nani_nka nani_nka komentáře u knih

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Ne, ne, ne. Nemám rada knihy, kde musíte pri každom stretnutí hlavných hrdinov prečítať 5 strán o tom ako jemu pri pohľade na ňu stvrdol a ďalších 5 strán ako ona pri pohľade naňho zvlhla. A toto sa naozaj deje pri každom stretnutí!
Plus do toho si autorka nemohla odpustiť neutíchajúce opisy toho aký je hlavný hrdina sexy, ba nielen on, ale aj jeho bratia, treba predsa navnadiť aj na ďalšie časti.

21.07.2020 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pre mňa docela dosť podrobných opisov Kodane, možno však pre niekoho lákadlo objaviť čaro tohto mesta. Okrem hlavnej hrdinky sa mi zaľúbilli aj ostatné postavy, účastníci jej zájazdu do Kodane, čo sa nestáva až tak často. Avšak každého príbeh bol niečím zaujímavý a rada som sa o nich dozvedela viac. Za mňa príjemná romantika.

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Nehorázne som sa na túto knihu tešila, bo Kultiho pomalá romantika ma neskutočne očarila a práve to je to, čo mi v súčasných knihách veľmi chýba. Pomalej romantiky som sa síce dočkala, ale mala som veľký problém obľúbiť si postavy na základe ich povedala by som teenagerského správania, hoci im už ťahalo na 30. Nakoniec som si zvykla na tie ich priblbé vtipy a prejavy, kniha sa ľahko čítala, ale možno aj kvôli mojim vysokým očakávaniam som skôr bola sklamaná.

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Ľúbim knihy, kde z nenávisti vznikne láska,no L. J. Shen ma svojimi knihami nie a nie presvedčiť. Nechcem urážať nikoho, komu sa táto kniha ľúbila, no mne to prišlo ako romantika pre hlúpe husičky.

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Autorka to s písaním naozaj vie, no tuším má dáku úchylku urobiť z každého hlavného hrdinu chlapa, čo to preháňa s alkoholom i drogami. A mne to tak nehorázne vadí, že namiesto happyendu, kedy sa hlavný hrdina zrazu uvedomí a zistí, že hlavná hrdinka je preňho viac, by som chcela aby išiel na poriadnu odvykačku a hlavná hrdinka zistila, že má naviac. Ale to stále nemení ten fakt, že knihy od L. J. Shen sú dobre napísané.

01.05.2020 3 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Každému veľmi dobre známa zápletka, kedy asistentka podľahne svojmu zamestnávateľovi aka známemu rockerovi aka zlému chlapcovi. Stačí ju však podať zaujímavo a mne osobne vôbec nevadí, že som sa s podobným námetom stretla už asi pri každej piatej romantickej knihe. Príbeh ma bavil, no Alexa si nie a nie obľúbiť. Nestačilo, že holdoval alkoholu, ale autorka z neho musela urobiť aj feťáka idúceho na kokaíne, čo sú dve neresti, ktoré u hlavného hrdinu absolútne nevyhľadávam. Ale aj kebo bol Alex čistý, tak jeho prehnaná umelecká duša a hlavne to správanie na mňa vôbec nezapôsobilo. Škoda, bo autorka vie naozaj dobre písať.

01.05.2020 3 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Na mňa trochu veľa sexuálnych scén (nie som puritánka, ale neobľubujem viac ako dve-tri sexuálne scény v 300stranovej knihe). I keď dali sa očakávať, keďže v knihe ide o to, že Stella kvôli nedostatku svojich skúseností (zapríčinených Aspergerovým syndrómom) si najme sexuálneho spoločníka Michaela, ktorý jej v tejto oblasti má pomôcť. Za mňa druhý diel oveľa lepší, autorka má dar písať zaujímavo, čiže som sa pri knihe nenudila, ale vzťah medzi hlavnými postavami ma vôbec neohúril. Čo sa mi naopak páčilo boli časti, kde bolo vidieť ako autismuz zasahuje či ovplyvňuje život Stelly.

20.03.2020 3 z 5

Škandalózna hra Škandalózna hra Christi Caldwell

Táto kniha má všetko, čo vyžadujem od dobrej historickej romantiky. Ukecanú odvážnu hrdinku, tajuplného sexy hrdinu, riadnu chémiu medzi nimi a hlavne vtipné, ale i romantické pasáže a atmosféru vtedajšej doby.

03.03.2020 4 z 5

Všetky skvelé miesta Všetky skvelé miesta Jennifer Niven

Síce táto kniha nie je ten typ jednoduchých romantických kníh, ktoré zvyčajne vyhľadávam, predsa sa mi zapáčila. Zo začiatku som aj ja nazerala na Fincha ako na čudáka, blázna, za ktorého ho označili skoro všetci ľudia v jeho okolí. No potom som pochopila, že jeho výkyvy v správaní, v myšlienkach pramenia z duševnej choroby. A práve toto nám táto kniha chce ukázať ako ľahko niekoho bez akéhokoľvek hlbšieho skúmania vieme odsúdiť a tým mu ešte zhoršiť jeho situáciu, za ktorú nemôže. Sama som nestíhala úplne vnímať všetky Finchove myšlienky, no nájdu sa medzi nimi také, ktoré naozaj stoja zato.

03.03.2020 4 z 5

Sen v bielom Sen v bielom Nora Roberts

Jedným slovom nuda. Na začiatku som sa potešila, že som našla sériu kníh o štyroch kamarátkach, ktoré si založili svadobnú agentúru a knihy majú docela vysoké hodnotenie. No potom som začala čítať a tým vynikajúcim hodnoteniam nerozumiem. Namiesto toho aby sa prvá kniha v sérii venovala Mac a ostatné dievčatá/jej partnerky boli v úzadí, tak to bolo úplne naopak. Kniha bola takým prepisom ich tliachania až som mala problém vnímať, ktorá čo rozpráva. Taktiež linka s Carterom bola absolútne nezáživná. Ale vždy platí: 100 ľudí, 100 chutí.

03.03.2020 2 z 5

To musí být láska! To musí být láska! Rachel Gibson

Príšerná obálka zodpovedajúca priemernej romantickej knihe. Autorka sa podľa mňa aj snažila obzvlášťniť hlavných hrdinov, či staviť na humor (Joe nedá dopustiť na svojho papagája a Gabrielle má záľubu v éterických olejoch a v duchovných záležitostiach), no napriek tomu to na mňa vôbec nezafungovalo.

15.02.2020 3 z 5

Slová načmárané na stenách Slová načmárané na stenách Julia Walton

Pred prečítaním tejto knihy som aj ja považovala schizofrenikov za bláznov, ktorí sa rozprávajú sami so sebou. No knižka, hoci ide len o YA literatúru, ma vyvrátila z omylu. Prostredníctvom Adama a jeho zápisov psychologičke som sa dozvedela dosť o tejto duševnej chorobe, ktorú si človek len tak sám nevyberie a ktorá dokáže riadne skomplikovať život.

15.02.2020 4 z 5

Nevesta na skúšku Nevesta na skúšku Helen Hoang

Krásna obálka (poprosila by som viac žltých kníh!) ma nalákala na tento príbeh o dohodnutom manželstve medzi autistom Khaiaom a Esme, ktorú mu vybrala jeho mama. Síce som celú knihu uvažovala, či si naozaj autista, akým bol Khai, uvedomuje, že nevie opätovať ľuďom city a väčšinou svojim netypickým správaním ľudí zraňuje... ja si narozdiel od autorky myslím, že nie, ale nič to nemení na tom, že tento príbeh naozaj stál zato. A tá ich prvá pusa. To vám bola sila.

29.01.2020 4 z 5

Ideálny starý mládenec Ideálny starý mládenec Jane Feather

Niekedy som prečítala aj knihu, ktorá sa mi nepáčila, úplne do konca. Potom som si povedala, že je toľko skvelých kníh, tak prečo strácať čas knihami, ktoré ma neočarili. A preto som si povedala, že takýmto knihám dám šancu len po stú stranu. A toto bola jedna z nich. Mám rada rodinné série, kde jednotlivé knihy sú venované jednotlivým členom rodiny. No v tejto knihe sú všetky tri sestry Duncanové priveľmi zastúpené, zatiaľčo táto časť mala byť venovaná len Constance. Dokonca až tak, že má človek problém vnímať, ktorá čo hovorí a aký vlastne majú Duncanové sestry charakter, povahu. Dokonca ani hlavný hrdina nestojí zato aby som túto knihu dočítala celú.

13.01.2020 2 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Ku knihám od Kinselly sa vždy rada vraciam. Hoci všetky sú si podobné v tom, že na 100% môžete očakávať hlavnú hrdinku, ktorej sa trápne situácie stále lepia na kožu, tak vždy sa pri jej knihách zasmejem, zrelaxujem a zaľúbim do tých úžasných dokonalých hlavných hrdinov. Tak tomu je aj pri tejto knihe, ktorá rozpráva príbeh Lexi, ženy ktorá sa vďaka strate pamäti vrátila myšlienkovo o tri roky dozadu. A postupne sa dozvedá, že má manžela, kariéru.. Ba dokonca aj milenca.

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Keby táto extrovertka a tento introvert nezdielali spoločný byt a nezačali si písať odkazy, pravdepodobne by sa nikdy nedali dokopy. Čo by bola škoda, pretože k sebe náramne pasovali. Hoci Leon nie je vykreslený zrovna ako hrdina, do ktorého sa okamžite buchnete (silný, veľmi veľmi veľmi silný introvert), tak mi do tohto príbehu sadol. Čo mi však liezlo na nervy, bol Tiffyn bývalý Justin a celá jeho účasť v knihe.

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Toto je taká kniha kde by ste hlavnú hrdinku najradšej preplieskali zato, čo všetko je ochotná znášať od hlavného hrdinu, no aj tak toho hlavného hrdinu totálne žerete a neviete sa dočkať ďalších kníh o zvyšných "hriešnikoch".

Slúžka z Fairbourne Hall Slúžka z Fairbourne Hall Julie Klassen

Síce romantike sa knižka začala venovať až v druhej polovici, vôbec mi to neprekážalo. Autorka veľmi zaujímavo a s ľahkosťou popisuje život Margaret, ktorá ušla pred neželaným manželstvom preč z domu až sa dostala na pozíciu slúžky u Nathaniela, ktorého pred niekoľkými rokmi odmietla. Páčilo sa mi ako bol priblížený život obyčajnej slúžky na tú dobu, čo všetko bolo jej náplňou práce a aká pracovná hierarchia bola u služobníctva. Určite si prečítam aj iné knihy od tejto autorky.

Bodyguardka Bodyguardka Vita Jamborová

Neviem kto navrhol obálku na ktorej je sporo odetá policajtka, no za mňa veľký krok vedľa. Hlavná myšlienka knihy úžasná - byť zamestnankyňou agentúry, ktorá ponúka čisto ženské bodyguardky, ktoré prešli tvrdým výcvikom, no veľa ľudí od ich krásnej tváričky žiadne nebezpečenstvo nečaká a preto sú tak vyhľadávané. Kriminálna zápletka sa mi tiež docela páčila, no myslela som, že dôraz bude skôr na romantickú linku. Tá je za mňa dosť v pozadí. Ako oddychovka knižka ujde, hoci zo začiatku som mala veľké problémy obľúbiť si hlavnú hrdinku. Diana je totiž nesmierne sebavedomá, už dlho som nečítala knihu s tak nesympatickou hrdinkou.

05.01.2020 3 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Veľká škoda, že prvý diel absolútne nesiaha na tento a preto sa mnohé čitateľky rozhodnú druhému dielu nedať šancu. I ja som rozmýšľala, či sa pustiť do čítania a nakoniec som dobre urobila, lebo táto časť bola naozaj vydarená. Lexov najlepší kamarát Ian je akoby Gabin starší brat, stará sa o ňu a hlavne by nikdy nedovolil, aby s ňou skončil taký zaletník akým je práve Lex. Preto Lex aby zahnal svoje city ku Gabi, ju neustále ponižuje a vytvára rôzne hádky. No a Gabi mu perfektne kontruje,čím robí túto knižku nielen romantickou, ale i dosť vtipnou.

14.12.2019 4 z 5