nada3314 Online nada3314 komentáře u knih

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Příběh akvamarínu je další knihou od Miri Bláhové. Po přečtení Příběhu slunečnice jsem věděla, že i toto bude úžasné, protože mi autorčin styl nesmírně sedl. Její knihy se čtou jedním dechem, až mě mrzí, kolik práce autorka s knihou má a já ji pak slupnu na posezení. Ale dle mě je to víc než dobré znamení, že je kniha čtivá a čtenář ji nedokáže dát z ruky. Obě knihy mají moc hezké obálky, které k sobě hezky ladí.

Moc jsem se těšila, co si pro nás tentokrát autorka přichystala a jsem nadšená. Máme tu dvě časové linky, jedna ze současnosti, ve které se se svým životem pere mladá Jasmína, žije sama jen s mámou v Praslicích - nechodí do práce, s nikým se nestýká a vlastně jen tak přežívá. Druhá časová linka nás přesune do minulosti do roku 1836 do obce Lomná. Kde se seznámíme s místním dřevorubcem Joachimem, který nám dokonale popíše těžké podmínky, za jakých místní lidé kdysi museli žít.

Kniha si mne získala především svým přesahem, moc se mi líbilo, jak autorka uchopila téma a postupně krůček po krůčku citlivě odhalovala i jeho bolestné stránky. Záměrně nepíšu, o co se jedná, myslím si, že bych tímto odhalením hodně prozradila. Jen tak malinko můžu napovědět, že se dočkáme cestování v čase. Samozřejmě nechybí tajemství, kterými je příběh opředen až do samého konce. Osudové zvraty, napětí, lásku to vše kniha v sobě má, proto si vás získá.

Moc se těším na další příběhy autorky, můžu jen tipovat, jaká obálka to bude tentokrát ... Fialová, růžová, zelená nebo červená? Už teď vím, že to bude stát za to. Doporučuji obě knihy Mirušky jsou boží :-*

17.03.2023 5 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Tohle byl zážitek! Ale tak trochu jiný než jsem očekávala :-)
Dala jsem si trochu odstup s psaním recenze a s celkovým hodnocením a stejně stále nevím :-) 3 hvězdičky je málo 4 hvězdičky je moc, tak co teď? :-)

Autorka je mistryně svého řemesla, dokázala mě zmást. Vůbec nevím do jakého žánru tuto knihu zařadit. Je tam snad vše, na co pomyslím a to je možná i to co mi trošku vadilo. Když pominu absenci nějaké té větší romantiky...

Její předností je i však to, jak dokonale umí vše popisovat.  Nevím, jestli to je moc velká přednost umět popsat hnijící věci, hnilobu a snopel… ale mě ty nechutné popisy, něčím fascinovaly. A snad se mi i líbily a je mi to až trapné přiznat, že jsem si ty nechutnosti vážně užívala  Celá ta atmosféra, kterou autorka vytvořila, byla úžasná. První polovina knihy se četla sama ani nevím jak, a byla jsem na straně 100, poté však začal příběh drhnout a dalších 100 stran se mi táhlo, ale zase to pak dohonil konec a ten byl za mě fenomenální! Určitě stojí za přečtení, někdo kdo má rád, tyto temnější příběhy bude jistě hodně nadšený.

17.02.2023 3 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Pokud vaše srdce touží po psychologickém thrilleru je ta správná doba sáhnout po Podezření!

Brianna Labuskes není ve světě žádným nováčkem, na goodreads jsem narazila na 4 její knihy. U nás bohužel vyšla jen tato jedna, ale věřím, že nakladatelství ji dá šanci a ještě o ní uslyšíme. Byla bych moc ráda se s ní ještě někdy setkat.

Nemůžu opomenout obálku na pohled i omak jsem ještě žádnou takovou neviděla, vše je doplněno červenou ořízkou. Na tohle se tak krásně kouká. Při čtení jsem ji pořád hladila a nemohla se nabažit. Opravdu čtenářský zážitek se vším všudy.
Hlavní postava je Gretchen Whiteová, které už od dětství byla diagnostikována sociopatie.

Ze soukromých důvodů si ji vzal pod svá křídla detektiv Patrick a ona mu za to pomáhá s profilováním a zatýkáním vrahů. A neudělal chybu, že ji tuto šanci dal. Je v tom vážně dobrá a je velmi cenným pomocníkem pro policii. Už se ji za svou kariéru podařilo pomoct zatknout plno vrahů. Nyní to má o to těžší, že musím pomáhat s dopadením vraha své kamarádky a vražedkyní je označená mladá dívka Viola, ve které se Gretchem vidí a tak nějak podvědomě tuší, že vše je jinak, než se na první pohled zdá.

Úžasný čtivý psychologický thriller, plný zvratů a se zvlášť šokujícím koncem!

13.02.2023 4 z 5

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

3,5 hvězdičky
Takové moje vykročení z komfortní zóny. Občas mám chuť přečíst si nějakou knihu pro mladé, ať nejsem úplně mimo  Autorka napsala již sérii After – která byla jednu dobu úplně všude. Já ji teda nečetla, ani jsem neviděla seriál. Tak jsem si říkala, že zkusím... tuto novou krásku.

Kniha je opravdu pro mladé, hodně mladé. Není zde sex, ani žádné erotické jiskření. Moc se mi líbilo, jak je kniha vymazlená, hned na začátku je playlist, který se mi fakt hodně líbil a poslouchala jsem při čtení kdykoliv to jen šlo. Obálka je překrásná. Ale příběh je na mě takový pomalejší, je to první díl ze série, tak chápu, že nás autorka chtěla seznámit s hlavními hrdiny a, že to chvilku trvá. K&K (Karina a Kael) nejsou až zas tak úplně mladí, mají cca 20 let – Karina pracuje jako masérka a Kael už byl i nasazen v armádě.

Skončilo to tak, že chci vědět, jak to bude dál. Uvidíme, jestli se k pokračování někdy dostanu. Já spíš asi ne. Anna Todd píše čtivě a myslím, že přesně tohle mladé dívky chtějí číst a budou nadšené.

16.01.2023 4 z 5

Kapka jedu Kapka jedu Antonín Mazáč

Jeho revírem je Česko. Jeho tempo je vražedné. Jeho protivníci jsou překupníci kradených aut, vrahové a vyděrači. Muž z České lupy píše ve dne v noci :-). Není moc českých autorů, od kterých si přečtu knihu, hned když vyjde. Antonín Mazáč mě ještě nikdy nezklamal, jeho tvorbu čtu s chutí a nadšením. A ani tentokrát jsem se nespletla, další čtenářský zážitek na mě čekal v Kapce jedu.

Mám ráda detektivky, vůbec mi nevadí pomalé tempo a podrobnější vysvětlování. Ale Tonda Mazáč to zkrátka umí, vždy mě příběh chytne na první stránce a pustí až na konci. Nechápu, jak to dělá, ale je to tak! Nemusím čekat 50 stran, než se děj rozjede, tady to jede na plné obrátky hned od začátku.

Kniha je útlá, ale zaručuji, že je plná akce a bude bavit široké spektrum čtenářů. Jak už je u Tondy zvykem, především pánové si přijdou na své. Vždy tam něco málo lechtivého propašuje :-). Hlavní hrdina Max je velký sympaťák v minulosti pracoval jako policista, ale toto povolání musel z jistých důvodů pověsit na hřebík. Ale aby nevyšel ze cviku, stal se soukromým detektivem. Není na to sám, má další dva spolupracovníky, kteří mu s případy pomáhají. Opravdu skvělá záležitost! Děkuji a už se moc těším na další případy a je to jedno jestli od Maxe či Alexe Krause. :-)

28.11.2022 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Darcy Coates opět předvedla, že umí. Její strašidelné domy si mě získaly a hltám je hned po vydání nového dílu. Tato kniha u nás vyšla s červenou obálkou, je však úplně jiná než předchozí díly. Darcy tento příběh zasadila do historie a musím říct, že mi to opravdu sedlo. Gotický nádech příběhu tomu dodal šmrnc a já jsem si užívala i romantickou linku. Kniha je objemnější, než jsme zvyklí, obsahuje totiž rovnou 2 díly. Moc jsem si čtení užívala a řadím ji k TOP knihám od autorky. Za mě možná i jedna z nejlepších knih. Opravdu tleskám a doporučuji, na tyto podzimní sychravé večery – ideál.

21.11.2022 5 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Další famózní kniha! Metafora mi poslední dobou dělá velkou radost.
Příběh je rozdělen, jak už to známe do dvou časových linií a to současnost (rok 2017) x minulost (druhá světová válka).

Téma je mi blízké, velmi často sahám po těchto příbězích. Tento byl skvěle napsaný, nedalo se od knihy odtrhnout. O malinko víc se mi líbila linka ze současnosti, ale opravdu jen o ždibínek. Sympatické hlavní postavy, dědictví po babičce v podobě bytu v Paříži okořeněné špetkou zamilovanosti, tajemství skrývané po celý průběh války, přesně to co mám ráda.
Moc jsem si čtení užívala, ať by se už mohlo zdát, že těmito příběhy už je trh přesycen – naopak já si je moc ráda přečtu. Těším se, až autorka napíše něco dalšího.

Klidně bych se nebála knihu darovat k narozeninám nebo Vánocům. Opravdu stojí za to! Moc doporučuji!

10.10.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Příběh slunečnice, je autorčina románová prvotina a myslím, že se toho zhostila krásně. Já jsem dostala přesně to, co jsem čekala a nechtěla jsem, aby čtení skončilo.

Mám moc ráda příběhy, které někdo vypráví. Ještě když žil děda, tak nám občas nějaké příběhy z války vyprávěl, ale nikdy to nebylo o lásce – Nebudeme si nic nalhávat, na to jsou prostě lepší babičky. A mě se sen splnil – babi Kratochvílová je úžasná vypravěčka – moc jsem si ji oblíbila a hltala příběh její sestry Evy od začátku až do konce. Moc se mi líbila linka vyprávěná Hedvikou – sirotčinec pro kluky bylo prima zpestření. Nebyl okamžik, kdybych lásce Evy a Jakuba nevěřila. Moc jsem jim přála šťastný sluníčkový konec.

Ten kdo takovou babičku má, má veliké štěstí, že si od ní může nechat vyprávět. A ten kdo ji jako já nemá, tak si může přečíst příběh, který nám Miriam napsala. Budete mít přečteno rychle, linky se tak hezky střídají, že Vás prostě zajímá, co bude dál a kniha se moc odložit nedá. Opravdu krásný dojemný příběh o lásce a štěstí. Moc ráda si nějaký další od autorky přečtu.

03.05.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tyto příběhy mají společný jmenovatel a to: ÚTĚK – hlavní hrdinky utíkají, každá z nějakého jiného důvodu – některé utíkají z nefunkčních vztahů, jiné chtějí jen změnu. A Hannah hlavní postava z našeho příběhu utíká od práce, i když je úspěšná právnička – uvědomuje si, že potřebuje změnu. Jak už z minulého dílu víme je to sestra Míny hlavní hrdinky Chaty ze Švýcarska a ta má velmi pozitivní vztah k jídlu a celkově k vaření. Hanah se z náhlého popudu vypravila do Irska, přihlásila se do nejlepšího kurzu vaření a dobrodružství může začít. Hanah a Conor jsou velmi sympatické postavy, takže nemáte problém se vžít do příběhu samotného ani do každého zvlášť.

Jak už jsem psala hodněkrát, Julie má skvělý dar a to, přenést nás do země o které zrovna píše. Když příběh čtete, máte pocit, že v Irsku jste s nimi a nebo minimálně se tam někdy chcete podívat a nejraději by jste po dočtení nasedli do auta a vydaly se na cestu 

Ten kdo má rád předchozí příběhy autorky, bude milovat i tenhle. Knihy cílí přesně na ženy, které si chtějí odpočinout a možná by v reálném životě taky, chtěly nějaký ten útěk zažít na vlastní kůži, ale nemají na to odvahu, tak si o něm aspoň čtou. Já nikam utíkat nechci, ale knihy čtu s láskou. Krásný romantický příběh. Moc doporučuji.

03.05.2022 5 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Nádherný příběh který je plný rodinných tajemství a nechybí ani citlivá romantika. Převážná většina děje se odehrává v současnosti v Kalifornii v malém městečku Archangel na farmě dědečka Magnuse. Ale zároveň se však vracíme do minulosti a vzpomínáme, jaké to bylo za druhé světové války v Dánsku, které okupovali nacisti.

Po dlouhé době, kdy mi v knize nevadila ani jedna postava, se všemi jsem si vytvořila osobní pouto, které mi vydrželo až do konce příběhu. Mám moc ráda historické romány a staré věci, proto mi bylo velmi blízké povolání Tess - její práce spočívala v pátrání po starých pokladech a starých věcech.

Tohle je má první kniha od Susan Wiggs a neskutečně mě dostala. Její styl psaní mě pohladil na duši i srdci. Znáte ten pocit, kdy Vám chybí posledních 20 stran, které by jste normálně měli přečteny do půl hodinky, ale Vy se nechcete rozloučit s postavami, které Vám přirostly k srdci? Tohle se stalo mě… a toto je u mě známka toho, že kniha je skvělá! Četla se krásně, příběh nenásilně plynul a já si užívala každou stránku, těšila jsem se až se zase dostanu o kousek dál. Moc doporučuji a na mě už čeká v knihovničce další kniha od autorky: Knihkupectví ztrát a nálezů a troufám si říct, že bude také určitě skvělá!

07.08.2021 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Pokud hledáte erotický román alá Pretty Womann, právě jste ho našli. Prima odpočinkové čtení pro čtenářky tohoto žánru jak dělané. Moc jsem si čtení užila, určitě doporučuji nebudete zklamané. Občas je hezké odskočit si do pohádky a nechat se unášet princem na bílém koni.

16.06.2021 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Kdo jednou s touhle sérií začne - bude lapen do chapadel naší úžasné supermanky Kate. Opět super zážitek! Těším se na další díl.

21.03.2021 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Jsem moc ráda, že se kniha ke mě dostala a já si mohla tento příběh prožít - píšu schválně prožít a ne přečíst... Další psychologicky emočně vycucávající kniha. Děj jsem hltala od první do poslední stránky, celý příběh jsem měla před sebou jako bych koukala na film! Na brilantní film! Krásná kniha. Moc doporučuji!

07.02.2021 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Napínavé čtení, které má hlavu a patu a na konci vše výborně do sebe zapadne.

22.11.2020 5 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Velmi ctivy psychothriller. Ta Piper me neskutecne stvala! Zaver knihy jsem fakt necekala, takze za me velmi slusne psycho a jestli pani autorka jeste neco napise, rada si to prectu.

09.11.2020 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

O malinko slabší než 1. díl, ale četlo se mi to hezky. Škoda, že Marni a její syn nedostali více prostoru, určitě z toho šlo vyždímat trochu víc.

30.10.2020 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Příběh, který nechcete aby skončil...Přečteno jedním dechem... Tyto knihy si beru jako vsuvky mezi thrillery, no tentokrát to nebyla taková romantika jakou jsem čekala, ale krásné a dojemné to bylo moc. Určitě doporučuji přečíst, stojí to za to ❤️

04.10.2020 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Jo, tohle já můžu. Opět super čtení. S klidným srdcem, zařazuji tuhle sérii mezi mé oblíbené.

06.08.2020 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Já musím zatleskat! Tohle je jedna z nejlepších sérií, kterou jsem kdy četla! Fakt mi spadla brada, jak to měla paní autorka vymyšlené. Děj opravdu mistrovsky vybroušený, jak ten nejlepší diamant. Žádné zbytečné opisy, Skvělí hrdinové, kterým musíte fandit. Všechny díly jsou skvělé, ale tento je pro mě asi TOP! Moc doporučuji celou sérii. Wau ❤️

08.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tohle byla jízda...Opravdu parádní čtení. Motáme, motáme až se rozmotáme. Výborný děj, mě autorka nezklamala a určitě se těším na další její knihu.

20.05.2020 5 z 5