Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích

Na počátku dvacátého století si Ellen Rimbauerová, mladá manželka seattleského průmyslníka Johna Rimbauera, začala psát pozoruhodný tajný deník. Svěřovala se v něm se svými úzkostmi ohledně manželství, vyjadřovala zmatek nad novou podobou sexuality, jež se v ní probouzela, a zamýšlela se nad životem, který se pro ni postupně stával noční můrou. Deník sleduje přerod dívky v ženu, rovněž však popisuje vznik Rimbauerova honosného sídla zvaného. Dům v růžích, které se v následujících letech stane místem mnoha strašlivých a nevysvětlitelných tragédií. Deník Ellen Rimbauerové – Dům v růžích je jedinečný dokument poskytující neobvyklý pohled na život aristokratické společnosti na začátku dvacátého století, odhaluje skryté emocionální utrpení jedné ženy a zaznamenává záhadné a šokující události v Domě v růžích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94061/denik-ellen-rimbauerove-dum-v-ruzic-G0e-94061.jpg 3.8108
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Beta-Dobrovský

The Diary of Ellen Rimbauer, 2009

Kniha Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích

Cabiria

Tak tuhle knihu jsem dočetla jen silou vůle. Bylo to tak hloupě napsané, tak nějak naivně... Nemělo to ani silný příběh, ani dobrý jazyk, ani napínavou nebo mysteriózní atmosféru, jak by člověk očekával, prostě nic.

13werka
30.12.2018

Dočetla jsem s vypětím všech sil - přišlo mi to jako nuda. Nezaujala mne ani hlavní hrdinka ani děj, který je zvláštní kombinací popisu citového rozpoloženíhlavní hrdinky, podivné mysterióznosti a duchařiny.

trudoš
16.01.2018

Deník Ellen Rimbauerové má pěkný začátek, který naneštěstí brzo sklouzne k vyprávění o manželské nevěře, táhnoucí se odněkud nikam. Hádám, že být to povídka o padesáti stranách, vykřesal by Ridley Pearson z námětu maximum. Takhle se drobně potácí mezi úmyslem čtenáře vyděsit a nutností napsat těch necelých tři sta stran. Pročež se nejslabším článkem řetězu stává hlavně samotná hrdinka, jež možná za prokletí Domu v růžích může, ale možná taky ne. Z jejího nadšení i strachu z něj to nevyčteme. Na konkrétní odpovědi proto můžete zapomenout, zato potěšit má pravděpodobně spousta náznaků, jež mohou znamenat cokoliv. Autor evidentně počítá s tím, že když znáte seriál, všechno podstatné už víte, a pakliže neznáte, měli byste se na něj podívat.
Co však zůstává perfektní, je myšlenka viktoriánského domu, který musí být neustále renovován a rozšiřován, jinak se strhne teror. Jednoduchý, ale přitom báječně strašidelný motiv. Jen je otázkou, jestli náhodou nepochází z původního televizního seriálu.

PavlínaAlžběta
05.12.2017

Kniha nemá příliš kladné hodnocení, ale se mě četla velmi dobře. Televizní minisérii Dům v růžích jsem shlédla před lety a naprosto mě zaujal. Kniha psaná formou deníku není pouze příběh o domu v růžích, jak si mnozí mysleli. Ellen se zpovídá o všem, co ji v životě potkává, trápí, jaký život vede společnost ve které se pohybuje. Přesto vás kniha vtáhne do děje, já si dokázala při čtení Ellen představit vedle sebe, jak mě vše vypráví a zároveň jsem se dostala přímo do děje a na místa, o kterých se zmiňuje. A samozřejmě nechybí dům v růžích a všechen ten děs v něm. V knize najdete erotiku i hrůzu ze strašidelného domu. Pro mě parádní čtení a jsem ráda, že se mě povedlo knihu sehnat.

2veverky
26.10.2017

Knihu jsem si vypůjčila v knihovně. Po televizní trilogii,která byla zoufalá,jsem byla zvědavá,co tomu předcházelo. Kniha se mi líbila,četla se dobře,dovedu si představit,že si ji přečtu ještě jednou.

Veronika33
20.10.2017

Na knihu som sa neskutočne tešila, nalákal ma ňu film Dům v růžích, ktorý neskutočne zbožnujem. Zohnať knihu bola poriadna challange, nakoniec som ju zohnala nie práve najlacnejšie. Kniha však bola neskutočné sklamanie, veľmi nudne nezáživne písaná. Kniha je krátka, ale trvalo mi dlho než som ju skonala. Slabotka.

Daenerys
12.10.2017

Moc mě láká tématika stašidelných domů a tak, když jsem objevila Dům v růžích, byla jsem doslova lapena! Hbitě jsem se pustila do čtení a čekala a čekala... a ono nic. Četlo se to lehoučce, líbilo se mi to deníkové podání, ale až příliš pozdě jsem pochopila, že tohle duchařina prostě nebude. Vlastně to celkově působilo tak nějak zvláštně, bohužel proti očekávání ani strašidelně, ani tajemně. Za to ubírám na hodnocení. Nicméně zajímavé to bylo a nelituji.

Nuny
10.07.2017

Je to velice zajímavé čtení. Literární dílo rozhodně nečekejte, ale to se od deníku ani snad očekávat nedá.
Neříkám, že tomu úplně věřím. Duch domu, pro mě není moc reálná představa, spíš je to vždy o lidech. Ale nelituji, že jsem knihu přečetla. Něco v sobě jistě má a každý si to najde.

Joyce Reardon (p)
americká, 1953