První po bohu

Nejmocnější vládcové, kteří utvářeli svět. Císaři, králové a carové utvářeli dějiny světa. Byli krutí i milosrdní, vládli z boží vůle a měli neomezenou moc nade všemi. Přesto Karel Veliký, Filip IV. Sličný, Zikmund Lucemburský, Jindřich VIII., Karel V., Ludvík XIV., Petr Veliký a další byli lidé jako ostatní – milovali, radovali se, trápili a umírali. Tak jaký byl vlastně jejich život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332991/big_prvni-po-bohu-Rcd-332991.jpg 3.37

Kniha První po bohu

Nazli

Já budu chválit. Strašně se mi líbila forma, jak bylo vše pojato, což bylo neotřelé a pro mě překvapivé. Informace sice byly jen povrchní, avšak jen pro čtenáře, jež se někdy zabývali historií. Jako seznámení s panovníky oné doby to bylo dobré.

Elea
30.11.2019

Mám ráda historii a na tuto knihu jsem se dlouho těšila. Kniha mne však zklamala, uvádí jen všeobecně známé informace (datum narození a úmrtí, jména a počet manželek apod.). Je psaná jako vyprávění historické postavy nebo jí blízké osoby, autorka však používá současný hovorový jazyk a tak se můžeme dočíst takové perličky jako, že Zikmund hodil zpátečku. Zpočátku jsem byla jen zklamaná, že se nedovím nic nového, potom mě znechutil styl psaní a nakonec jsem jen přemýšlela, proč to vlastně čtu.