Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích

Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94061/mid_denik-ellen-rimbauerove-dum-v-ruzic-G0e-94061.jpg 4 121 36

Na počátku dvacátého století si Ellen Rimbauerová, mladá manželka seattleského průmyslníka Johna Rimbauera, začala psát pozoruhodný tajný deník. Svěřovala se v něm se svými úzkostmi ohledně manželství, vyjadřovala zmatek nad novou podobou sexuality, jež se v ní probouzela, a zamýšlela se nad životem, který se pro ni postupně stával noční můrou. Deník sleduje přerod dívky v ženu, rovněž však popisuje vznik Rimbauerova honosného sídla zvaného. Dům v růžích, které se v následujících letech stane místem mnoha strašlivých a nevysvětlitelných tragédií. Deník Ellen Rimbauerové – Dům v růžích je jedinečný dokument poskytující neobvyklý pohled na život aristokratické společnosti na začátku dvacátého století, odhaluje skryté emocionální utrpení jedné ženy a zaznamenává záhadné a šokující události v Domě v růžích.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Diary of Ellen Rimbauer , 2009

Nicol13
18.10.2015 4 z 5

Za mě super ! Začátek takový klidnější, ale pak už se nedalo odtrhnout. Věřila jsem všemu, co v knize bylo napsáno a hned po dočtení jsem musela googlit jestli je příběh podle pravdy. A nechce se mi věřit, že není. Ach jo... Dodávalo by to ještě tajemnější atmosféru.
A je opravdu škoda, že jsou vynecháné některé pasáže. .

Red_Fox
28.05.2015 4 z 5

Moje hodnocení bude trochu spoilerové, takže na to pozor...

Kniha se mi četla jednoduše a rychle. Ale né vždy udržela mou pozornost. Pro mě nejméně zajímavé části byly líbánky. Přišlo mi, že hlavní hrdinka stále dokola přemýšlela, jestli se podvolí muži, nebo ne. Ono by to ničemu nevadilo, ale zkrátka nebylo to téměř o ničem jiném. Asi jsme čekala rychlejší spád, nevím.
Návratem zpět a životem v domě se to zlepšilo. Madam Lu a Sukína dodávaly příběhu vítanou exotiku a dům se začal pomalu probouzet. Kniha se četla opravdu plynule. Co mi však bylo líto, bylo naprosté vypuštění konkrétních sexuálních scén. (Cena za Johnovu záchranu Sukíny). Čtenář bude vědět, které myslím, protože na to Reardonová sama upozorní. Johnova perverze je sice všem jasná a není třeba extrémních brutálností, ale přijde mi, že byl zkrátka čtenář ochuzen o důležitou část a zůstalo po ní prázdné místo. (A to dokonce, i když mě líbánky nezaujaly). Chyběla tam právě změna niter hlavních postav, kdy se z nich stávalo to, co se z nich nakonec stalo...

Přestože kniha nesplnila mé 100% očekávání, určitě vzbudila zvědavost se o domu dovědět více.

Safira55
10.05.2015 5 z 5

skvělá knížka!

Terva
19.04.2015 3 z 5

Do rukou se mi úplně náhodou dostala kniha s názvem Deník Ellen Rimbauerové,
Deník zkoumala a nechala vytisknout Joyce Reardonová
z oddělení Paranormálních jevů Beaumontské univerzity v Seattlu státě Washington.
Je to vlastně ten deník, který dovedl Stephena Kinga k napsání scénáře k filmu Rose Red.
Je to velmi zajímavý příběh - přečtěte si.

Pár poznatků z knihy, která inspirovala Stehena Kinga:

....tohle není žádná fantazie pana Poea
o dívce, která zapaluje školy,
o psu, který se chová jak posedlý,
ani o velkém kyvadlu, jenž přetíná lidi vejpůl.....

.....v roce 1946 zmizela při jednom večírku v domě Růží jedna z největších filmových hereček té doby Deana Petrie.

hanap
01.04.2015 2 z 5

Přečetla , není to můj šálek kávy .

bookcase
23.03.2015 4 z 5

Zajímavý deník, trochu děsivý, četba vás vtáhne a nevíte, kdy přestat.

Kingomolka
07.03.2015 4 z 5

Děsivá knížka do které jsem se začetla a nemohla přestat .

Mikisan
24.08.2014 5 z 5

Hezky, mrazivy, feministicky a sexysticky ducharsky pribeh na par veceru.

Budicek51
23.08.2014 5 z 5

paráda :-)

lenkamw
30.07.2014 5 z 5

Super, super, super! Taká hodne sexistická ale aj strašidelná.

HoneyMM
21.05.2014 5 z 5

Naprosto mě pohltila :) Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a ještě žádná knížka mě tak neděsila jako takhle. Opravdu výborně napsané! Film podle Kinga patří mezi ty, na které se vždy znovu ráda podívám. Ale znát příběh i před tím, bylo ještě lepší než celý 3 dílný film. Rozhodně si knížku ještě několikrát přečtu :)
P.S.: Při čtění jsem se bála tak, že jsem čekala na přítele až se vrátí domů, abych si mohla vyfoukat vlasy :) Ale stejně jsem se od ní nedokázala odtrhnout.

Lucina88
19.04.2014 5 z 5

Seriály jsem neviděla, ale kniha mě zaujala. Četla jsem ji opravdu uvolněně a nějakým způsobem na mě zapůsobila.

vikaa
26.03.2014 4 z 5

Knížka mě uchvátila především pohledem na dobu, kdy dámy byly "skutečnými" ženami a muži "pravými" muži. Je zajímavé si o této době přečíst z pohledu ženy, která chtěla být natolik šťastná, že svému štěstí obětovala jak víru v boha, tak i lásku, etiku a morálku. Nakonec skončí sama v "živém" domě, který jediný pro ni znamená všechno, po čem kdy toužila - bezvýhradnou lásku...Jinak pro ty, co shání stejnojmennou knihu od Kinga - King napsal pouze scénář k filmu a příběh nikdy nepřevedl do knižní podoby.

lara25
07.10.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Přečetla jsem jí jedním dechem. Viděla jsem i film a mohu knihu doporučit. S filmem veliká podobnost. V knize, ale spíše pochopíte pocity hlavní hrdinky.

Danafantom
03.04.2013 3 z 5

Žádný literární skvost to teda není, ale kdo má rád prvek tajemna a zvrácenosti, tak si jí nejspíš užije. Autorka prostě udělala z prdu kuličku, ale nutno uznat, že čtivou. Dům v růžích jsem viděla jako třídílý film, a také jako tady čím to trvalo déle, tím to více upadalo do nicoty až se to nějak úplně rozplizlo.

medvídě
19.07.2012 5 z 5

Tato kniha doplňuje hlavně mnohé, co není zmíněno ve filmu Dům v růžích. Knihu od zmíněné S. Kinga jsem bohužel nečetla a ani nikde zatím nenalezla. Jinak se čte jedním dechem. Vřele doporučuji ;-)

Joyce Reardon (p)
americká, 1953