Murasaki Murasaki komentáře u knih

Winter Winter Marissa Meyer

Je to tady. Po dvou letech jsem konečně přečetla i závěrečný díl Měsíčních kronik. Seznámili jsme se s Winter. Princeznou, která se rozhodla nepoužívat svůj měsíční dar na úkor své psychiky. Hodně jsem si Winter oblíbila. Také jsme se konečně dostali do velké finální bitvy. místy mi kniha přišla už taková dlouhá, ale konec stál za to. Příběh skončil nejlépe jak jen mohl. Nádherná série, která mi bude moc chybět. Ale nepochybuji, že se k ni ještě někdy vrátím.

23.01.2021 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Co se týče čtivosti. Ze začátku mi trvalo se do děje dostat, ale postupně se to lepšilo. Kniha mi pomohla trochu více porozumět mé sestře a také sobě. Člověk, který si nikdy neprošel psychickými problémy, nedokáže pořádně knize a hlavní hrdince porozumět. Za sebe dávám 5 hvězdiček.

23.01.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Mám za sebou třetí knihu. Řekněme, že postupným čtením každého dílu začínám mít problém s autorčinými konci. Nejsou to konce, které bych u hororu normálně očekávala. Každopádně...
Moc se mi líbil začátek, kdy nás hlavní hrdinka Remy, jakožto průvodkyně, provede po domě a seznámí nás s děsivou minulostí domu. 3/4 knihy jsem s napětím otáčela stránku po stránce. Bohužel je tu právě ten konec, který mi ten skvělý požitek z knihy trošku pokazil. Nedávalo mi to tam smysl, ale budiž.
Velká škoda, že si autorka víc nepohrála s Edgarem. Celkově se mohl v příběhu o trochu víc zapojovat a ne jen tak okrajově. Hvězdičku strhávám právě za poslední část knihy, která dle mého vkusu, mohla skončit malinko jinak.

30.11.2020 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Mám již za sebou pár knih o holokaustu. Mezi ně patří i Mengeleho děvče, které je , co se týče hrůznosti příběhu, u mě pořád na prvním místě. V pekle plynových komor se dostalo hned za ní. Vyprávění z pohledu člena sonderkommanda bylo šílené. Na jednu stranu přežívali v táboře snáze díky větším přísunům jídla, ovšem na tu druhou stranu... Kolik jim za tu dobu pod rukami prošlo mrtvých. Obírat mrtvoly, pálit mrtvoly. Mnohdy museli takto zacházet i s vlastními příbuznými. Neskutečné. Pořád se mi nechce věřit, že se takové hnusné období vůbec někdy událo. A pevně doufám, že se už nikdy nic takového opakovat nebude.
Knihu doporučuji a rozhodně by měla být zařazena do povinné četby.

28.10.2020 5 z 5

Ostatně jako většinu čtenářů, mě tato kniha zaujala svou obálkou. Poprvé jsem se setkala s haiku a byl to nadherny zážitek. Miluji japonskou kulturu a nechápu, jak mi mohla japonska poezie takto doposud unikat. Opravdu to pohladilo mou dušičku. A po tom konci mě opravdu zajímá druhy díl.

14.09.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Knížku jsem četla dva roky zpátky, ale v polovině jsem ji odložila a nedočetla. Teď jsem se k ni vrátila a tentokrát došla až k jejímu konci. Začátek začal hodně dobře, pěkně brutálně. Napětí rozhodně nechybělo. Nejvíce sympaticky mi byl Edmunds. Ovšem Wolf si tolik mé sympatie nezískal.
Každopádně nechápu, proč jsem knizku tenkrát odložila. Moc se mi libila, i když ten konec už byl takový, nevim, očekávala jsem trochu něco jiného.

13.09.2020 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Naprosto úžasná knížka. Místy mi opravdu lezl mráz po zádech a v noci jsem se bála usnout. Příběh do 3/4 působil tak neuvěřitelně reálně. Bohužel strhnu jednu hvězdičku za poslední čtvrtinu knihy, kde mi autor překazil ten pocit reálnosti příběhu. I když asi možná dobře, aspoň mě to po těch hrůzostrašných věcech trochu uklidnilo. :D Každopádně i přesto naprosto skvělá knížka.

25.04.2019 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

O komiksu Srdcerváči jsem slyšela už nějakou dobu zpět, jelikož moje sestra takové komiksy hodně čte, ale pořád jsem se k tomu neměla. Až díky seriálu jsem se k tomu konečně dostala a nechápu, jak jsem to mohla odkládat tak dlouho. Krásné, milé, při čtení jsem se téměř pořád usmívala, obzvlášť, jaký je Nick neuvěřitelné zlatíčko. Každý z nás by v životě potřeboval takového Nicka.

09.08.2022 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Nevim, jestli jsem si na čtení této knihy jen nevybrala špatný čas, ale.. co to bylo? Četla jsem autorovu předešlou knihu Ta přede mnou, ze které jsem byla naprosto nadšená, ale tohle byl pravý opak. Bylo to cele chaotické, překombinované. Dost jsem se ztrácela a celou dobu jsem u čtení vypadala dost zmateně.
Dvě hvězdičky jsou za krátké kapitoly, tudíž rychle kniha utíkala a za docela zajímavý konec. Ale ke knize se asi uz nevrátím.

18.08.2021 2 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Anotace mě opravu zaujala. Hodně jsem si od knížky slibovala. Na 5 hvězdiček to ale nebylo. A to z jednoho důvodu. Matthias. Jeho pasáže jsem četla způsobem, že jsem většinou stránky rychle prolítávala.
Kniha začala dost dobře. Prostřední část se trochu táhla a konec vygradoval. Odhalení bylo naprosto nečekané. Dočítala jsem s otevřenou pusou. A nakonec epilog. Ten mi na tom všem přišel svým způsobem nejkrásnější.
Nedokážu si představit co museli všichni prožívat. Matthias, který celých 14 let pátrá po své dceři, poslední oběť, která z toho s následky vyvázla a nakonec Hannah. Hannah, které to všechno přišlo normální. A myšlení, že se toto, bohužel, opravdu skutečně děje.. Zase se budu bát chodit ven.

05.02.2021 4 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

S poezií jsem se naposledy setkala na základní škole. Po této sbírce básní jsem sáhla pouze z důvodu, že jsem ji potrebovala do čtenářské výzvy. Do první poloviny mě moc neoslovila. Ale postupně jsem se do ni dostávala a některé básně mě chytily za srdce.

17.10.2020 4 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Komentář ke knize píšu měsíc po její dočtení a upřímně.. Dalo mi chvíli zabrat, než jsem si vzpomněla, co se v knize všechno stalo, o čem pořádně byla. Ale dá se říci, že to byla prima oddechovka, kterou rychle slupnete, ale v hlavě vám neulpí.

11.05.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Za mě zatím nejlepší kniha, kterou jsem doteď od autorky četla. Kniha pro mě byla záležitost na dvě klidná odpoledne, kdy syn spinkal. Četla se jedním dechem, nešla odložit, byla tam spousta zvratů, opět jsme se přesvědčili, že žádná rodina není dokonalá a konec mě opravdu překvapil. V této knize to byl pro mě jediný konec, který jsem neodhadla.

20.07.2021 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Knížku jsem dostala k vánocům a rozhodla jsem se ji přečíst hned, dokud byl ještě vánoční čas. Z každé povídky na mě dýchala vánoční atmosféra. Po dočtení každé povídky jsem si řekla: "Tak tahle byla nejlepší." Ovšem pokaždé mě ta další vyvedla z omylu. Poslední byla ovšem ze všech nejhezčí. Krásné oddechové čtení na zimní dny. Jen by to k tomu chtělo venku ještě ten sníh.

28.12.2020 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Jako menší jsem filmové zpracování viděla nesčetněkrát. Ke knize jsem se dostala až dnes ve svých 22 letech. Bylo zvláštní číst knihu, která se úplně lišila od filmu, na kterém jsem vyrostla. Neubránila jsem se neustálému porovnávání a přišlo mi, že kniha byla hodně uspěchaná. Kdybych neviděla film, měla bych z knihy jiné pocity.
Každopádně moc pěkný příběh, u kterého jsem měla pořádnou husinu.

30.11.2020 4 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Mám takový pocit, že mě autorka nějakým způsobem tajně sleduje. :D Našla jsem se snad na úplně každé stránce. Rozhodně je to jedna z knih po které sáhnu, když mám špatnou náladu.

28.10.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Tak zaprvé - ta obálka je vážně nádherná a zpracování uvnitř knihy v podobě chatových konverzací jakbysmet. Z prvního prolistování jsem byla nadšená. Jediné co bych vytkla, tak se mi kniha špatně otevírala a po chvilce čtení na zádech mě opravdu bolely ruce. :D No, to bylo k technické stránce, pojďme se podívat na samotný příběh.
Samozřejmě je to kniha plná klišé, která všichni moc dobře známe. Ihned po přečtení anotace jsem si dala dvě a dvě dohromady. Ale i přesto, jsem se na celý příběh každý večer těšila a bylo to něco, co mi po těžkém dni zlepšilo náladu. Krásná, příjemná oddechovka u které se dá vypnout. A přesně to mladá maminka na mateřské po večerech potřebuje. :D Myslela jsem si, že už jsem z takových sladkých příběhů vyrostla, ale jak se zdá, tak asi ne.
Jo a mimochodem, pokud právě držíte dietu jako já, po všech těch zmínkách o čokoládě se s ní můžete rozloučit.
Po celou dobu čtení jsem si děj přehrávala v hlavě jako film a musím říct, že jako film bych to viděla ráda. :D Jen teda mě občas fascinovaly myšlenkové pochody Mei. A halo?! Jak nemohla znát Zaklínače?! Zbožňovala jsem všechny reference na mé oblíbené filmy a seriály.
Navždycky je první knihou, u které jsem poděkování dočetla až do samotného konce a upřímně jsem se u něj dost nasmála.
Určitě se ke knize časem zase vrátím, až budu potřebovat něco sladkého. :)

16.10.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Opravdu dlouho jsem zvažovala čtení této knihy. Obzvlášť po přečtení všech těch recenzí, ale nakonec jsem se do ní pustila. Řekněme, že při čtení první třetiny knihy jsem docela chápala negativní recenze a měla jsem chuť to vzdát. Absolutně jsem se ztrácela, nedávalo mi to žádný smysl. Ale když jsem se přehoupla přes první třetinu, další stránky už najednou začaly pomalu dávat smysl. Člověk se jen musí pořádně na celý ten příběh soustředit.
Musím říct, že se mi ve finále knížka moc líbila. Byla to pořádná emocionální jízda.

14.09.2020 4 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

První díl jsem si užila o malinko víc než tento. Opět se vracíme do Bayview a setkáváme se se starými známými a také se seznamujeme s novými postavami. Nejvíce jsem si užívala kapitoly s Maeve. Byla mi sympatická už v prvním díle a jsem ráda, že jsem mohla nakouknout více do jejího osobního života.
Po smrti Simona uplynulo 18 měsíců a na střední se nám po spoustě neúspěšných napodobitelů objevil anonym, kterému se podařilo upoutat pozornost studentů svou hrou Pravda nebo úkol. Máte 24 hodin na to si rozmyslet, jestli splníte úkol nebo o vás zveřejní ošklivou pravdu. Samozřejmě to všichni hrozně "žerou". Ovšem sranda to přestává být tehdy, kdy při plnění jednoho úkolu jeden ze studentů zemře. V tuto chvíli musíme za každou cenu odhalit, kdo za tím stojí. Ovšem je za tím něco mnohem víc. Z odhalení jsem byla dost překvapená. No ale to úplně konečné odhalení na posledních 3 stranách?! To jsem si jako myslela, že z minulého dílu mám autorku trošku odhalenou a ono prd. :D
Za mě opravdu pecka!

22.08.2020 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tohle je knížka, u které celou dobu absolutně netušíte, kdo Simona zabil. Motiv mají přeci všichni. Na škole mají všichni svůj důvod Simona nesnášet. Ke konci už jsem vyčerpala všechny svoje možnosti podezřelých a napadla mě jedna teorie o jeho smrti a světe div se, trefila jsem se. :D Ale i přes to mě to konečné odhalení úplně rozsekalo.
Ze začátku mi chvíli trvalo se začíst a zorientovat, ale postupně se to začalo rozjíždět a až do poslední strany jsem nebyla schopna přestat číst.

06.08.2020 5 z 5