Lásky českých královen

Lásky českých královen https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11703/bmid_lasky-ceskych-kraloven-qW5-11703.jpg 3 20 7

V knize defiluje mnoho podob lásky, které se zračily ve tvářích českých královen, je v ní seřazen výběr romancí, které stále stojí za pozornost. Spojoval je tentýž cit, a přece tak rozdílně. Nahlédněte do dávné minulosti a zkuste pootevřít tajemná dvířka, která skrývají někdejší vášeň, vroucnost, obdiv nebo úzkost, pestré a rozmanité podoby lásek českých královen i známých šlechtičen.... celý text

jana0400
07.02.2024 1 z 5

Nestává se mi často, abych knihu prostě odložila s tím, že mě nebaví. Pasáže obsahující jakoby rozhovory žen, kterých se děj týká, mě vyloženě vytáčel. Nejdříve jsem se snažila kurzívou psaný text přeskakovat, ale ani samotný styl podání mi nesedí.

Thalin
21.11.2023 2 z 5

Vůbec mi nesedl styl, kterým byla kniha napsaná. Amatérský, místy dost zmatený a špatně čitelný. A úryvky psané z pohledu panovnic mi vyloženě místy přišly směšné. Sem tam použitý hovorový a moderní výraz tam byl jako pěst na oko. Přeskakovala jsem je, protože to byl vážně děs. Pár informací se člověk sice dozví, ale jen málo a jen holá fakta, jako z učebnice. Nic zajímavého. Jako celek je to špatně pojaté i napsané.

BlaV.
27.05.2023

čekala jsem více, nečtu najednou, ale jen když se mi chce ...

Raszkulce
14.01.2018 2 z 5

No tak tohle má do kvalitní literatury hodně daleko. Ok, ty popisné pasáže, které líčí život královen by ještě šly, dozvíme se aspoň něco zajímavého o životě královen, ale co měly znamenat ty části ve kterých autorka píše kurzivou v první osobě dané královny ? Tohle byl odpad ... tyto pasáže jsem začala přecházet a celý dojem z knihy jen zhoršily .. prosím tohle už nikdy víc ..

Aniga
26.01.2017 2 z 5

Bohužel tato kniha mi vůbec nezaujala... asi to není můj šálek čaje ani kávy.
Kniha nám popisuje ženy od Libuše po Alžbětu Bavorskou, lásky je tam bohužel pramálo.
V knize spíše najdeme jen holá fakta, kdy se vdaly, kolik měly dětí, kdy umřely.
V poslední kapitole Lesk a bída jsem u Sissi objevila chybku - druhou dceru nemohla porodit v roce 1836 , správně má být 1856.

hanča34
18.08.2014 3 z 5

Název knihy je poněkud zavádějící, lásky je tam pramálo. Ale kdo chce stručnou historii významných žen na českém trůně i mimo něj, tak si přijde na své. Jinak na historii doporučuji knihy Vlastimila Vondrušky. je to můj oblíbený autor, jeho Přemyslovci jsou úchvatní.

minirock
19.05.2014 4 z 5

Zajímavá kniha s množstvím informací o milostném životě královen, princezen, šlechtičen, dvorních dam a bůhvíjakých ještě dam, které měly nějaký vztah k českým zemím. Neměly to tehdy vůbec lehké - pokud se dožily nějakých 5 - 10 let, táta král je zasnoubil, v patnácti se vdávaly a od 16 do 40 rodily jedno dítě za druhým, takže 10 - 15 dětí nebylo nic neobvyklého. K tomu být ještě vzornou manželkou a mnohdy i milenkou nějakého císaře či vévody. No a ty zvlášť šikovné ještě usměrňovaly dějiny tak aby bylo po jejich a chlapi to ani nepoznali ....

Slávka Poberová
česká, 1943
1989  67%Čekatelky
1978  74%Zlodějky vody
1985  83%Žirafka
2010  68%Nejmocnější ženy Evropy
2005  66%Lásky českých královen

Kniha Lásky českých královen je v