Dobrodinec

Dobrodinec https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31607/bmid_dobrodinec-PNs-31607.jpg 4 104 16

Boldt / Matthews série

Když členka seatleského policejního sboru Daphne Matthewsová objeví nemocnou dívku a zjistí, že má odoperovanou jednu ledvinu a že po podobném zásahu zemřeli už tři lidé, tuší, že se octla na stopě závažného zločinu. Usilovně se snaží přijít na to, kdo je pachatelem brutálních vražd mladistvých tuláků, jejichž zmizení zdánlivě nevzbudí ničí pozornost. Její životu nebezpečné pátrání sice končí úspěchem, odhaluje však strašlivé praktiky jednoho z dnes nejnebezpečnějších obchodů - obchodu s lidskými orgány. Strhující thriller současného amerického autora připomíná svou atmosférou a brutální otevřenosti populární film Mlčení jehňátek.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Angel Maker , 1993

jprst
28.10.2023 3 z 5

Slušný thriller z lékařského prostředí, který má patřičně nadávkované a stupňující se napětí, takže se těžko odkládá i pozdě večer, pak je noc krátká a vstávání ráno dosti nepříjemné, ale ta kniha za to stála.

bigben
17.06.2023 3 z 5

Druhá kniha s touto dvojicí, která nijak nenadchne ani neurazí..i když příběh je na můj vkus trochu moc.

georginaa
11.11.2020 3 z 5

Vynikající thriller z lékařského prostředí, ve kterém jsem byla zaskočena, tím, co člověk fakt dokáže udělat. Jak se z takových lidí stávají takové bestie, vůbec nechápu proč se to někomu v mozku děje. Je to druhá kniha co jsem s touto dvojicí četla a moc mě to bavilo.

janastok
06.11.2020 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, i přesto, že toto téma je už tisíckrát omleté. V kråtkých kapitolách se střídá vyprávění z pohledu detektivů i zločinců. A konec je přímo infarktový.

Allena24
25.07.2020 5 z 5

Knihu jsem četla v dopravním prostředku cestou do práce a domů. Měla jsem nahnáno, že přejedu svou výstupní stanici (což se mi stejně stalo :-) ). Proto hodnotím 5* a jsem ráda, že mám dočteno.

milan.krimsky
13.05.2020 5 z 5

Thriller, který chytne a nepustí od začátku až do konce, četl jsem a nedočkavě čekal jak to všechno skončí. Příběh z amerického Seattlu je neuvěřitelný,...

Ivan F
29.03.2019 3 z 5

Obyčajný, priemerný, ničím výnimočný avšak čistokrvný thriller. Thriller, ktorý v anotácii prirovnali k Mlčaniu jahniatok alebo Sedem. Tak to ani omylom. Dobre sa to číta, kniha nenudí, príbeh má spád, záver je pomerne napínavý. Nič viac. Našťastie sa kniha nehrá na niečo nadpriemerné, čím by si autor vyslúžil moje znechutenie, ale takto podané, je to naozaj v danom žánri čistá záležitosť. Tak by to malo byť, a tak to aj v prípade "Dobrodinca" je.

malkina11
06.09.2018 5 z 5

Tohle byla fakt pecka!!! Seděla jsem přišitá v křesle a jen s nechutí odkládala v okamžiku...když už jsem opravdu musela.... :-)))

habs
02.02.2016 4 z 5

Po dlouhé době jsem přečetl detektivku a byl jsem spokojen. Četla se dobře a rychle, druhá půlka byla vemi napínavá. S podivem čeho jsou někteří lidé schopni.

teja1864
23.12.2015 5 z 5

Kniha je skvělá, napínavá, ale i chvilkami dosti nechutná. Snad někdy v budoucnu najdu odvahu, abych si ji přečetla znova.
Kniha se mi líbila a doporučuji, proto 5*****

ovpana
21.04.2015 4 z 5

Úžasný a dobře čtený triller z lékařského prostředí,zajímavý příběh ,který vás udržuje v napětí až do samotného konce.

nova8907
11.09.2014 4 z 5

Dost dobrý thriller,líbilo se mi to :-)

Ormos Atalia
08.09.2014

Příběh se mi moc líbil, četlo se to velmi dobře.

myskula
31.05.2013 3 z 5

Příběh dobrý,ale podrobný popis i mrknutí oka mně odradil.Knihu jsem nedočetla

Argony
19.02.2013 3 z 5

Brrrr, někteří lidé jsou zrůdy.

Jack Bauer
15.01.2012 5 z 5

Vynikající thriller z lékařského prostředí téměř jako horor. Čte se jedním dechem a dlouho zůstane ležet v paměti.