nai.ivka nai.ivka komentáře u knih

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Sci-fi, která může směřovat k červené knihovně? Proč ne.

28.01.2024 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Moc se mi tahle jednohubka líbila, koupím ji jako dárek pro puberťačku. Je tak akorát, není to moc stránek a je i příjemně strašidelná. No a pokud si ji s kamarádkami bude číst při úplňku ... U Kinga kdekdo hledá ten horor, ale v tom to není. Horory mám za céčkové lekačky, strašně nudné věci, u filmů jsem se smála, protože to jsou takové hovadiny. U Kinga záleží na tom kdy to čtete, čeho se vy obáváte a v jakém jste momentálně rozpoložení. Píše někdy hnusně a drsně, ale horor? Kinga mám ráda i za to, že mě naučil číst povídky a ty jeho bichle mě ještě nikdy neunudily.

27.01.2024 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Viděla jsem film a musím si dát znovu knihu, protože se mi všechno snad už vykouřilo z hlavy.

24.01.2024

Konečne normálna vražda Konečne normálna vražda Dominik Dán

Prý povinná lgbt agenda ... prdlajz. Autor už tam dal pomalu všechno, tak kdyby tam nedal nějakého homosexuála, bylo by to divný. A tady to byl takový slušný páreček a ještě jen chvilku. Kupuju audioknihy v původním znění, protože se mi to moc líbí poslouchat a oživuju si tím i slovenštinu. Těším se na další díl.

24.01.2024 5 z 5

To To Stephen King

Pustila jsem si audioknihu, protože jsem si chtěla oživit knihu. Ptala se mě na ni dcera, která ji sice číst nechce, ale film viděla. Ten poslední dvoudílný. No a tím jsem si i splnila jeden úkol z letošní výzvy. Chtěla jsem i vědět, jestli mi celá kniha, i ty divné věci v ní, budou opět dávat smysl a ano, dávají mi smysl. Asi bych ji ani nekrátila. Spíš bych ráda věděla, jak to bylo dál. No ano, napsal tam nějaký ten rychlosouhrn, ale to mě neuspokojilo.

21.01.2024 5 z 5

Anomálie Anomálie Hervé Le Tellier

Na začátku se postupně představují aktéři a já tu knihu několikrát odložila hned při prvním příběhu. Asi to chtělo mít víc klidu, času, náladu ... Nakonec mě kniha drapla a nepustila, skoro jsem nespala. Zajímavé téma. Už je mi jasné, proč dostal autor literární cenu.

19.01.2024 5 z 5

Zakladatel Zakladatel Alexej Osadčuk

Tohle vzal trochu hopem. Bylo tam hodně budování nového světa, což není tak záživné a pak už tam nebylo dost místa na závěrečné bitvy. Kdyby to víc rozepsal, musel by knihu rozdělit na dvě a to by ta předposlední kniha byla hodně nudná, i když by to bylo logické pokračování. Je to takový slušný kompromis. Celá série je velmi povedená.

13.01.2024 5 z 5

Soumračný obelisk Soumračný obelisk Alexej Osadčuk

Baví mě to pořád stejně. Oceňuji vysvětlivky některých slov. Když se tu tolik vzpomíná na Šamana, budu si ho muset přečíst.

08.01.2024 5 z 5

Pouť vyděděnce Pouť vyděděnce Alexej Osadčuk

Zatím se mi série líbí, jdu na další díl. I kdyby se to pohoršilo, doufám se dozvím aspoň to, jak to dopadne s holčičkou.

03.01.2024 5 z 5

Projekt Každodenní rutina Projekt Každodenní rutina Alexej Osadčuk

Nehraju hry, ale ráda čtu fantasy a sem tam nahlížím dětem při jejich hrách přes rameno. Proto se mi i tyto knihy velmi líbí, možná víc než jiné fantasy, protože se v nich téměř nevyskytují nelogičnosti nebo aspoň si to myslím. První díl měl pro mě pomalejší rozjezd a pak mě drapnul. Dávám 4,5 hvězdičky, píšu jich plný počet.

28.12.2023 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Poslouchala jsem jako "amatérské" audio, nešlo se odtrhnout. Dala bych nejmíň jednu hvězdu navrch za to, že zde nebyly žádné odporné scény, když téma samotné je už tak dost hrozné.

15.12.2023 5 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Postupně jak se mi líbily povídky - Déšť, Momentka, Nabito, V nebi (tu jsem skoro odložila).

05.11.2023 4 z 5

Nočný dom Nočný dom Jo Nesbø

Není to špatná knížka, ale že bych ji chtěla ještě někdy číst ... asi ne. A nebo možná jen tu první část. Uvidím časem. Nejspíš jsem jen měla náladu na méně komplikovaný příběh.

24.10.2023 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Dávám do nedočtených. Mám ráda lecjaké pohádky, ale už na začátku se policie dočte na netu, že jeho žena zemřela ... co to jako má být? Ve všech jeho knihách jsou pro mě drobné nedorazy, které přecházím. Ale toto ... Kniha má opět přes 500 stránek, normálně přecházím i to, že je to poněkud ukecané a rozvleklé, tentokrát to nedám.

27.09.2023

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Je fajn, že si autor svoje zvrhlé fantazie ventiluje knižně. Knihy Mrtví kráčí po zemi se mi líbily, tohle už je na mě moc. A anotace nijak nevaruje, škoda.

21.09.2023 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Zaujala mě anotace a tak jsem si koupila e-knihu. Jenže pak jsem četla něco ne moc lichotivého o filmu. Také o tom, že ani kniha se rodině nelíbí a že je to fikce. Litovala jsem peněz, ale co už, nebude to poslední kniha, kdy sáhnu vedle. Hodila se mi do letošní výzvy a číst se dá, i když po osudech skutečné rodiny se budu muset rozhlídnout někde jinde.

15.09.2023 3 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Má to jednu chybu - knížky jsou krátké.

06.08.2023 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

První knihu mám i jako audioknihu a tak jsem si ji poslechla. Nový příběh s čestným mladým pánem, pár postav z jiných sérií se také mihne a nakonec kralevic budoucí Karel IV. Hrad Jenčov si můžete i prohlédnout. Tedy už jen zříceninu.

05.08.2023 5 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Doporučuji audioknihu. To se poslouchá samo, strašně zajímavá kniha. Řekla bych, že to dění posledních třiceti let asi vnímáme po kousíčkách, které si většinou nespojujeme. Nebo máme neúplný obrázek. Putin si pěkně vaří Evropu jako tu pověstnou žábu.

03.08.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Rychle mě to vtáhlo do příběhu, sice jsou to děti ve věku 15-17 let, ale od mala žijí v drsném prostředí. Ve středověku by byly považovány za dospělé. A není tak daleká doba, mnohde se to pořád děje, že děti musí pracovat už od tří čtyř let. Nejradši mám fantasy příběhy pro puberťáky, protože se do toho nemíchá sex. Nějaká zamilovanost a možná pusa. Taková dobrodružná červená knihovna. V prvním díle se to pěkně rozjelo, musím hned skočit do pokračování. Za první díl dávám pět hvězdiček.

25.07.2023 5 z 5