Nazli

ToToStephen King

Nejlepší z nejlepšího (když nepočítám Pod kupolí) a pro mě srdeční záležitost. Když si vzpomenu, jak hokro těžko jsem se prokousávala začátkem, protože tohle dílo bylo pro mě seznámení s panem Kingem.. no ještěže jsem se nenechala odradit. Četla jsem ji jedinkrát a stále si leckteré pasáže podrobně pamatuji. Rozhodně doporučuji, i když každému asi nesedne.

20.01.2019

Na smrtNa smrtJozef Karika

Bomba! Pokud jsem doposud o autorovi pochybovala, lituji toho. Skvele, po nejake dobe si ji prectu znovu. Jen jedna věc mi pořád leží v hlavě - asi přehodnotím smysl slova "efektivní".

26.07.2020

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Těším se na další knihu!

18.04.2019

Hrob třinácté pannyHrob třinácté pannyNaďa Horáková

Mně se to hodně líbilo, příjemné jednorázové čtení na léto. Zápletka není nijak složitá, přesto mě kniha vtáhla do děje a na konci jsem si říkala, proč mě to řešení nenapadlo dřív.

28.04.2021

Dívka, která si hrála s ohněmDívka, která si hrála s ohněmStieg Larsson

Kdyby to šlo, tak bych přečetla tuhle knihu na jeden zátah. Okamžitě jsem byla zatažena do děje a napjatě čekala, co bude následovat. Hodně dobré, o level výš než úvodní dílo série.

30.08.2021

Pod kupolíPod kupolíStephen King

Jedním slovem - skvělé. Jedna z nejlepších Kingových knih.

01.10.2017

Mysterium tremendumMysterium tremendumS. Rainer (pseudonym)

Jedním slovem - pecka! Rozhodně doporučuji!

06.03.2018

VladařVladařNiccolò Machiavelli

Jedno z nejlepších klasických děl, co jsem četla.

06.03.2018

Bílé kostiBílé kostiGraham Masterton

Jako první kniha série to je super. Několikrát jsem to chtěla vzdát vzhledem k věrohodnosti popisu pachatelových činů, ale rozhodně stojí za to knihu dočíst. Katie se stala jednou z mých oblíbených postav.

18.01.2019

Černá krabiceČerná krabiceJ. Hill (pseudonym)

Tak tohle bylo něco. Pokusím se nesrovnávat. Pro fandy žánru naprostá povinnost. Ze začátku se vše děje nenápadně, aby vše nabralo na obrátkách a stalo se že všeho nefalšované peklo. Tahle kniha vás opravdu přiměje spát u rozsvicené lampy a nechodit sami potmě na záchod, jen abyste nemuseli přemýšlet co se může skrývat v tmavém koutě. Vyborné, doporučuji.

20.01.2019

Spící pannaSpící pannaJeffery Deaver

Pro mě dost upovídané, šlo by to zkrátit tak zhruba o sto stran. Ale... konec mě totálně dostal.

Šifra mistra LeonardaŠifra mistra LeonardaDan Brown

Velmi poutavým stylem autor vypráví jeden z nejzajímavějších případů profesora Langdona. Příběh se rozjíždí sice pomalu, ale zato nabírá až (pro mě) nečekané rozuzlení.

03.03.2019

Čtyři strany minceČtyři strany minceLukáš Záleský

Příjemná jednohubka na deštivé odpoledne. Líbily se mi asi všechny povídky.

09.10.2020

StrašákStrašákFrank Goldammer

Pana Goldammera řadím k autorům, u nichž si hlídám vydané knihy. Upřímně, očekávala jsem průměrnou detektivní zápletku proloženou událostmi končící světové války. Jenže ouha, zdání klame. Krvavé řádění pachatele mě nenechalo chladnou a dostalo se mi i sugestivní líčení toho, co se dělo v Německu před a při příchodu Rusů. Navíc, nevím jak ostatní čtenáři, ale tady mě autor s tím, kdo je pachatel, docela krutě doběhl. Doufám, že vyjdou i další díly této série.

25.06.2021

PacientPacientJasper DeWitt

To jsem si zas jednou koupila knihu podle přebalu a recenze s pocitem, že to nebude marná investice. Hned druhý den jsem se pustila do čtení s tím, že místo toho abych šla ven a využila tak pěkného počasí, zase sedím doma a snažím se obhájit svou lenost novou knihou. Dobře jsem udělala! Jakmile jsem se za absolutního ticha pustila do čtení a příběh se začínal rozvíjet, ke své (ne)libosti jsem musela konstatovat, že dokud se nedozvím jak to vlastně celé je, tak snad ani neusnu. Už od prvních momentů s Pacientem jsem si říkala "tady něco nehraje / nesedí", říkejte si tomu jak chcete. Přestože jsem netušila, co přesně mi uniká a vysvětlení přišlo později s dalšími stránkami, (ne, nejsem geniální a nenapadlo mě to), stále jsem byla skeptická a nejistá v tom, co mě čeká. Popravdě, pořád mi vrtala hlavou věta z přebalu "Tenhle pacient zničí všechno, v co kdy věřil..." Doporučím vám, ponořte se do příběhu, zcela a bez předsudků, přestože inteligentní čtenáře bez pochyb napadne několik teorií o tom, co se tu vlastně děje. Nepřemýšlejte o ničem jiném, čímž myslím "tohle jsem četl /viděl/slyšel v jiném příběhu". Dovolte Pacientovi proniknout do Vaší mysli a nezklame Vás.

03.06.2021

Pod kupolíPod kupolíStephen King

Zatím nejlepší kniha od Kinga, kterou jsem četla.

28.07.2016

SpouštěčSpouštěčWulf Dorn

Naprosto mě dostal závěr - co byl vlastně onen spouštěč.

PanenkaPanenkaMo Hayder

Zpočátku jsem se do knihy pustila jen proto, že se odehrává částečně v blázinci, což je mé oblíbené prostředí pro příběhy. Časem mě příběh začal zajímat víc, co že se to tam vlastně děje a úplný závěr mě přiměl zhluboka se nadechnout. Jestli jsem čekala cokoli, tak tohle byl mazec.

KruhKruhKodži Suzuki

Skvělé. Pro fandy hororu povinná četba.

03.03.2019

Oběť bez tvářeOběť bez tvářeStefan Ahnhem

Velmi dobré a chytlavé. Ale něco mi tam chybělo, abych řekla, že je to skvělé.

13.09.2019

Nadaný žákNadaný žákStephen King

Netroufám si soudit umění krále Kinga, ale tohle je podle mě jedna z top.

09.01.2021

StrachStrachJozef Karika

Trochu něco jiného než Trhlina a připodobnění ke Králi žánru na sebe nenechá dlouho čekat. Přesto mě Strach mile překvapil. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale děj byl mrazivý jako počasí příběhu. Konec mě trochu dostal jako u zmiňované Trhliny.

30.08.2021

VězněnáVězněnáPavel Renčín

Shrnu to stručně - tohle je prostě bomba!

02.07.2016

PsychoPsychoRobert Bloch

Čtivé, napínavé, mohu jen doporučit.

19.07.2016

Hra o trůny 2Hra o trůny 2George R. R. Martin

Začíná to dobře. Těším se, co se dočtu dál.

30.01.2019

Bába MotykaBába MotykaMarko Hautala

Chvíli mi trvalo zvyknout si na autorův styl psaní, ale jinak velmi dobré.

02.03.2019

SpirálaSpirálaKodži Suzuki

Sadako rozjíždí další soukolí strachu a smrti.
A nezůstává jen u toho. Celé to vrcholí koncem, který mě sice moc nepřekvapil, ale byl docela logickým, pokud čtenář přemýšlí, oč Sadako vlastně celou dobu jde.

Exorcista – Souboj s ďáblemExorcista – Souboj s ďáblemWilliam P. Blatty

Velmi čtivé, velmi děsivé. Rozhodně doporučuji.

ZhubniZhubniR. Bachman (pseudonym)

Tento autor je zkrátka Král. Ať čtu strašidelnou povídku, reálný příběh či něco mezi, nemá to chybu.

MájMájKarel Hynek Mácha

Klasika, co více dodat.