nani_nka - Příspěvky

Alfa samecAlfa samecV. Keeland

Podľa názvu knihy som čakala niečo na štýl 50 odtieňov sivej, kde nevinná panna podľahne psychopatickému, bohatému krásavcovi. Naštastie sa tento príbeh neodohral, ikeď sexuálnych scén bolo v knihe nehorázne veľa. Knižka začala veľmi sľubne, páčilo sa mi ako Emerie spoznala Drewa mysliac si, že je zlodej, ktorý sa jej vlámal do kancelárie. Aj prvotné spoznávanie malo šmrnc a vtip, no asi od polky knihy som sa do jej čítania musela prinútiť.

Hodnej klukHodnej klukE. Kennedy

Síce si už týždeň po prečítaní tejto knižky neviem vybaviť mená hlavných hrdinov (o mesiac si asi nespomeniem ani na kúsok z deja), tak táto knižka svoj účel splnila. Hľadala som nekomplikovanú oddychovku o láske, s dvoma sympatickými hrdinami a s vtipnými hláškami, ktorá zaplní moje popoludnie a poteší romantickú dušu. Toto všetko knižka Hodnej kluk splnila a ja som s jej výberom spokojná.

Čekání na zázrakČekání na zázrakS. Kade

Síce nepatrím do vekovej kategórie ktorej je táto séria určená, tak sa mi príbeh o mediátorovi Willovi a mŕtvej roztlieskávačky Alony páčil. Jediná vec, čo mohla byť viac dotiahnutá je obsiahlejšie vysvetlenie Rádu, svetla a sveta duchov. Ale veľmi sa mi páčil vývoj postáv, či už ide o zvýšenie sebavedomia pri Willovi alebo Alonin prechod z povýšeneckého na milé, vďaka Bohu stále sarkastické dievča.

Archerův hlasArcherův hlasM. Sheridan

Často sa v YA knihách stretávam s tým,že jeden z hlavných hrdinov má za sebou ťažkú minulosť (znásilnenie, týranie, násilné úmrtie niekoho z rodiny), ktorá na ňho vplýva aj v súčasnosti. A mne tak nejak už takéto typy kníh lezú na nervy. Neviem, či je to tým, že už som z nich "prejedená" alebo ma proste len nebavia. Takže ma neočarila ani táto knižka, kde proti svojej minulosti nebojuje len jedna, ale obe hlavné postavy. Jedno sa však knihe nedá uprieť a to to, že sa ľahko číta.

Na lovuNa lovuM. Spooner

Príbeh na štýl rozprávky o Kráske a zvierati s troškou mágie pre romantické duše. Najviac sa mi páčili myšlienky zvieraťa vždy na začiatku kapitoly, krásne sesterské vzťahy medzi Jevou a jej sestrami,keďže vo väčšine rozprávok je to tak,že staršie sestry na tú mladšiu žiarlia a robia jej napriek. Ale najviac ma uchvátil koniec,ktorý napriek mágii bol veľmi realistický a nesie v sebe krásny odkaz.

Dokonalá partieDokonalá partieK. Higgins

Rodinu Hollandovcov som si zamilovala už v prvej časti a aj teraz mi prinášali úsmev na tvár,či už išlo o hašterenie starých rodičov,sexom posadnutú Pru alebo zlatíčko Faith. Jedinou chybičkou v tejto knižke bol Tom,ktorého som si nevedela obľúbiť,hoci som sa každou prečítanou stránkou o to snažila. Naštastie v tejto knihe to neplatí,že nesympatický hlavný hrdina rovná sa zlá kniha,pretože odhliadnuc od Toma bolo všetko perfektné.

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruS. J. Maas

To bolo radosti, keď sa mi dostal 3. diel do rúk. Hoci aj v tomto prípade ide o naozaj úžasnú fantasy knihu, 2. diel nebol prekonaný. Rhys ako inak absolútne úžasný, na takéhoto hlavného hrdinu sa proste nedá zabudnúť. Čo ma však na konci ako správnu dohadzovačku a milovníčku happy endov veľmi zamrzelo, že ľúbostné linky vedľajších postáv neboli ukončené. Avšak podľa ostatných recenzií som sa dozvedela, že by mali byť ešte ďalšie diely. Čo ma veľmi neteší, keďže nemám rada nekonečné naťahovanie sérií, jedine keby boli z pohľadu iných postáv (Cassian, Mor alebo Az).

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling

Na začiatku roku začali každý týždeň dávať v televízii jednu časť o Harrym a aj keď som tieto filmy videla už miliónkrát, nikdy si ich nenechám ujsť. Avšak knižky som nikdy nečítala, asi kvôli tomu, že mi ich každý odporúčal a ja som ich just nechcela čítať. No teraz som sa konečne rozhodla, že si prečítam celú sériu a nemohla som urobiť lepšie rozhodnutie. Napriek tomu, že hlavný hrdina je 11 ročný chlapec, myslím si, že tieto knihy plné fantázie a kúziel upúta nielen každé dieťa, ale aj dospelého.

Zamilovaný ničemaZamilovaný ničemaJ. Lindsey

Tak ako sa Jeremy podobá na svojho otca Jamesa, tak sa aj príbeh medzi Jeremym a Danny podobá tomu medzi Jamesom a Georgie. Takže za mňa romantika bez jedinej chybičky.

Tajomný darTajomný darJ. Lindsey

Trochu som sa bála, či sa mi táto knižka bude páčiť z toho dôvodu, že hlavní hrdinovia už majú čo to za sebou a patria k staršej generácii. Avšak šiesta časť tejto série je dosť tenučká a skôr než na vzťah medzi Jasonom a Molly je zameraná na celú rodinu Maloryovcov a poodhalenie rodinného tajomstva.

Řekni, že mě miluješŘekni, že mě miluješJ. Lindsey

Ďalšia z podarených kníh zo série o rodine Maloryovcov. Veľmi sa mi páči, že autorka sa nevenuje len deju okolo hlavných hrdinov, ale takisto približuje aj život celej rodiny a dozvedáme sa ako pokračuje príbeh hrdinov z predošlých častí, ktorých som si veľmi obľúbila.

OkouzleníOkouzleníJ. Lindsey

Každou časťou stále lepšie a lepšie. Stretávame sa tu s trochu netypickým príbehom, kedy sa práve mladé žieňa Amy snaží získať kapitána Warrena, ktorý zostal po nešťastnej láske zatrpknutý a chladný. Amy so svojím optimizmom, vytrvalosťou a neustálou snahou bola neskutočne podarená.

07.12.2017

Bouřlivé objetíBouřlivé objetíJ. Lindsey

Myslela som, že časť, kedy sa Georgie snažila dostať z Anglicka do Ameriky ako chlapec, pričom James vedel, že za tým mladým plavčíkom sa skrýva žena, bola úžasná, no potom prišli na rad Georgini piati bratia (snáď Johanna napísala o každom z nich jednu knihu!) a ich konflikt s Jamesom a ja musím uznať, že táto historická romanca bola vynikajúca od začiatku až po koniec.

05.12.2017

Něžná rebelkaNěžná rebelkaJ. Lindsey

Ďalší príbeh o rodine Maloryovcov, tentokrát o najmladšom bratovi a vyhlásenom sukničkárovi Anthonym, ktorému sa dostane pod kožu Škótka Roslynn, ktorá unáhlene hľadá manžela, aby sa vyhla chamtivému bratrancovi. Znova musím pochváliť hlavnú hrdinku, ktorá tak ako aj v predošlom diely Regina, nebola žiadna chudinka, ale silná, dospelá žena. Miestami však aj dosť tvrdohlavá, čo sa týkalo najmä Anthonyho. No a Anthonymu ako hlavnému hrdinovi nemožno vytknúť naozaj nič.

28.11.2017

Miluj pouze jednouMiluj pouze jednouJ. Lindsey

Väčšinou sa pri historických románoch stretávam s tým, že sa mi páči viac mužská hlavná postava, no tu je to naopak. Regina bola naozaj silnou hlavnou hrdinkou, nebola to žiadna plachá alebo bojazlivá nána a všetko brala naozaj veľmi realisticky, preto sa mi veľmi zapáčila. S Nicholasom to už bolo horšie. Zo začiatku ma absolútne očaril, no potom sa mi dosť znepáčil. Ale napriek tomu ide o veľmi dobrú knižku. Rodinu Maloryovcov si nejde nezamilovať a už sa teším na príbehy ostatných jej členov najmä Anthonyho a Jamesa.

27.11.2017

Deset důvodů, proč tě milujiDeset důvodů, proč tě milujiJ. Quinn

Predchádzajúci diel tejto série bol absolútne úžasný a Sebastiana s jeho dramatickým prednesom som si hneď zamilovala. No potom prišla táto časť a pre mňa ničím nezaujímava hlavná hrdinka Annabel a zlý príbeh bol na svete. Neviem si to vysvetliť, keďže Quinn písať naozaj vie.

23.11.2017

Láska na zavolanouLáska na zavolanouM. Wickham

Moja najobľúbenejšia od Kinselly. Znova nechýba nič, čo je pre jej štýl typické. Sympatická, praštená hlavná hrdinka Poppy, sexy hlavný hrdina Sam a plno vtipných situácií. No a scéna Poppy so Samom v lese patrí k tým romantickým momentom z kníh, na ktoré sa nezabúda.

23.11.2017

Bohyně v domácnostiBohyně v domácnostiS. Kinsella (pseudonym)

Kinsella zas nesklamala! Príbeh o workoholičke Samante, ktorá sa po prešlape vo firme rozhodne utiecť a omylom sa dostane do jednej domácnosti, kde si ju pomýlia s novou hospodyňou. A potom začne séria vtipných až trápnych chvíľ, kedy sa Samanta snaží niečo ukuchtiť alebo upratať. Na príbehoch od Kinselly sa nedá nesmiať.

Růže pro CharlotteRůže pro CharlotteE. Craft

Počas čítania som si niekoľkokrát kládla otázku, či by sa mi táto kniha páčila kebyže mám o niekoľko rokov menej. Ale pravdepodobne asi nie. Aj takýto otrepaný námet knihy - slušné dievča sa zaľúbi do slávneho speváka - sa dá podať zaujímavo a s vtipom. Tu však akýkoľvek nápad abstinoval. Ale keď nie kniha, tak aspoň obálka je nádherná.

Zakázaná přitažlivostZakázaná přitažlivostK. Petrusová

Zo začiatku som bola úplne unesená - zaujímavý príbeh, Henry alias sexy vrčiaci plyšák, milučká Emily, vždy vtipný Johnny a do toho ešte Kevin, ktorého som si tiež veľmi obľúbila...no potom napriek tomu som sa začala nejako nudiť, čo zachránilo len posledných asi 80 strán, kedy prišlo k nejakej tej akcii. To ale neznamená, že knižka by bola zlá, len žiaľ nedosiahla úroveň predchádzajúcich dvoch príbehov. Petrusová by ale sériu mohla vylepšiť príbehom o Kevinovi, ktorý ma v tejto časti veľmi zaujal.

23.11.2017

Nepřítel mého nepříteleNepřítel mého nepříteleK. Petrusová

Som veľmi rada, že som touto sériou porazili tie moje blbé predsudky, že od českého/slovenského autora nemôže byť nič dobré. Pretože táto séria je naozaj vynikajúca. Veľkým plusom sú úžasne postavy, nielen Robert a Jo, ale aj Johnny a Michael s Paige z jednotky. Jediné, čo sa mi nepozdávalo bolo to, že mi v knihe chýbal moment, kedy sa Robert s Jo do seba zaľúbili.

20.11.2017

Nezkrotná LucyNezkrotná LucyJ. Crusie

Naštastie som Nezkrotnú Lucy čítala ako e-knihu a tak som bola ochránená od predstavovania si Zacka ako toho fúzatého uja na obálke, lebo inak by som to asi nedala...Inak sa mi kniha z neviem akého dôvodu veľmi páčila. Obaja hrdinovia boli potrhlí, Lucy zo začiatku dosť natvrdlá, ale nejak mi to tu absolútne nevadilo a knižku som si užila a prečítala ju s úsmevom na tvári.

13.11.2017

Počkám na tebePočkám na tebeJ. Lynn (pseudonym)

Tento istý príbeh len prerozprávaný Camom sa mi páčil o dosť viac, či už kvôli tomu, že bol písaný z pohľadu chalana alebo možno kvôli tomu, že som ho čítala ako prvý...No napriek tomu, že v podstate ide o ten istý príbeh, tie isté scény, tie isté dialógy, dozvedáme sa tu aj niečo o vnútornom svete Avery a jej pohľade na dané situácie.

Důvěřuj miDůvěřuj miJ. L. Armentrout

Táto kniha ma utvrdila v tom, že je potrebných viac kníh z pohľadu chalana, príp. aspoň zopár kapitol z knihy. Príbeh Cama a Avery sa nachádza v dvoch knihách. Jedna je z pohľadu Avery a druhá z pohľadu Cama. No ktorá je asi lepšia? :) Cama si nedá zamilovať! Čisto dokonalý chalan!

13.11.2017

Láska pod parouLáska pod parouJ. Lynn (pseudonym)

Samotný príbeh/kniha nemusí byť zlá, len problém nastáva vtedy, keď sa človek nevie vžiť do hlavnej hrdinky, prípadne mu je nesympatická. A tu nastal ten problém, že som sa nevedela zmieriť s alkoholizmom hlavnej hrdinky Andrei, čo mi tým pádom pokazilo celý dojem zo sarkastického doťahovania sa medzi ňou a Tannerom, ktoré tak na romantických príbehoch milujem.

13.11.2017

Jako ledJako ledJ. Lynn (pseudonym)

Ako oddychovú romantickú knižku určite odporúčam. Súhlasím s ostatnými, že taktiež som sa čudovala ako Sydney Kylerovi tolerovala jeho sukničkárstvo a taktiež nepochopím, že ak Kyler bol zaľúbený do Sydney, prečo musel mať každý deň inú babu...ale tak pri tomto type kníh netreba ísť až tak do hĺbky. Na jedno odpoludnie ako stvorená.

Navždy a věčněNavždy a věčněJ. L. Armentrout

Autorku mám rada, tak ako aj jej série Wait for you alebo Frigid, ale toto bola pre mňa strašná nuda. Chápem, že obe hlavné postavy si toho museli veľa vytrpieť, ale Mallory mi s tou tichostou liezla už na nervy. Viem, že s Riderom spolu vyrastali a vytvorili si puto ako deti, ale stále som si kládla otázku, že ako sa do nej mohol zaľúbiť? Mne teda veľmi zaujímavá neprišla.

10.11.2017

Lady v modromLady v modromV. Bowman

Jedným slovom WAU! Od prvej časti tejto série som vedela, že Jane a Garett musia skončiť spolu, to ich vzájomné podpichovanie muselo prerástať v lásku. Ale, že táto kniha bude až tak úžasná, som netušila.

Náhodne grófkouNáhodne grófkouV. Bowman

Cassie je od mala zaľúbená do kapitána Juliana, ktorý sa vracia z vojny. Avšak keďže je veľmi hanblivá, spolu s kamarátkami Lucy a Jane vytvoria plán, v ktorom sa predstaví Julianovi ako slečna Bunburyová. Cassie táto tajná identita dodá viac odvahy, avšak dievčatá sa do tých plánov, ktoré vytvárajú len poriadne zamotávajú, čo vytvára humorné chvíľky. Pre mňa o niečo slabšia časť než jednotka, asi preto, že ukecaná Lucy mi prirástla k srdcu viac.

Nečakane vojvodkyňouNečakane vojvodkyňouV. Bowman

Séria je o troch dobrých kamarátkach: ostrojazyčnici Lucy, hanblivke Cassie a intelektuálke Jane. V každej časti sa stretávame s nejakým nepodareným plánom, ktoré tieto tri hrdinky (zväčša Lucy) vymyslia. Tu sa Lucy podujme nato, aby odohnala Dereka (vojvodu) od Cassie, ktorej srdce už patrí inému. Pri čítaní sa budete určite uškŕňať tak ako ja, keď som čítala, čoho všetkého je Lucy schopná. Naozaj krásna historická romanca, ktorú odporúčam.

1 2 3 4