Nel-ly - Přečtené 353


Božský
? - květen 2018
Božský 2017, C. Lauren


Dědička stínů
? - květen 2018
Dědička stínů 2010, A. Bishop


Přísaha krve
? - květen 2018
Přísaha krve 2017, J. R. Ward (pseudonym)


Andělský podíl
? - květen 2018
Andělský podíl 2017, J. R. Ward (pseudonym)


Králové bourbonu
? - květen 2018
Králové bourbonu 2015, J. R. Ward (pseudonym)


Bestie
? - květen 2018
Bestie 2016, J. R. Ward (pseudonym)


Přiznání
? - květen 2018
Přiznání 2015, A. Todd

odpad!


Plamen v nás
? - květen 2018
Plamen v nás 2017, J. L. Armentrout


Navždy s tebou
? - květen 2018
Navždy s tebou 2016, J. L. Armentrout


Mesačné svetlo na Nightingale Way
? - květen 2018
Mesačné svetlo na Nightingale Way 2017, S. Young

Mrzí mě, že je konec mé oblíbené série. Ale už bylo načase, myslím, že ze světa a z postav už se vykřesat víc nedalo... a kdyby se dál křesalo, už to asi nedopadne dobře. Miluju první tři díly a třetí je moje absolutní srdcovka. K sérii se budu ráda vracet.


Scotland Street
? - květen 2018
Scotland Street 2017, S. Young

No co, miluju ho už od jeho dětství (pedofilní, já vim, co nadělat, je to Cole) a potěšilo mě, že jako dospělého ho můžu milovat i nadále. Víc jsem od knihy nepořebovala.


Říše bouří
? - květen 2018
Říše bouří 2017, S. J. Maas

Klasika... půl knihy se nic neděje, pak se to rozjede a... no, už to prostě jede bez zastávky. Nechápu autorčino nutkání k párování postav (tady už je to dost extrémní), stále nechápu, co na tom všichni vidí (ten nápad s vrahem a světem nefunguje už od prvního dílu) a přesto to furt chci číst dál, takže.... kdy že bude další? :D


Královna stínů
? - květen 2018
Královna stínů 2016, S. J. Maas


Dědička ohně
? - květen 2018
Dědička ohně 2016, S. J. Maas


Půlnoční koruna
? - květen 2018
Půlnoční koruna 2016, S. J. Maas


Dcera hvězd
? - květen 2018
Dcera hvězd 2018, M. Burdová

Popravdě jsem nečekala, že se mi kniha bude až tolik líbit (nebo vůbec líbit, když jsme u toho). Ze Syna pekel, který vyšel před pár lety u Fragmentu, jsem nebyla moc nadšená a řekla jsem si, že nejsem autorčina věková skupina a tím to pro mě hasne.... no, možná nejsem, ale to ani tahle kniha. Určitě věřím, že dokáže zaujmout dospělé čtenáře a to i ty náročnější. Jistě, válka bohů, apokalypsa, mocná hrdinka... všecho už tu bylo, dnes moc originální není nikdo, ale tahle kniha se o to dost snaží. Možná proto je prvních... padesát?... stran spíš matoucích, člověk se ocitne v neznámé zemi s několika "hlavními" postavami, z nichž vlastně žádná ani není člověk (tak si poraď čtenáři a zapni fantazii), všude je moc divných názvů a zdá se, že se v knize vlastně nic neděje a postavy nemají společného ale vůbec nic... A pak se všechno začně spojovat a spojuje se to až do konce (který mě teda ale fakt nasral :D kdy bude pokračování?)... nespojí se vše najednou, takže se z toho nestane zmatek nad zmatek nedávající vlasně smysl s ohledem na zbytek knihy (jak to umí spousta autorů YA), ale předvídat taky není až tak jednoduché (jako u ostatních YA). Všeho je tu tak akorát. A já jsem vážně spokojená. K nadšení už mi chybí dvě maličkosti: za prvé překlepy, což je u české knihy docela škoda (nějak jsem zvyklá, možná omyl, že spíš v překladech bývá dost chyb), změny jména Sameta na Sametha a zpět.... a pak přímá řeč, která je sem tam nespisovná a sem tam ano (proti spisovnosti u přímé řeči nic nemám, když má důvod.... a tady postrádá, protože tak spisovno-nespisovně mluví vlastně všechny postavy, ne třeba jen určitá rasa nebo osoba). Hnidopich, já vím, ale vadilo mi to. Každopádně vřele doporučuju. Já se bavila, knihu jsem čelta si dva týdny, což je dost, ale zase po částech vždycky cestou někam a teď mi bude docela chybět, že nemůžu prostě pokračovat... P.S. Ten konec...!


Pátá cesta k pádu
? - srpen 2016
Pátá cesta k pádu 2015, K. A. Tucker


Skleněný trůn
? - srpen 2016
Skleněný trůn 2015, S. J. Maas

Nelogický, strašný dialogy, hrdinka na zabití, promarněnej potenciál, ALE... druhý díl si přečtu, čte se to dobře a ve výsledku to bylo docela fajn. Trojúhelník si mohli odpustit, ale asi je to jedno z mála zajímavejch věcí a dokonce i ženská postava je tam zajímavá, jen ne ta hlavní T_T Proč to má tolik dílů? :D


Hledání dokonalé lásky
? - leden 2016
Hledání dokonalé lásky 2015, J. Probst

Svým způsobem mám autorku ráda a vím, že od ní mám očekávat hodně sluníčkaření a na začátku to bylo mile rozkošný, ale... Můžeme už přejít k tomu Wolfemu? :D Začali jsme výstředním vědátorem s flekem od kafe a skončili u cool raketovýho specialisty s šesticiferným účtem, s mechově zelnýma očima a břišáky z golfu. Jako jo, číst se to dalo, prostředek by docela ok, ale prostě... ne, ne, ne


India Place
? - leden 2016
India Place 2015, S. Young

Mám tuhle sérii ráda, vždycky si tam najdu něco, díky čemu si tyhle knihy pamatuju. Tentokrát to bylo spíš depresivní, ale tak nějak roztomilé a vůbec... já si čtení užila. (Liv a Nate u mě sice stejně furt vedou, ale... fakt se těším na Colea :D už ho miluju od jeho dětství O-o)


Hra s láskou
? - prosinec 2015
Hra s láskou 2015, R. Mathewson

Hm jo... konec super (překvapivě velmi), tak plus mínus poslední třetina knihy byla něčím zajímavá, jinak mi to přišlo hrozně infantilní... příběhově samozřejmě o ničem, ale to už v téhle fázi čtení podobných knih ani nečekám. Že si drama autorka představuje tím, že se její postavy chovají jako spratci na základce (oba učitelé na střední), na to si už člověk taky zvykl, ale... Přijde mi škoda, číst "knihu" čtyři hodiny, když je tam prostor pro kapičku děje, jen kdyby se chtělo, a strašně mě rozčlovaly ty přeskoky ve vyprávění v "minulost/přítomnost" v jediném odstavci. Mohla to být super komedie, ale ne... z borce uděláme plyšovýho medvěda, mrskneme k němu zastydlou třicátnici a sledujeme "vývoj" vztahu, který mohl skončit první kapitolou.


Zkrocený
? - prosinec 2015
Zkrocený 2015, E. Chase

Zaskočený mě popravdě moc nebavil, zápletka mi přišla stupidní až moc a Kate mi nepřijde jako ucelená postava, to Dee-Dee je mnohem zajímavější, takovým tím správně trhlým způsobem. Celé je to hrozně sladké a opět vtipné jako Zapletený. Ale příběh to v podstatě nemá a postavy se na mě chovají až moc infantilně a uječeně (to asi fakt bude ta Amerika, neumim si to vysvtlit, ale ne všechny autorky maj potřebuju každý drama vygradovat tím, že budou všichni ječet jak na základce).


Koruna tří: Prokletý král
? - prosinec 2015
Koruna tří: Prokletý král 2015, G. Edwards

Ta obálka je stejně strašně super... :D Líbilo se mi to. Bylo fajn vidět zase jednou hezky psanou klasickou fantasy. Ale tý klasiky tam bylo možná trochu moc: strašně fádní motiv a vůbec. A problém bych měla s tím, že je to určený pro děti 10+. Pro mladší mi to přijde moc zmatený (hodně postav, přeskoky mezi nimi a po všech částech země - proč tam neni mapka? ta byla prvni Eragonovi to nejlepší, co si pamatuju, když jsem to četla v těch 14-15 letech) a zase pro dospělého je ten styl psaní jednoduchý až moc. Ale autor se vůbec nebrání experimentovat, není svázaný okovy "dětské" literatury a vůbec to jsem zvědavá na další díly, ale hodnocení si zatím nechám po skrovnu. Spíš tak 7/10 na čtyři hvězdy to zatím není.


Božský hráč
? - listopad 2015
Božský hráč 2014, C. Lauren


Vášnivý sprosťák
? - listopad 2015
Vášnivý sprosťák 2015, C. Lauren

Harlow i Finn pobavit dokáží, ne že ne, a některé jejich postelové scény stojí za to, ale zase je jich tam spoustu, kterých bych raději přeskočila a dala přednost vývoji příběhu, který mi přišel nějak bez pořádné gradace, bylo to takový... hm, stalo se a hm, skončilo... každopádně se jedná o něco, na co si znovu už nevzpomenu, viděla bych to na slabší průměr, kterému pomohlo, že slovní přestřelky jsou tentokrát opravdu vtipné


Polibek šarlatu
? - listopad 2015
Polibek šarlatu 2011, L. Adrian (pseudonym)


Archerův hlas
? - listopad 2015
Archerův hlas 2015, M. Sheridan

Popravddě moc nechápu to všeobecné nadšení. Bylo to rozkošný, to ano, ale... Městečko bylo podivně sluníčkovatý, hlavní hrdinka samozřejmě dokonale krásná a ve středu zájmu prostě všech (a nakonci až nechutně přecitlivělá), její trauma je jaksi na vedlejší koleji, jeho trauma zas nepropracovaný. Zápletka na konci spíš ubohá (nesměla chybět ta trapná kapitola na pár řádků, aby vyvolala umělé drama) a... Jak se znakuje "ach"? :D 3,5 za nápad, čtivost a zdařilý pokus o děj


Vytoužený
? - listopad 2015
Vytoužený 2014, J. Kenner

Takže... Angelina aka Angie aka Lina byla divoké dítě, pak jí zabili hodnou sestřičku, a ona trpěla pocitem viny, tak moc, že divošku v sobě zabila (což vysvětluje, jak mohla v mládí s kamarádem ukrát harleye a vyspat se s ním, aby se zbavila panenství, a proč hledala adrenalin...) a přestěhovala se ke strejdovi, který si vzal pod křídla tři mladé chlapce (ale žádný prasečinky tam nebyly) a ti byli samozřejmě strašně cool a sexy... a o pár let později i děsivě bohatí a ochranářští a nedobytní. Hlavně ten jeden. Evan Black. Mokrý sen všech žen a obzvlášť Angie. No, teď je strejda mrtvý, takže není důvod, aby se od sebe Angie s Evanem drželi dál, ale nejdřív na světlo musí vyplavat špinavá tajemství... K.R.A.V.I.N.A. Bez mozku, bez uvěřitelného nápadu a nijak dobře napsaná ani přeložená, ale prčíst se to dá za pár hodin, to je fakt. P.S. Fakt nechápu, proč autoři dnešních románů musí tak masakroidně ničit americkému publiku Dantovo dílo. Ten se musí otáčet v hrobě. P.P.S. Angie na všechno regauje slovy "Ach" a nejoblíbenější slovo autorky (překladatele?) je kunda.


Zaskočený
? - listopad 2015
Zaskočený 2015, E. Chase

Pokračovat to nemuselo, ale pokračovalo a... příběh tak na půl, Katina ich-forma nějak moc neseděla, ta hlavní zápletka byla tupá a oba se chovali jak dva malý spratci. Na čtivé a vesměs zábavné a neurážlivé knize mi ale tentokrát nejvíc vadilo to, jak neusále oslovoju čtenáře. Přišlo mi, že příběh pak ztrácí plynulost a vůbec je to takový otravný.


Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky
červen 2013 - listopad 2015
Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky 1979, J. R. R. Tolkien

Čtyři vteřiny rozhodnou
? - listopad 2015
Čtyři vteřiny rozhodnou 2015, K. A. Tucker

Opět čtivé, opět zajímavé, opět mám problém s nulovou snahou o alespoň trochu reality... ale zatím asi díl, který mě z celé série bavil nejvíc, i když tajemné postavy jako Cain by se podle mě neměly stávat hlavními, protože pak ztratí prakticky všechnu zajímavost... (celou dobu jsem doufala, že to s tím jménem bude jinak...)


Jedna malá lež
? - listopad 2015
Jedna malá lež 2015, K. A. Tucker

Nevím, proč ty velké lásky až za hrob musí být podloženy prostě pohledem do očí... na někoho se kouknu, něco mi v hlavě sepne a vim, že je to ta jediná/ten jediný... to pak jsou ty příběhy zbytečné, ne? Ale proč ne. Naprosto jiná hrdinka, naprosto jiný příběh, ale jinak dost podobné. Na druhou stranu velmi čtivé (newadultka, ani mě to nepřekvapuje) a milé.


Deset malých nadechnutí
? - listopad 2015
Deset malých nadechnutí 2015, K. A. Tucker

Na jednu stranu hezký, na druhou stranu i přijde zvláštní, že když už se autorky New Adult tolik snaží napáchat hrdinkám a hrdinům všechna možná psychická a fyzická traumata, tak je vůbec nezajímá to řešení... nechci, aby konce byly depresivní, ale proč uspěchané a tak strašně naivní? Přičtu-li si hrdinku, jejíž "mrchovství" poznám jen sprostými slovy v každé větě a celkově spoustu klišé (malých, ale víc jak deset), tak je to tak průměr.


Dotek bouře
? - listopad 2015
Dotek bouře 2015, L. K. Hamilton


Vzdej se mi
? - září 2015
Vzdej se mi 2015, J. Lynn (pseudonym)

Mám tuhle sérii ráda. Člověk od začátku ví, o čem to bude a jak to dopadne, ale stejně nepřestává číst... Předchozí díl s Callou se přestěhoval z univerzity a zamířil do temných vod podsvětí a to bylo hodně naivní, tady je to víc soustředěné na hlavní dvojici a i ani zápletka není špatná, jen je to prostě New Adult, takže v rámci žánru... ano. Cama a jeho želvičky to pro mě nepřekonalo O:) Stejný problém jako s Callou jsem měla i s Roxy, v předchozí knize byla super a vtipná, a tady... no jo, syndromy hlavních hrdinek


Dívka od vedle
? - září 2015
Dívka od vedle 2015, J. Ketchum (pseudonym)

Rue Morgue: "Jedna z neznepokojivějších knih v dějinách hororové literatury." No, hororů jsem zas tolik nečetla a popravdě mi to ani jako horor nepřišlo, i když děsivé to bylo, každopádně se pod tu poznámku můžu podepsat. Je děsivé, že to bylo inspirované skutečnými událostmi a je to milionkrát horší než adabtace natočená v roce 2007 (občas naprosto totožné dialogy), protože tady se čtenář ocitá v hlavě dvanáctiletého kluka, který je... on není zlý, ale není ani hodný, je nerozhodný a člověk celý čas čeká a čeká, až někdo udělá něco hrdinského, něco co bude dávat znát, že v účastnících je trocha dobra a že svět prostě nění takový... a pak už je pozdě.


Polibek půlnoci
? - září 2015
Polibek půlnoci 2010, L. Adrian (pseudonym)

Ew, tak tohle fakt ne. V příběhu je spousta logických nesmyslů, chvílemi absolutně nedává smysl, autorka protiřečí sama sobě, hlavní postava je na zabití (vlastně oni oba) a dialogy jsou jedno velké utrpení. Sice je fakt, že vznik upírů v tomhle podání působí originálně (na mě až moc :D), ale jakoby to vůbec nebylo promyšlené... a především ten příběh je o ničem. Srovnávat knihy mi přijde zbytečné, ale... přečtěte si raději to Bratrstvo... a pak tohle můžete vynechat úplně.


Prokletý milenec
září 2015 (14.-15.)
Prokletý milenec 2015, J. R. Ward (pseudonym)

To bylo hnusný... krásný, ale hnusný :D Těch linek je tam opět zbytečně moc, naprosto mě nezajímá, co se děje s Rhagem (jeho kniha patří k mým nejoblíbenějším, ale tady mi přišel do počtu), Paradise, Assailem a popravdě ani moc ta Layla. Ale ta hlavní linka/linky, to bylo opět super, první půlka se spíš táhla, ale pak... no, když je člověk ve správné náladě, je to ždímačka emocí, ale Ward tohle umí.


Nejkrásnější
? - září 2015
Nejkrásnější 2015, M. Meyer

Myslím, že skvěle popsaný příběh "zlé královny" tak, že ona z toho v podstatě vychází jako oběť situací a lidí, kteří se k ní chovali tak, jak se chovali. I když to nic neubírá na faktu, že to byla naivní blbka. Na druhou stranu, jestli to mělo přimmět čtenáře s Levanou soucítit, u mě to zabralo. Citově na mě kniha měla mnohem větší dopad než příběhy ostatních "princezen", jen tady samozřejmě naprosto scházel jakýkoli originální děj, ale to jsem od téhle novelky ani nečekala... A teď už ALE VÁŽNĚ chci tu Winter!


Podřiď se
? - září 2015
Podřiď se 2015, M. Banks

První díl se mi nelíbil, přišlo mi tou hloupé, naivní a děsné klišé, krom toho mi nevyhovuje autorčin styl psaní, všechno moc okecává, strašně zdržuje, její postavy jsou všechny stejné a mají super úžasné vztahy s ostatními ze série (viz tahle série i série Pád-Chlad-Oheň, opis toho samého) a hlavně se všechny dialogy a vůbec text děsně táhnou. JENŽE druhý díl se mi naopak líbil moc, byla to citová ždímačka, to jo, ale byl to román (zdaleka ne erotický) a povedený. V tomhle díle... na začátku doják (přehnaný, ale co už) a pak, pak už se nic nestane. Prostě nic. Naivní hloupoučká blbost. Dočetla jsem jen tak z hecu, abych mohla svůj vztah :D s autorkou uzavřít, od ní už nic číst nebudu.


1 2 3 4 5 6 >