nani_nka nani_nka komentáře u knih

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Knižka, ktorú som čítala asi už päťkrát a stále ma tá chémia medzi Joss a Bradenom baví. Áno, miestami bola Joss neskutočne tvrdohlavá a Braden egoistický, ale tak každý máme nejaké chyby a žiadny knižný hrdina by nemal byť úplne dokonalý. Za mňa jednoznačne jedna z tých lepších moderných romantických kníh.

19.10.2017 5 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Suzanne Enoch

"Slečna Beckettová slabě zalapala po dechu. Správny džentlmen by ji zachytil na hrudi a odnesl na jedno z dlouhých křesel s podnožkou rozmístěných v koutech místnosti.
Lucien ustoupil a nechal ji spadnout..."

Milujem sarkastických hlavných hrdinov a Lucien je kráľom sarkazmu. Tie jeho vtipné narážky, schopnosť vyjadriť svoj vlastný názor a nebojácnosť....Alexandra síce nebola úplne úžasnou hlavnou hrdinkou, ale koho to trápi, keď tam bol Lucien. Len prečo majú historické romány takéto príšerné obálky s polonahými chlapmi s dlhými vlasmi a odpadávajúcou hrdinkou, tak to netuším.

19.10.2017 4 z 5

Před svatbou Před svatbou Jane Costello

Moja prvá kniha od J.Costello, ktorej štýl mi veľmi pripomína u nás známejšiu Sophie Kinsellu alebo Meg Cabot - veľa myšlienkových pochodov hlavnej hrdinky, ktorá je dosť praštená a dostáva sa do vtipných ba až trápnych situácií. A keďže ja tento štýl absolútne milujem, príbeh o Zoey (ktorá sa potom ako ju jej priateľ nechá v jej svadobný deň, presťahuje do Ameriky robiť au-pair) bol pre mňa ten pravý.

12.10.2017 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Od tejto knihy som vôbec, ale, že vôbec nečakala, že bude až tak dobrá. Dokonca výborná. Páčilo sa mi, že okrem súčasnosti, kedy sa Faith vracia do svojho rodného mesta sú začiatočné kapitoly venované aj minulosti a tomu ako sa Faith dala dokopy s Jeremym a ako ju napokonol opustil pred oltárom. Celú Faithynu rodinu som si absolútne zamilovala a prijala by som knihy o každom členovi z nej. Faith bola pre mňa úplne ideálna hlavná hrdinka. Na jednej strane milá, emotívna, nežná, no na druhej strane aj sarkastická, vtipná baba, ktorá vyjadrí svoj názor. No a Levi ako sexy veliteľ polície nemal chybu...

10.10.2017 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Som rada, že Kleypas napísala k sérii o čekankách ešte túto milú, hoci tenkú, knižôčku, kde sa dozvieme nielen ako sa naše obľúbenú 4 hrdinky majú, ale takisto sa tu rozvýja krásny príbeh medzi Hannah a Rafeom, bratom Lillien a Daisy.

10.10.2017 5 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Po tretej časti tejto série, ktorá sa mi nepáčila, som mala trošku rozpačité očakávania nad touto knižkou, ale Daisy a Matthew nesklamali a ich príbeh bol dokonalý ako prvé dve časti o Annabelle a Daisynej sestre Lilian. To ako Matthew tajne miloval Daisy od ich prvého stretnutia... ❤️

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Pre mňa najslabší diel z celej série o 4 dievčatách, ktoré si vzájomne pomáhajú nájsť si vhodných manželov. Možno aj kvôli tomu, že som sa na časť o tichej, ostýchavej Evie strašne tešila, najmä keď som sa na začiatku dozvedela, že jej hlavným hrdinom bude darebák Sebastian a ja takéto zápletky naozaj môžem...no nejako mi vzťah medzi nimi absolútne nefungoval. Dokonca som niektoré pasáže preskakovala a knihu som dočítala len kvôli tomu, že prvé dve časti boli fakt dokonalé.

06.10.2017 3 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Pre mňa najlepší diel série o 4 čekankách, ktoré sa rozhodnú si vzájomne pomôcť nájsť si vhodných manželov. Milujem takú tú možno pre niekoho otrepanú zápletku, kedy sa hlavné postavy zo začiatku nenávidia, až si nakoniec uvedomia, že sa ľúbia. Chémia medzi Lilian a Marcusom je neskutočná. Určite odporúčam.

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Kleypasovej séria Čekanky je venovaná 4 mladým, avšak nevydaným dievčatám, ktoré sa rozhodnú spojiť svoje sily a vzájomne si pomôcť nájsť každej z nich vhodného ženícha. Ako prvá prichádza na rad krásna, no chudobná Annabella, ktorej nadbieha darebák Simon. Aj keď ona má odlišné predstavy o svojom budúcom ženíchovi, Simonovi sa proste nedá odolať. Vtipné, romantické a okrem hlavných postáv sa mi páči, ako sa postupne zoznamujeme aj so zvyšnými "čekankami", ktrorým sú venované ďalšie časti.

Nepohledný princ Nepohledný princ John Moore

Prednosťou tejto knihy je, že sa naozaj veľmi ľahko číta. Ide tu o spojenie viacerých rozprávkových príbehov ako je žabí princ, rapunzel alebo zlatý kolovrátok, ktoré sú vtipne poprekrúcané a vzájomne sa zaujímavo dopĺňajú. A hoci sa Karolíne princ Hall, ktorého bozkom premenila zo žaby, nepáčil, tak ja som si ho veľmi obľúbila. Jediné čo by som vytkla je, že som sa miestami strácala v dialógoch a nevedela som kto čo hovorí. Ale možno to bolo len mojou nepozornosťou :)

05.10.2017 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Prvých 30 strán som sa nevedela začítať, ale našťastie ma toľké výborné komentáre presvedčili aby som tejto knižke dala šancu a dala sa pohltiť životom Simona. Vždy keď som otočila stranu a zistila som, že sa nová strana začína emailami medzi Simonom a Blueom, bola som úplne natešená. Ich emaily plné vtipu a toho prvotného zamilovávania sa boli jednoducho úžasné.

27.09.2017 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Knižka sa síce poriadne rozbehne asi až v polke, ale dovtedy budete neustále hádať a premýšlať, ktorý z dvoch mužov, ktorých Lia spoznala je princ a ktorý je vrah. Musím sa priznať, že som si prečítala poslednú stranu, bo som to nevydržala :D Inak jedna z tých lepších fantasy kníh za rok 2017. Už teraz sa teším na pokračovania.

25.09.2017 5 z 5

Problém na každé riešenie Problém na každé riešenie Kerstin Gier

Ak máte zlý deň, určite siahnite po tejto oddychovej knižke, ktorá vám nielen že vyčarí úsmev na tvári, ale vás aj niekoľkokrát nahlas rozosmeje. Nespomínam si, že by som sa niekedy toľko nasmiala ako pri tejto knihe.

18.09.2017 5 z 5

Gentlemanovy tajné touhy Gentlemanovy tajné touhy Laura Lee Guhrke

Knižka mi istým spôsobom pripomenula Pýchu a predsudok. Máme tu Marie, sebavedomú, mladú ženu, ktorá si ide za svojím cieľom a nebojí sa vyjadriť svoj názor a Filipa, ktorý si veľmi zakladá na svojom postavení a titule a napriek túžbe, ktorú pociťuje k Marie, sa jej snaží vyhýbať. Je toho názoru, že kuchárova dcéra je niečo menej ako významný markíz. Avšak láska je našťastie silnejšia a ja som si vychutnala peknú historickú romancu, ktorej naozaj nič nechýbalo.

14.09.2017 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Dimitrij? Rose? Kto? Na scénu prichádza Adrian a Sydney, ktorí sú pre mňa jedným z tých knižných párov, na ktoré sa nedá zabudnúť ♥

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Vždy sa poteším zisteniu, že jedna z mojich obľúbených autoriek napísala knihu, ktorá nemá žiadne ďalšie pokračovania, ktoré vychádzajú s odstupom jedného roka. A tak to bolo aj pri tejto knihe, od ktorej som toho asi ale veľa očakávala. Predsa autorka, ktorá "vytvorila" môjho Adriána, nemôže napísať zlú knihu. Avšak nejakom som v tejto knihe stále tápala a len sa ju nútila čítať. A to som posledných 40 strán ani nedala. Príbeh je vskutku originálny - záhada okolo dedinky, kde ľudia nepočujú a postupne začínajú strácať aj zrak. Avšak nejako ma táto kniha žiaľ neupútala.

11.09.2017 2 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Krásne zakončenie série, až mi bolo ľúto, že súrodencov Bridgertonových je "len" 8 a ja už sa nedočkám ďalších krásnych príbehov o tejto úžasnej rodine. Gregory a Lucy sú obaja veľmi zlatí hlavní hrdinovia a scéna, kedy si Gregory uvedomí, že sa do Lucy zaľúbil je taaak krásna.

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Som rada, že z tej malej neposlušnej Hyacinth z predchádzajúcich dielov vyrástla taká malá tvrdohlavá čertica, ktorej Quinn tak ako aj pri ostatných súrodencoch Bridgertonových, napísala krásny príbeh s krásnym hlavným hrdinom Garethom. Veľmi sa mi páčili časti s lady Davenportovou (Garethova babička), s ktorej tvrdohlavosťou a nezvyklou úprimnosťou na tú dobu, sme sa mohli stretnúť aj v predchádzajúcich častiach.

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Napriek tomu, že v predchádzajúcich častiach sa o Franceske dozvedáme zo všetkých súrodencov čo najmenej a ja som si veľmi nevedela predstaviť aká z nej bude hlavná hrdinka, čo sa o ostatných súrodencoch nedalo povedať, bola som z tejto knihy unesená. Michael patrí k tým historickým hlavným hrdinom, z ktorých padáte do kolien a tá láska k Franceske od prvej strany až po poslednú bola dokonalá.

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Po prvých dvoch knihách série, ktoré nastavili latku naozaj vysoko, prišlo menšie sklamanie v podobe príbehu o Benedictovi. Avšak to neznamená, že príbeh na štýl Popolušky alias Sophie je zlý. Všetky knihy z tejto série zaraďujem medzi naozaj vydarené historický romány. V tejto časti sa mi veľmi páčila Bridgertonových mama Violet, ktorá naozaj ľúbi svoje deti a plne ich podporuje v ich snoch a prianiach.

11.09.2017 4 z 5