Mudry Mudry komentáře u knih

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Nějak jsem si neuměla představit " odlehčené a humorné " čtení na téma obléhání Leningradu a ono fakt vyšlo. Dokonce i syrové popisy válečných zvěrstev se v tomto případě snášely tak nějak lépe.

23.06.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Jako vždy perfektní !!! Ale ten konec ? Tohle se nedělá :-( .

20.06.2023 5 z 5

Skorzeny. Život na hraně Skorzeny. Život na hraně Roman Cílek

Na straně 73 mě trochu zamrazilo .
Benito Mussolini se chopil pera a napsal: "Mému příteli Ottu Skorzenymu, který mi zachránil život. Budeme bojovat za stejnou věc: za sjednocenou, svobodnou Evropu."

13.06.2023 3 z 5

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Tohle se moc nepovedlo. Námět samotný s překvapivým rozuzlením by si zasloužil mnohem víc.

13.06.2023 2 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Myslela jsem si, notoricky známý příběh na šest set stran, co mi může dát ? Styl psaní mě absolutně nadchl, jako bych to žila s nimi se všemi. Můj původní názor na "hrdinství" bratří Mašínů to sice nijak nezměnilo, ve světle všech okolností možná spíše utvrdilo, ale počtení to bylo prostě bezkonkurenční !!!

09.06.2023 5 z 5

Orel vzlétl Orel vzlétl Jack Higgins

Komu se líbil "Orel přistál ", přijde si na své . Pravdou ale je, že příběhy jsou si v mnohém velmi podobné.

30.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Depka na odpoledne. Tentokrát mi ve stylu psaní paní Mornštajnové cosi chybělo a vlastně ani neumím konkrétně pojmenovat co. Téma bylo silné a těžké. S odstupem jednoho dne jsem zjistila, že nějak nemůžu rozdýchat hlavně Jakuba a Adama.

24.05.2023 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Perfektní díl ! Jen Ava a Luc už by mohli konečně ukázat barvu.

22.05.2023 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Bylo to dlouhé. Kdyby se ale celá kniha podobala své vlastní první polovině, klidně bych ji snesla možná ještě delší, protože to byla pecka , zvláště pak ve světle nedávných skutečných událostí. Příliš náboženství, politiky a hlavně nadpřirozena bylo příčinou mého zklamání v polovině druhé. I když musím přiznat , že i tam se našly úseky probouzející můj spící zájem , už to ale prostě nebylo ono. A konec ? Rychlý a tak nějak nedostatečný vzhledem k tomu, kolik stránek z mnoha bylo pro příběh samotný jen málo podstatných.

13.05.2023 3 z 5

Sorry Sorry Zoran Drvenkar

Je pravda, že než jsem se začetla, trochu to trvalo a jen proto ubírám jednu hvězdičku. Docela mě překvapuje poměrně nízké hodnocení.

13.04.2023 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Zvláštní... . Postrádala jsem napětí, chvílemi jsem se i nudila. Konec jen málo uvěřitelný.

10.04.2023 3 z 5

V tomto případě asi není třeba komentáře.

10.04.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Za téma a příběh palec nahoru. Nějak mi ale neseděl jednoduchý, téměř školní styl psaní. Měla jsem proto trochu problém se začíst. Musím ale přiznat,že když mě příběh samotný pohltil,rušit mě to přestalo.

29.03.2023 4 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Nejsem fanouškem sci-fi asi v žádné podobě , takže seriálem nepolíbená jsem se do čtení pustila jen díky čtenářské výzvě. První polovina mě nenudila, ale ani nijak zvlášt´ nebavila a pak už to bylo s každou stránkou lepší a lepší. Vypadá to, že dám šanci i dalšímu dílu.

21.03.2023 3 z 5

Země Země Marek Epstein

Skvělá kniha. Vzhledem k předchozím komentářům asi nemám co dodat. Možná mi trochu chyběl pohled z perspektivy Kurta a Mirky .

09.03.2023 4 z 5

Orel přistál Orel přistál Jack Higgins

Palec nahoru pro každé písmenko ! A ano, fandila jsem těm "špatným".

06.03.2023 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Není to má první kniha na toto téma , přesto jsem zas a znovu šokovaná faktem, že v dnešní době je ještě něco takového možné. Konkrétně u tohoto příběhu se ale nemohu zbavit dojmu, že ve vyprávění o událostech v Číně nebyla autorka zcela upřímná. Pokud se mýlím, pak se autorce s úctou omlouvám, ale tolik neuvěřitelných náhod korunovaných zamilovaným obchodníkem s bílým masem mě prostě "tahalo za vlasy".

26.02.2023 4 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Na každý nový díl jsem natěšená jak malé dítě, protože zatím mě ani jeden nezklamal . I tentokrát jsem si to moc užila, i když musím přiznat, že rozjezd se mi zdál malinko pomalejší. Četla jsem ve slovenštině a ačkoli mi u této série nevadí ani český překlad, v originále je to prostě o fous lepší.

04.02.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Zhltla jsem to jako jednohubku. Mám podobně staré děti i podobné starosti , naštěstí jsem žádnou další podobnost s mou rodinou nezaznamenala. Klidnou mě to ale nenechalo. Jedna emoce střídala druhou. Žasla jsem nad stylem výchovy , nad množstvím neuvážených rozhodnutí a nesplnitelných slibů. Kniha ve mně zanechala pocit uspokojení na tím, že my to máme jinak. A to je moc hezký pocit, takže mé první setkání s autorkou určitě nebylo poslední .

30.01.2023 4 z 5

Pohřeb bez nebožtíka Pohřeb bez nebožtíka Milan Macho

Příběh jedné rodiny na pozadí historických událostí sportovních i politických. Četlo se to samo.

30.01.2023 5 z 5