Lekce lásky

Lekce lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9567/bmid_with-this-ring-series-lekce-lasky-Hrt-9567.jpg 4 197 32

S tímto prstenem série

Guvernantka nesmí nikdy zůstat o samotě s mužem. Sebemenší náznak skandálního chování by nenapravitelně poškodil její pověst. Nikdy nesmí dát najevo své city. Bez ohledu na to, jak silné je pokušení ze strany zaměstnavatele. Guvernantka nesmí pochybovat o správnosti příkazů, které jí byly zadány. I když po ní chce, aby upřednostnila touhu před důstojností? A především se za žádných okolností nesmí zamilovat do člověka, který má vyšší společenské postavení než ona. A už vůbec ne do proslulého londýnského prostopášníka, i když se jí při jeho polibcích podlamují kolena... Alexandra Gallantová je velmi dobrá guvernantka. Nebýt nešťastné události, která ji potkala v předchozí rodině, nikdy by se nenechala zaměstnat u Luciena Balfoura, ďábelsky přitažlivého hraběte s ďábelskou pověstí. Lucien si Alexandru najal, aby zasvětila jeho sestřenici do pravidel společenského chování, ale jeho svůdná slůvka a vášnivé polibky naznačují, že má v plánu i něco jiného... To se ovšem nikdy nestane. Lucien je možná odhodlán vzdělat Alexandru na poli milostného umění, ale ona je rozhodnuta udělit mu lekci lásky...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Reforming A Rake , 2004

MonaLisa42
17.07.2023 3 z 5

Nejedná se o špatnou knihu, ale čekala jsem od ní trochu víc.
Jedná se o klasický historický romantický příběh. Hlavní pár se do sebe zamilovává a postupně likviduje všechny překážky, aby mohli být spolu. Oba jsou velmi tvrdohlaví. Nechápu, jak se arogantní hejsek, může až natolik změnit - možná to bylo už příliš.
Kniha je rozhodně napsaná čtivě, příběh je nenáročný, zábavný a nakonec můžu říci, že jsem s knihou strávila příjemný čas. Děkuji!!!

Ála1968
04.06.2023 4 z 5

Bylo to skvělé,moc jsem se nasmála.Těším se na další díly.

Kačka227
01.04.2023 4 z 5

Bylo to pěkné, ale nějak pro mě neuvěřitelné. Ona tvrdohlavá.... až moc, on se změní... až moc. Takže o hvězdičku méně.

miruska1
09.01.2023 4 z 5

Lucien bol skvělý, to som sa nasmiala. Příběh bol čtivý, ale poslední třetina knihy mi přišla zbytečně roztahana.....

Ewe291
01.08.2022 3 z 5

Knihu/knihy necitam prvykrat, rada sa k nim vraciam a je to taky "unik z reality" mam rada autorky ktore VEDIA napisat roman, aj ked moja srdcovka je Garwood a Kleypas ale na letne dni, uprsane, sychrave alebo zimne dni je to pekne citanie

petraj30
22.10.2021 2 z 5

Bohužel jdu proti proudu. Kniha mě moc nezaujala. Tohle byla první kniha od této autorky, ale hned mě napadlo, že mi asi její styl nebude vyhovovat. Sice to bylo místy velice vtipné, ale ten zbytek jaksi zanikl.
Lucien byl naprosto úžasný, právě on si dokázal ze všeho dělat legraci, ale Alexandra byla podle mě úplně mimo. Je mi to líto, ale nebylo to podle mého gusta

niky89
09.06.2021 5 z 5

Kràsný přìběh.Hlavnì hrdina byl prostě ùžasný :-)

katkaq
23.03.2021 3 z 5

Rozhodně patří mezi povedenější knihy z červené knihovny. Příběh je milý a hlavní postava byla sympatická inteligentní dáma z proříznutou pusou. Námět guvernantka + hrabě byl hezky zpracovaný. Jediné, co mě rozčilovalo, byla hrdost hlavních postav. Příjemná oddechovka.

rampapa
16.06.2020 5 z 5

Zamilovala jsem si tuhle knížku.Byla super napsaná a někdy jsem se i smála. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji.

izfnp
19.03.2020 4 z 5

Mám tak trošku maratón Enochovej romancí, a táto jedna vyčnieva z radu hlavne vďaka úžasne cynickému, sarkastickému, bezohľadnému Lucienovi, kterého uštipačné poznámky ho radia na prvé miesto v rebríčku autorkiných dokonalých šľachticov. Knižka je možno zbytočne dlhá, ale príbeh je pekný, opät' v niečom iný, a tie dialógy sú tu proste skvelé! :)

Rozinka28
07.01.2019 5 z 5

Od autorky je to první kniha, po které jsem sáhla a myslím, že jsem udělala dobře, protože mě příběh bavil a nasměroval k dalším jejím knihám. Ano, na začátku mi to přišlo drobet přitažené za vlasy a na konci bych si odpustila slzavé údolí, ale jinak mě příběh hraběte a guvernantky bavil, děj plynul a za chvíli jsem byla na konci knihy. Myslím, že pro ženy, které si potrpí na historické romance, je příběh ideálním zkrácením volného odpoledne.

Shaki
30.09.2018 4 z 5

Pro mne jedna z povedených knih. Pořád se tam něco dělo. Hlavně mě bavili ty slovní přestřelky.

michaela8804
21.08.2018 5 z 5

Po pár knihách, které jsem nedávno přečetla, a které mě vůbec neoslovily, mě tahle naprosto pohltila. Bylo to super! Bavila jsem se, smála jsem se u toho, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Alexandra je paličatá až hrůza, Lucien je protivný sympaťák a perfektně se doplňovali. Tuhle sérii musím dočíst, nedá mi to!

Ydisara
17.08.2018 4 z 5

Líbilo se mi to, jen ten konec... když už utekla do školy, tak se měla za ním vrátit sama od sebe, protože by jí (třeba i neochotně) došlo, že to všechno udělal pro ni...

Maruš.D
12.08.2018 4 z 5

Nebyla to špatná kniha, jen mi tam něco chybělo. Asi jsem si až moc oblíbila knihy od S. Jefriess a teď jsem srovnávala, což se nedá. Takže kniha byla pěkná, líbil se mi námět guvernantky vs hraběte. Alexandra byla trošku až moc tvrdohlavá, avšak v normálním životě můžeme narazit i na takovéto povahy, takže je vše vlastně v pořádku. Do dalších dílů se pustím a jsem zvědavá, co dalšího mne čeká :-)

vcielka
20.07.2018 5 z 5

Pacili sa mi obaja hrdinovia. Lucienove hlasky na margo svojej rodiny boli uplne super. Dokonca aj to ako sa zmenil a skrotol bolo uplne mnamka a najlepsia mnamka boli tie jeho vyznania ci uz slovom alebo pismom ku koncu knihy. Alexandra sice v tomto riadne zaostavala a jej dovody boli akesi umele a potrebovala dostat facku uz skor ale aspon ju autorka zachranila zbytkom jej charakteru, ktory bol duchaplny. A pacilo sa mi ako vzdy zasiahla s dobrym chovanim, ked sa Lucien snazil byt nezdvorilym, cim ho zakazdym umlcala. Bolo to krasne a vdaka nekomplikovanemu pribehu sa to dalo aj viac vychutnat. Knizka naozaj dobra na prijemny vecer.
Len jedna vec ma tam trochu akosi miatla. Cely cas tam bolo o Lucienovi omielane aky je to zhyralec, najhorsi v celom Anglicku a ze strasne veci vyvadzal, ale ani raz nebolo spomenute co to bolo za veci, takze som si to vobec nedokazala predstavit a uz vobec nie spojit s jeho osobou, ktora mi bola od zaciatku velmi sympaticka a velmi rychlo sa uplne zmenil na uplneho dobraka. Mozno tam mohla autorka zo zaciatku vykreslit niektoru z jeho najcerstvejsich eskapad, pretoze guvernantka mu prisla az po tyzdni takze aspon za ten tyzden mohol nieco vyviest, ked uz potom nie, nech aspon mam nejaky priklad toho cim bol taky zly, ze z neho vsetky devy omdlievali. Alebo aspon retrospektivou alebo kamaratmi spomenut o co slo. Velmi mi to tam chybalo.

Majjina
24.05.2018 5 z 5

Obálka mě úplně nelákala, no nakonec jsem neodolala a knihu přečetla. Chvilku mi trvalo, než jsem "přišla na chuť" Alex a konec by nemusel být tak natahován, ale není to nic hrozného. Krásné úsměvné počtení.☺

karamelka57
23.02.2018 5 z 5

No tak ja som sa velmi bavila, nahlas som sa smiala.... perfektna kniha. Hlavny hrdina drzy jak opica, no napriek tomu velmi ocarujuci.... no dala by som si povedat . Alexandra v pohode,teda az na tych par poslednych stran, kde robila drahoty viac,nez bolo vhodne. Rose bola zlata, spociatku rozpacite dievcatko, no Lex z nej vykresala sympaticku osobku.. v tom zavere, unos, troska sisi,ale nezamyslala som sa nad realnostou tohto pocinu, lebo podla mna od Luciena sa dalo cakat hocico :)

Tynyton
10.02.2018 3 z 5

V porovnání s ostatními romány od autorky mi tato kniha přijde slabší. Nemohu si též pomoci, ale hlavní hrdinka mi v některých ohledech nebyla moc sympatická.

nani_nka
19.10.2017 4 z 5

"Slečna Beckettová slabě zalapala po dechu. Správny džentlmen by ji zachytil na hrudi a odnesl na jedno z dlouhých křesel s podnožkou rozmístěných v koutech místnosti.
Lucien ustoupil a nechal ji spadnout..."

Milujem sarkastických hlavných hrdinov a Lucien je kráľom sarkazmu. Tie jeho vtipné narážky, schopnosť vyjadriť svoj vlastný názor a nebojácnosť....Alexandra síce nebola úplne úžasnou hlavnou hrdinkou, ale koho to trápi, keď tam bol Lucien. Len prečo majú historické romány takéto príšerné obálky s polonahými chlapmi s dlhými vlasmi a odpadávajúcou hrdinkou, tak to netuším.