Bodyguardka

Bodyguardka https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307086/mid_bodyguardka-0cD-307086.png 4 8 5

„Už ste niekedy počuli o „bodyguardoch v sukniach“? Nehovorí sa o nich často, ale existujú. Patria pod agentúry, ktoré si ich starostlivo vyberajú, vyhľadávajú a starajú sa o ich výcvik. Sú väčšinou krásne, pretože od pekných žien nikto nič nebezpečné neočakáva. Špeciálnu ženskú ochranku uprednostňoval napríklad líbyjský vodca Muammar Kaddáfí. Prečo? Pretože ženy sú vnímavejšie, nenápadnejšie a majú aj takzvaný „šiesty zmysel“. Okrem toho, mužom väčšinou robí problém zaútočiť na ženu, a bodyguardka tak môže využiť moment prekvapenia... Aj bývalá „najkrajšia slovenská biatlonistka“ Diana vedie dvojitý život. V jednom vlastní značkový obchod s lyžiarskymi potrebami, ktorý ju oficiálne živí. V druhom, s ktorým sa viac stotožňuje, pracuje ako bodyguardka. V najnovšej úlohe má ochraňovať syna veľmi bohatého človeka. Už niekoľkokrát mu niekto z dôvodov, ktoré nechce prezradiť, usiluje o život. Ďalší pokus neostane bez následkov a otec jej chránenca leží v nemocnici a je v bezvedomí. Nemôže teda Diane a synovi povedať, pred čím alebo kým sa majú mať na pozore. Len vďaka Diane ostáva Andrej nažive aj počas nasledujúcich dní, keď sa snažia zistiť pravdu. Kto usiluje jej chránencovi o život? Ako súvisia vražda jeho matky spred dvadsiatich rokov, a najnovší pokus o vraždu jeho otca? A prečo je jeho bodyguardka tak sexi, že Andrej nevie myslieť na nič iné?... celý text

munka
08.05.2023 4 z 5

Po knihe som siahla kvôli výzve a bola som milo prekvapená. Oddychovka s kriminálnou zápletkou ma nesklamala.

nani_nka
05.01.2020 3 z 5

Neviem kto navrhol obálku na ktorej je sporo odetá policajtka, no za mňa veľký krok vedľa. Hlavná myšlienka knihy úžasná - byť zamestnankyňou agentúry, ktorá ponúka čisto ženské bodyguardky, ktoré prešli tvrdým výcvikom, no veľa ľudí od ich krásnej tváričky žiadne nebezpečenstvo nečaká a preto sú tak vyhľadávané. Kriminálna zápletka sa mi tiež docela páčila, no myslela som, že dôraz bude skôr na romantickú linku. Tá je za mňa dosť v pozadí. Ako oddychovka knižka ujde, hoci zo začiatku som mala veľké problémy obľúbiť si hlavnú hrdinku. Diana je totiž nesmierne sebavedomá, už dlho som nečítala knihu s tak nesympatickou hrdinkou.

jani.ruzicko
24.07.2019 4 z 5

Knížka mě celkem překvapila. Úplně moc jsem neočekávala, ale nakonec se mi příběh líbil. Nápad ženských bodyguardů mi přišel super a kriminální zápletka to jen obohatila. =)
Je to taková oddechovka, u které není nutné moc přemýšlet, ale velmi dobře se čte.

Ms.Iris
07.11.2017 5 z 5

Od autorky som jednu knihu uz citala, bola som z nej nadsena. Preto som siahla aj po inej knihe od nej. A ani ta nesklamala :-) pre mna kniha Bodyguardka je jedným slovom uzasna. Ulahodila mi po všetkých stránkach ..milo ohromena som bola zo stylu, akym autorka pise. Keby môžem, dám aj 6*

SilviaKovacikov
21.05.2017 3 z 5

Ďalšia z kníh slovenskej autorky Vity Jamborovej nesklamala, ale ani neprekvapila. Určite nemá na prvotinu "Stráž ma, mafia nezabúda" a vzhľadom k tomu, že viem, ako autorka píše, tak táto kniha buď vznikla z večera do rána, alebo z nej bolo vyškrtaných priveľa viet, ktoré by jej dodali ten správny šmrnc.
Napriek tomu jej dávam 3 hviezdičky. Obsahuje zaujímavé zvraty, do záveru by som však vložila viac napätia - nebol vygradovaný tak, ako by som očakávala.

vraždy láska boj o přežití podvody

Vita Jamborová
ukrajinská, 1977