Nazli

Prokletí Harrow LakeProkletí Harrow LakeKat Ellis

Po pravdě jsem na knihu byla hodně zvědavá, pročež jsem si ji i koupila. Námět je dobrý, na poli young adult bych řekla, že i nadprůměrně zpracovaný, docela jsem se bavila a autorce se povedlo udržet mou pozornost, že jsem knihu neodložila s tím, že budu přitom číst i něco jiného. Jen drobná výhrada, čistě osobní: Lola je na facku. :D

Smrt na NiluSmrt na NiluAgatha Christie

Autorka prostě nezklame. Přečteno jedním dechem.

První po bohuPrvní po bohuSlávka Poberová

Já budu chválit. Strašně se mi líbila forma, jak bylo vše pojato, což bylo neotřelé a pro mě překvapivé. Informace sice byly jen povrchní, avšak jen pro čtenáře, jež se někdy zabývali historií. Jako seznámení s panovníky oné doby to bylo dobré.

15.09.2021

Mysterium tremendumMysterium tremendumSebastian Rainer

Náhoda tomu chtěla, jednou jsem se zas rozhodla koupit knihu podle anotace. Jestli jsem čekala všechno, tak to rozuzlení ne. Pecka.

StrachStrachJozef Karika

Trochu něco jiného než Trhlina a připodobnění ke Králi žánru na sebe nenechá dlouho čekat. Přesto mě Strach mile překvapil. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale děj byl mrazivý jako počasí příběhu. Konec mě trochu dostal jako u zmiňované Trhliny.

30.08.2021

Příšerné příběhy strýce MontagueaPříšerné příběhy strýce MontagueaChris Priestley

Vysloveně pro děti nebo dorost, ale i tak bych celou sérii doporučila. Celou jsem ji přečetla za dva dny. Zase jsem o něco moudřejší ohledně věcí, které se mohou nehezky zvrtnout. :)

30.08.2021

Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžíchDeník Ellen Rimbauerové - Dům v růžíchJ. Reardon (pseudonym)

Není to čistokrevný horor, ale je to velmi čtivé. Navíc pro ty, kteří viděli film naprostá povinnost, poté uvidíte film jinýma očima.

30.08.2021

Dívka, která si hrála s ohněmDívka, která si hrála s ohněmStieg Larsson

Kdyby to šlo, tak bych přečetla tuhle knihu na jeden zátah. Okamžitě jsem byla zatažena do děje a napjatě čekala, co bude následovat. Hodně dobré, o level výš než úvodní dílo série.

Knihy krve I-IIIKnihy krve I-IIIClive Barker

Zas mi celkově sedlo dílo jen polovičatě. Přesto bych vypíchla povídky Blues prasečí krve a Strach, ty byly pro mě jedinečným čtenářským zážitkem. A nutno dodat, že takovou fantazii (vzhledem ke jmenovanému) jen tak někdo nemá. Snad jsem ani nedýchala.

Krok ze tmyKrok ze tmyRobert Ervin Howard

Takové napůl, ta druhá povídková knížečka mi sedla daleko více. Avšak jen můj subjektivní názor. :)

Pokoj č. 13Pokoj č. 13Jiří Hanák

Něco mezi 3,5 a 4 hvězdami. Dobré, neotřelé a občas jsem se i bála.

30.08.2021

Zuby nehty: 19+1 hrůzostrašná povídkaZuby nehty: 19+1 hrůzostrašná povídkaIvona Březinová

Pro dorost je to velmi dobré stejně jako předchozí díl. Některé povídky byly pro mě předvídatelné, jiné však již méně a to si dovolím tvrdit, že jsem v hororových povídkách celkem zběhlá.

Má přítelkyněMá přítelkyněVeronika Moreira

Pro mě osobně to byla taková rychlá seznamka s třetí manželkou Jindřicha VIII. Avšak musím čestně přiznat, že místy jsem narazila na zajímavé postřehy, o nichž jsem netušila nebo mě nenapadly a mozaika, jež si skládám o tehdejší době dostala pár nových a zajímavých kamínků.

27.06.2021

SmršťSmršťJozef Karika

Smršť není čistokrevným hororem. Tempo je tentokrát svižnější oproti Strachu nebo Trhlině, přesto hodnotím velice kladně. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, možná i proto, že hrdinové mi byli tentokrát opravdu nesympatičtí. Také je škoda, že je kniha má nižší hodnocení, možná i z důvodu řekněme filozofování na konci příběhu. Mně samotné naopak toto hloubání velmi sedlo, možná více, než kdyby vše dramaticky vrcholilo. Přesto všechno se autorovi povedlo vybudovat atmosféru temnou jako lesy ve Vysokých Tatrách.

27.06.2021

StrašákStrašákFrank Goldammer

Pana Goldammera řadím k autorům, u nichž si hlídám vydané knihy. Upřímně, očekávala jsem průměrnou detektivní zápletku proloženou událostmi končící světové války. Jenže ouha, zdání klame. Krvavé řádění pachatele mě nenechalo chladnou a dostalo se mi i sugestivní líčení toho, co se dělo v Německu před a při příchodu Rusů. Navíc, nevím jak ostatní čtenáři, ale tady mě autor s tím, kdo je pachatel, docela krutě doběhl. Doufám, že vyjdou i další díly této série.

25.06.2021

PacientPacientJasper DeWitt

To jsem si zas jednou koupila knihu podle přebalu a recenze s pocitem, že to nebude marná investice. Hned druhý den jsem se pustila do čtení s tím, že místo toho abych šla ven a využila tak pěkného počasí, zase sedím doma a snažím se obhájit svou lenost novou knihou. Dobře jsem udělala! Jakmile jsem se za absolutního ticha pustila do čtení a příběh se začínal rozvíjet, ke své (ne)libosti jsem musela konstatovat, že dokud se nedozvím jak to vlastně celé je, tak snad ani neusnu. Už od prvních momentů s Pacientem jsem si říkala "tady něco nehraje / nesedí", říkejte si tomu jak chcete. Přestože jsem netušila, co přesně mi uniká a vysvětlení přišlo později s dalšími stránkami, (ne, nejsem geniální a nenapadlo mě to), stále jsem byla skeptická a nejistá v tom, co mě čeká. Popravdě, pořád mi vrtala hlavou věta z přebalu "Tenhle pacient zničí všechno, v co kdy věřil..." Doporučím vám, ponořte se do příběhu, zcela a bez předsudků, přestože inteligentní čtenáře bez pochyb napadne několik teorií o tom, co se tu vlastně děje. Nepřemýšlejte o ničem jiném, čímž myslím "tohle jsem četl /viděl/slyšel v jiném příběhu". Dovolte Pacientovi proniknout do Vaší mysli a nezklame Vás.

03.06.2021

Pýthiiny radyPýthiiny radyErik Axl Sund

Poslední díl série mě jako čtenáře uspokojil. Vše vysvětleno a konec zanechal lehkou pachuť toho, že takhle to prostě chodí.

28.04.2021

Hrob třinácté pannyHrob třinácté pannyNaďa Horáková

Mně se to hodně líbilo, příjemné jednorázové čtení na léto. Zápletka není nijak složitá, přesto mě kniha vtáhla do děje a na konci jsem si říkala, proč mě to řešení nenapadlo dřív.

28.04.2021

Temné vodyTemné vodyKodži Suzuki

Bomba. Četla jsem to před lety, ale čas od času se k tomu vracím.

Pod kupolíPod kupolíStephen King

Poklona, pane spisovateli, jste prostě král.

14.03.2021

OniOniM. E. Pocha (pseudonym)

Někdo možná nebude souhlasit, ale je to hrozná nuda. Podle anotace jsem čekala víc, mnohem víc.

StrachStrachJozef Karika

Osobně mi přijde hodnocení dost nízké. Jedná se o dobrý příběh s postupně budovanou děsivou atmosférou, která se záhy změní v šílenství a překvapivý až nečekaný závěr, který však všemu jen dodal na hrůznosti. A že se dílo v něčem podobá mistru Kingovi? Tím lépe, že si vzal inspiraci od velikána, ne?

11.03.2021

Nadaný žákNadaný žákStephen King

Netroufám si soudit umění krále Kinga, ale tohle je podle mě jedna z top.

09.01.2021

Čtyři strany minceČtyři strany minceLukáš Záleský

Příjemná jednohubka na deštivé odpoledne. Líbily se mi asi všechny povídky.

09.10.2020

Na smrtNa smrtJozef Karika

Bomba! Pokud jsem doposud o autorovi pochybovala, lituji toho. Skvele, po nejake dobe si ji prectu znovu. Jen jedna věc mi pořád leží v hlavě - asi přehodnotím smysl slova "efektivní".

26.07.2020

Fantom karnevaluFantom karnevaluCraig Russell

Za mě dobré a celkem i akční čtení, nenudila jsem se. Jen mi u tohoto autora chvilku trvalo zvyknout si na jednu věc - všechno souvisí se vším. I u předchozích dílů jsem si říkala, jak tento či onen fakt hodlá zakomponovat do celkového obrazu? Jde to a hlavně, celková mozaika dává smysl. Pro mě největší překvapení, asi moc přemýšlím, řešení máte přímo pod nosem.

08.11.2019

Krvavý orelKrvavý orelCraig Russell

Mazec. Dle mého názoru trochu slabší než jiné autorovy knihy, ale dobré.

01.11.2019

Devátý hrobDevátý hrobStefan Ahnhem

Za mě super. To, co mi chybělo v předchozím díle, jsem našla tady. Vrhám se na další díl.

13.09.2019

Oběť bez tvářeOběť bez tvářeStefan Ahnhem

Velmi dobré a chytlavé. Ale něco mi tam chybělo, abych řekla, že je to skvělé.

13.09.2019

HračkářHračkářAndrew Mayne

Nevím zda lepší či slabší než Šelma, ale opět mě čtení chytlo a nepustilo. Těším se na další knihu.

03.08.2019