nani_nka nani_nka komentáře u knih

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Počas čítania som si niekoľkokrát kládla otázku, či by sa mi táto kniha páčila kebyže mám o niekoľko rokov menej. Ale pravdepodobne asi nie. Aj takýto otrepaný námet knihy - slušné dievča sa zaľúbi do slávneho speváka - sa dá podať zaujímavo a s vtipom. Tu však akýkoľvek nápad abstinoval. Ale keď nie kniha, tak aspoň obálka je nádherná.

23.11.2017 2 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Zo začiatku som bola úplne unesená - zaujímavý príbeh, Henry alias sexy vrčiaci plyšák, milučká Emily, vždy vtipný Johnny a do toho ešte Kevin, ktorého som si tiež veľmi obľúbila...no potom napriek tomu som sa začala nejako nudiť, čo zachránilo len posledných asi 80 strán, kedy prišlo k nejakej tej akcii. To ale neznamená, že knižka by bola zlá, len žiaľ nedosiahla úroveň predchádzajúcich dvoch príbehov. Petrusová by ale sériu mohla vylepšiť príbehom o Kevinovi, ktorý ma v tejto časti veľmi zaujal.

23.11.2017 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Som veľmi rada, že som touto sériou porazili tie moje blbé predsudky, že od českého/slovenského autora nemôže byť nič dobré. Pretože táto séria je naozaj vynikajúca. Veľkým plusom sú úžasne postavy, nielen Robert a Jo, ale aj Johnny a Michael s Paige z jednotky. Jediné, čo sa mi nepozdávalo bolo to, že mi v knihe chýbal moment, kedy sa Robert s Jo do seba zaľúbili.

20.11.2017 4 z 5

Nezkrotná Lucy Nezkrotná Lucy Jennifer Crusie

Naštastie som Nezkrotnú Lucy čítala ako e-knihu a tak som bola ochránená od predstavovania si Zacka ako toho fúzatého uja na obálke, lebo inak by som to asi nedala...Inak sa mi kniha z neviem akého dôvodu veľmi páčila. Obaja hrdinovia boli potrhlí, Lucy zo začiatku dosť natvrdlá, ale nejak mi to tu absolútne nevadilo a knižku som si užila a prečítala ju s úsmevom na tvári.

13.11.2017 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Tento istý príbeh len prerozprávaný Camom sa mi páčil o dosť viac, či už kvôli tomu, že bol písaný z pohľadu chalana alebo možno kvôli tomu, že som ho čítala ako prvý...No napriek tomu, že v podstate ide o ten istý príbeh, tie isté scény, tie isté dialógy, dozvedáme sa tu aj niečo o vnútornom svete Avery a jej pohľade na dané situácie.

13.11.2017 4 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Táto kniha ma utvrdila v tom, že je potrebných viac kníh z pohľadu chalana, príp. aspoň zopár kapitol z knihy. Príbeh Cama a Avery sa nachádza v dvoch knihách. Jedna je z pohľadu Avery a druhá z pohľadu Cama. No ktorá je asi lepšia? :) Cama si nedá zamilovať! Čisto dokonalý chalan!

13.11.2017 5 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Samotný príbeh/kniha nemusí byť zlá, len problém nastáva vtedy, keď sa človek nevie vžiť do hlavnej hrdinky, prípadne mu je nesympatická. A tu nastal ten problém, že som sa nevedela zmieriť s alkoholizmom hlavnej hrdinky Andrei, čo mi tým pádom pokazilo celý dojem zo sarkastického doťahovania sa medzi ňou a Tannerom, ktoré tak na romantických príbehoch milujem.

13.11.2017 3 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Ako oddychovú romantickú knižku určite odporúčam. Súhlasím s ostatnými, že taktiež som sa čudovala ako Sydney Kylerovi tolerovala jeho sukničkárstvo a taktiež nepochopím, že ak Kyler bol zaľúbený do Sydney, prečo musel mať každý deň inú babu...ale tak pri tomto type kníh netreba ísť až tak do hĺbky. Na jedno odpoludnie ako stvorená.

10.11.2017 4 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Autorku mám rada, tak ako aj jej série Wait for you alebo Frigid, ale toto bola pre mňa strašná nuda. Chápem, že obe hlavné postavy si toho museli veľa vytrpieť, ale Mallory mi s tou tichostou liezla už na nervy. Viem, že s Riderom spolu vyrastali a vytvorili si puto ako deti, ale stále som si kládla otázku, že ako sa do nej mohol zaľúbiť? Mne teda veľmi zaujímavá neprišla.

10.11.2017 2 z 5

Lady v modrom Lady v modrom Valerie Bowman

Jedným slovom WAU! Od prvej časti tejto série som vedela, že Jane a Garett musia skončiť spolu, to ich vzájomné podpichovanie muselo prerástať v lásku. Ale, že táto kniha bude až tak úžasná, som netušila.

10.11.2017 5 z 5

Náhodne grófkou Náhodne grófkou Valerie Bowman

Cassie je od mala zaľúbená do kapitána Juliana, ktorý sa vracia z vojny. Avšak keďže je veľmi hanblivá, spolu s kamarátkami Lucy a Jane vytvoria plán, v ktorom sa predstaví Julianovi ako slečna Bunburyová. Cassie táto tajná identita dodá viac odvahy, avšak dievčatá sa do tých plánov, ktoré vytvárajú len poriadne zamotávajú, čo vytvára humorné chvíľky. Pre mňa o niečo slabšia časť než jednotka, asi preto, že ukecaná Lucy mi prirástla k srdcu viac.

10.11.2017 4 z 5

Nečakane vojvodkyňou Nečakane vojvodkyňou Valerie Bowman

Séria je o troch dobrých kamarátkach: ostrojazyčnici Lucy, hanblivke Cassie a intelektuálke Jane. V každej časti sa stretávame s nejakým nepodareným plánom, ktoré tieto tri hrdinky (zväčša Lucy) vymyslia. Tu sa Lucy podujme nato, aby odohnala Dereka (vojvodu) od Cassie, ktorej srdce už patrí inému. Pri čítaní sa budete určite uškŕňať tak ako ja, keď som čítala, čoho všetkého je Lucy schopná. Naozaj krásna historická romanca, ktorú odporúčam.

10.11.2017 5 z 5

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

On sukničkár a milionár s tajnou minulosťou, ona dievča, čo sa mu snaží nepodľahnúť (veľmi jej to nejde) a ktoré sa neustále pýta prečo si on práve vybral tak priemerné dievča ako je ona sama? Áno, ide tu o ten istý obohratý námet 50 odtieňov sivej. Ak sa vám takéto príbehy páčia, tak sa do tejto knihy pustite, knižka sa veľmi ľahko číta. Ak vám tento námet už lezie na nervy ako mne, tak sa do tejto knihy nepúšťajte. Ona má totiž ešte dve pokračovania.

08.11.2017 2 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Síce detektívna časť knižky poriadne detektívna ani nebola, no ja som po tejto knižke siahla kvôli tej romantickej časti a tá teda nemala žiadnu chybu. Medzi Cameron a Jackom to tak iskrí, že knihu nepustíte, pokým ju celú nedočítate. Julie James začína patriť medzi moje obľúbené autorky.

07.11.2017 5 z 5

Nezvladatelná láska Nezvladatelná láska Julie James

Napriek tomu, že som k tejto knihe pristupovala s istými pochybnosťami kvôli obálke i anotácii, tak som bola absolútne nadšená. Cade i Brooke sú dvaja workoholici, ktorých životy sa pretnú a nečakane nájdu v sebe tú pravú lásku. Kniha sa čítala naozaj sama, každá strana bola zaujímavá a najmä hlavní hrdinovia boli nielen sympatickí a vtipní, ale hlavne sa správali ako dospelí ľudia, ktorí uvažujú a konajú ako dospelí, čo možno nájsť len v mála romantických knihách. Za mňa všetkými desiatimi silno odporúčam.

03.11.2017 5 z 5

Zlomená srdce Zlomená srdce Emma Garcia

Táto kniha sa naozaj ľahko číta, avšak má jednu obrovitánsku chybu. A to hlavnú hrdinku. Vivien by sa namiesto zlomeného srdca mala dať liečiť na alkoholizmus a nedostatok sebaúcty. Stále som čakala na ten moment, kedy sa konečne uvedomí...a keď som došla do trištvrte knihy a Vivien sa stále nepoučila a robila strašné trápnosti, tak som sa rozhodla knihu zaklapnúť. Toto nedokázal zachrániť ani docela sympatický Max.

25.10.2017 2 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Piata časť tejto série je lepšia ako štvrtá časť, no horšia ako prvé tri časti. Od začiatku série som vedela, že keď Cole dospeje, stane sa z neho úžasný chlap. A preto som bola rada, že Young venovala samostatnú knihu práve jemu. Avšak čo sa mi na tejto časti až tak nepáčilo bolo dosť hluchých miest, kedy sa poriadne nič nedialo a dej sa len zbytočne naťahoval. Ale aj tak zaraďujem túto knihu k tým lepším romantickým moderným knihám.

19.10.2017 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

Žiadna séria nemôže byť absolútne dokonalá a vždy sa nájde jedna časť, ktorá je o dosť horšia od tých ostatných. A pre mňa je to 4. diel o Hannah a pre mňa extrémne nepríťažlivom Marcovi. Veľká škoda, pretože Hannah som si v predchádzajúcich častiach obľúbila a tešila som sa na jej príbeh.

19.10.2017 3 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Pre mňa najlepšia časť série a to som si myslela, že Joss a Bradena nič neprekoná. Avšak Olivia a Nate alias "friends with benefits" ma naprosto očarili.

19.10.2017 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Ku knihe som pristupovala s menšou obavou, keďže Jo mi v prvej časti sympatická nebola a tak ako aj ostatní okolo nej som ju považovala za zlatokopku. Avšak nahliadnutie do jej života ma presvedčilo o opaku. Tak ako aj v prvej časti, tak aj v tejto knihe sa odohráva krásny príbeh medzi Jo a Camom. Určite odporúčam.

19.10.2017 5 z 5