo, ale pokračovalo a... příběh tak na půl, Katina ich-forma nějak moc neseděla, ta hlavní zápletka byla tupá a oba se chovali jak dva malý spratci. Na čtivé a vesměs zábavné a neurážlivé knize mi ale tentokrát nejvíc vadilo to, jak neusále oslovoju čtenáře. Přišlo mi, že příběh pak ztrácí plynulost a vůbec je to takový otravný.


Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky
červen 2013 - listopad 2015
Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky 1979, J. R. R. Tolkien

Čtyři vteřiny rozhodnou
? - listopad 2015
Čtyři vteřiny rozhodnou 2015, K. A. Tucker

Opět čtivé, opět zajímavé, opět mám problém s nulovou snahou o alespoň trochu reality... ale zatím asi díl, který mě z celé série bavil nejvíc, i když tajemné postavy jako Cain by se podle mě neměly stávat hlavními, protože pak ztratí prakticky všechnu zajímavost... (celou dobu jsem doufala, že to s tím jménem bude jinak...)


Jedna malá lež
? - listopad 2015
Jedna malá lež 2015, K. A. Tucker

Nevím, proč ty velké lásky až za hrob musí být podloženy prostě pohledem do očí... na někoho se kouknu, něco mi v hlavě sepne a vim, že je to ta jediná/ten jediný... to pak jsou ty příběhy zbytečné, ne? Ale proč ne. Naprosto jiná hrdinka, naprosto jiný příběh, ale jinak dost podobné. Na druhou stranu velmi čtivé (newadultka, ani mě to nepřekvapuje) a milé.


Deset malých nadechnutí
? - listopad 2015
Deset malých nadechnutí 2015, K. A. Tucker

Na jednu stranu hezký, na druhou stranu i přijde zvláštní, že když už se autorky New Adult tolik snaží napáchat hrdinkám a hrdinům všechna možná psychická a fyzická traumata, tak je vůbec nezajímá to řešení... nechci, aby konce byly depresivní, ale proč uspěchané a tak strašně naivní? Přičtu-li si hrdinku, jejíž "mrchovství" poznám jen sprostými slovy v každé větě a celkově spoustu klišé (malých, ale víc jak deset), tak je to tak průměr.


Dotek bouře
? - listopad 2015
Dotek bouře 2015, L. K. Hamilton


Vzdej se mi
? - září 2015
Vzdej se mi 2015, J. Lynn (pseudonym)

Mám tuhle sérii ráda. Člověk od začátku ví, o čem to bude a jak to dopadne, ale stejně nepřestává číst... Předchozí díl s Callou se přestěhoval z univerzity a zamířil do temných vod podsvětí a to bylo hodně naivní, tady je to víc soustředěné na hlavní dvojici a i ani zápletka není špatná, jen je to prostě New Adult, takže v rámci žánru... ano. Cama a jeho želvičky to pro mě nepřekonalo O:) Stejný problém jako s Callou jsem měla i s Roxy, v předchozí knize byla super a vtipná, a tady... no jo, syndromy hlavních hrdinek


Dívka od vedle
? - září 2015
Dívka od vedle 2015, J. Ketchum (pseudonym)

Rue Morgue: "Jedna z neznepokojivějších knih v dějinách hororové literatury." No, hororů jsem zas tolik nečetla a popravdě mi to ani jako horor nepřišlo, i když děsivé to bylo, každopádně se pod tu poznámku můžu podepsat. Je děsivé, že to bylo inspirované skutečnými událostmi a je to milionkrát horší než adabtace natočená v roce 2007 (občas naprosto totožné dialogy), protože tady se čtenář ocitá v hlavě dvanáctiletého kluka, který je... on není zlý, ale není ani hodný, je nerozhodný a člověk celý čas čeká a čeká, až někdo udělá něco hrdinského, něco co bude dávat znát, že v účastnících je trocha dobra a že svět prostě nění takový... a pak už je pozdě.


Polibek půlnoci
? - září 2015
Polibek půlnoci 2010, L. Adrian (pseudonym)

Ew, tak tohle fakt ne. V příběhu je spousta logických nesmyslů, chvílemi absolutně nedává smysl, autorka protiřečí sama sobě, hlavní postava je na zabití (vlastně oni oba) a dialogy jsou jedno velké utrpení. Sice je fakt, že vznik upírů v tomhle podání působí originálně (na mě až moc :D), ale jakoby to vůbec nebylo promyšlené... a především ten příběh je o ničem. Srovnávat knihy mi přijde zbytečné, ale... přečtěte si raději to Bratrstvo... a pak tohle můžete vynechat úplně.


Prokletý milenec
září 2015 (14.-15.)
Prokletý milenec 2015, J. R. Ward (pseudonym)

To bylo hnusný... krásný, ale hnusný :D Těch linek je tam opět zbytečně moc, naprosto mě nezajímá, co se děje s Rhagem (jeho kniha patří k mým nejoblíbenějším, ale tady mi přišel do počtu), Paradise, Assailem a popravdě ani moc ta Layla. Ale ta hlavní linka/linky, to bylo opět super, první půlka se spíš táhla, ale pak... no, když je člověk ve správné náladě, je to ždímačka emocí, ale Ward tohle umí.


Nejkrásnější
? - září 2015
Nejkrásnější 2015, M. Meyer

Myslím, že skvěle popsaný příběh "zlé královny" tak, že ona z toho v podstatě vychází jako oběť situací a lidí, kteří se k ní chovali tak, jak se chovali. I když to nic neubírá na faktu, že to byla naivní blbka. Na druhou stranu, jestli to mělo přimmět čtenáře s Levanou soucítit, u mě to zabralo. Citově na mě kniha měla mnohem větší dopad než příběhy ostatních "princezen", jen tady samozřejmě naprosto scházel jakýkoli originální děj, ale to jsem od téhle novelky ani nečekala... A teď už ALE VÁŽNĚ chci tu Winter!


Podřiď se
? - září 2015
Podřiď se 2015, M. Banks

První díl se mi nelíbil, přišlo mi tou hloupé, naivní a děsné klišé, krom toho mi nevyhovuje autorčin styl psaní, všechno moc okecává, strašně zdržuje, její postavy jsou všechny stejné a mají super úžasné vztahy s ostatními ze série (viz tahle série i série Pád-Chlad-Oheň, opis toho samého) a hlavně se všechny dialogy a vůbec text děsně táhnou. JENŽE druhý díl se mi naopak líbil moc, byla to citová ždímačka, to jo, ale byl to román (zdaleka ne erotický) a povedený. V tomhle díle... na začátku doják (přehnaný, ale co už) a pak, pak už se nic nestane. Prostě nic. Naivní hloupoučká blbost. Dočetla jsem jen tak z hecu, abych mohla svůj vztah :D s autorkou uzavřít, od ní už nic číst nebudu.


Polibek
? - září 2015
Polibek 2015, A. Todd

To bylo... hloupý, naivní (hlavní postava ufňukaná štěkna), zbytečně rozvláčný, totální klišé (vše, co si člověk v NA dokáže představit) a mělo to fakt MOC kapitol (ale co čekat u internetové fanfikce). Jenže člověk prostě musel číst, ať už chtěl nebo ne, prostě nešlo přestat, a ten konec... Co to bylo?! :D Příběhu, který je prosetý tak hloupými dialogy, až to bolí, nemohu s čistým svědomím dát lepší hodnocení (ono 2/5 je vlastně OK), ale nemůžu tomu ubrat tu obří čtivost, jenže ta už dneska taky není nic výjimečného.


Oddej se lásce
? - srpen 2015
Oddej se lásce 2003, J. Lindsey

Nepochopila jsem ten překlad... to to hodily do google překladače? Věty nedávají smysl (chvílema absolutně ne) a jestli za tuhle práci někdo dostal zaplaceno, tak to potěš koště. Jinak román nebyl špatný, ale ani žádný zázrak, Otrokyně mi přišla lepší a opět uspěchaný a naivní konec (a to i v rámci žánru).


Otrokyně
? - srpen 2015
Otrokyně 2000, J. Lindsey

Historická romance... co očkávat? Hloupoučká a naivní, se skřípajícími dialogy, ale když je to sranda a dobře se to čte, tak proč ne. Jen tady mám pocit, že autorka byla na konci sjetá, protože takovou blbost by vymyslel málokdo :D na druhou stranu hvězdičku za fantazii...


Rezistence
? - srpen 2015
Rezistence 2012, V. Roth


Cress
červenec - srpen 2015
Cress 2014, M. Meyer

Cress mi přišla jiná než předchozí dva díly, možná i tím, že i hlavní postava se dost lišila. Každopádně si to zachovává úroveň a napětí a v žánru mi to určitě přijde jako nadprůměrné čtení... na druhou stranu mi přišlo, že po Scarlet, je Cress méně akčnější a opět dost předvíddatelná, u druhého dílu jsem ocenila oživení více dějových linií podle různých postav, tady mi jich chvílemi přišlo zbytečně moc na úkor děje... to, že je to lehce naivní, no, je to YA, takže OK. Každopádně je to čtivé a určitě zábavné (ach, kapitáne :D), jen aby už ta Winter byla!


Z deníku ohnivé démonky
19. srpen 2015
Z deníku ohnivé démonky 2015, P. Heteša


Bratrstvo run
? - srpen 2015
Bratrstvo run 2007, M. Peinkofer


Hledání vytouženého dne
červenec - srpen 2015
Hledání vytouženého dne 2015, J. Probst

Ono tam vlastně nění nic nového, zvlášť zajímavého ani originální (i když to v tomhle žánru ani nečekám), a přesto to působí tak nějak správně. Hlavní postavy jsou fajn, příběh je fajn, ta trocha "kouzla", co Probstová přidává do svých knih mi vždycky přišla spíš divná a tady je "divnější", ale budiž... a nejvíc se mi asi líbilo propojení s předchozí sérií a zmínka o postavách, které by se asi mohly stát v budoucnu hlavními. Taky je to čtivé, ale zase kniha i rychlejšímu čtenáři vydrží na dva večery, což je fajn, z mini knížek jsem pak v depresi, že to hned skončilo a je mi líto peněz (no co, jsem chudá :D)


Spáleniště: Zkouška
? - srpen 2015
Spáleniště: Zkouška 2014, J. Dashner

Líbilo, ale rovnou se přiznám, že jsem to asi moc nepochopila :D jen se modlím, aby ve trojce konečně přišlo nějaké pořádné vysvětlení. Dočetla jsem a rovnou jsem si běžela koupit pokračování, takže se, Jimmy, hezky snaž, ať mi to uspokojivě vysvětlíš. Jediný problém mám asi s postavami, jak jsem v Placu alespoň ty hlavní rozeznávala v pohodě, tak tady mi v hlavě zůstali jen ti, k novým jsem nějak neměla čas vytvořit si jakýkoli vztah, a tak se mě všechna ta smrtelná hrozba nějak netýkala...


Jamaica Lane
? - červenec 2015
Jamaica Lane 2014, S. Young

Tu knížku miluju :D je vtipná, výborně se čte, dialogy jsou super, postavy jsou super, je to šíleně předvídatelné a ani trochu originální a já to miluju... dokonce i konec O_o


Hřebec
? - červenec 2015
Hřebec 2015, A. Clayton

Bylo to úplně jiné než Nabíječ (a díky bohu než Roštěnka) a to byl asi důvod, proč se mi kniha líbila. Nabíječ byl super, ale jak je vidět, tak dalších knih už to prostě nefungovalo. Postavy tady byly zajímavé, i když příběhově to bylo dost o ničem, dialogy tady taky docela vázly, ale člověk se překvapivě zasmál, jen ten konec... jasně, že člověk čekal, že to nějak takhle dopadne, ale muselo to být doopravdy všechno tak honem honem? 3,5/5


Scarlet
? - červenec 2015
Scarlet 2013, M. Meyer

Pro mě lepší než Cinder. Více dějových linek knize prospělo, taky to bylo akčnější, a nové dvě postavy mi přišly zajímavější (no, Scarlet se sice blížila charakteru spíš otravných hrdinek narozdíl od Cinder, ale vlk je vlk a na toho nemá ani princ :D) a příběh méně předvídatelný. Teď jdu na Cress, jen by to chtělo, aby už byla venku i Winter.


Cinder
? - červenec 2015
Cinder 2012, M. Meyer

Mně se to líbilo. Cinder byla překvapivě sympatická hrdinka, předělávky pohádek jsem vždycky žrala, ale ten konec mi přišel divný. Chování postav i celkově jak to skončilo a díky tý popelkovosti a vůbec to bylo předvídatelný až moc, člověk prakticky od zaátku ví, co teda bude... ale skvěl se to četlo, to jo.


Smrtící pouto
? - červen 2015
Smrtící pouto 2014, J. Reed


Polibek z temnot
? - červen 2015
Polibek z temnot 2015, J. Reed


Roštěnka
? - červen 2015
Roštěnka 2014, A. Clayton

bez děje, bez nápadu a bez vtipu... jediné zajímavé na knize byla snad ta Viv, což je důvod, proč dám šanci Hřebcovi


1 2 3 4 5 6 >