Orel přistál přehled

Orel přistál
https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6616/bmid_orel-pristal-kLM-6616.jpg 5 100 100

Liam Devlin série

1. díl >

Působivý dobrodružný román vychází ze skutečných událostí z doby 2. světové války, kdy se jednotka německých parašutistů pokusila o únos Winstona Churchilla.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

The Eagle Has Landed , 1975


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Orel přistál. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (26)

PitoR
30.03.2024 5 z 5

Lov na Churchilla!
„Teraz sme všetci vojaci a ako vojaci riskujeme. To platí aj pre starého Churchilla.“

Už ste sa stretli s tým, že vlastne zapochybujete o tom, komu v knihe fandiť? Či klaďasom alebo záporákom? Do tejto pozície som sa dostal pri čítaní tejto dobrodružnej knihy z obdobia 2. svetovej vojny, ktorá vychádza zo skutočných udalostí. Kam však siaha pravda a čo je fikcia?

Magor Himmler sa rozhodne zalíškať Hitlerovi, a tak vydá tajný rozkaz na únos britského ministerského predsedu Winstona Churchilla. Príprava na akciu sa môže začať. Vie o nej iba niekoľko jednotlivcov. Nereálne?

Nenachádzam slov - skvelý román od britského spisovateľa, ktorý bol aj sfilmovaný. A vydaril sa aj ten film, čo nebýva zvykom. A ja sa pokúsim zohnať pokračovanie, to však vyšlo iba v češtine pod názvom "Orel vzlétl".

Madax
05.02.2024 5 z 5

Jedna z nejlepších válečných knížek, co jsem četl. Líbí se mi, že i když hlavní hrdinové bojují na špatné straně, tak si získají čtenářovy sympatie , jsou to zkrátka bezva kluci. Jejich mise je napínavá, a jelikož bylo už předem jasné, že to s nimi nedopadne dobře, tak jsem celou dobu čekal co se asi pokazí, kde se stane chyba. Závěrečná pointa byla zajímavá. Doporučuju!


Boboking
04.02.2024 4 z 5

Po letech jsem s radostí opět otevřel tento úžasný válečný román. Člověka děj doslova vtáhne a nutí ho otáčet stránku za stránkou. A postavy z obou stran jsou nakonec sympatické, že neví komu vlastně fandit. Higgins je skvělý vypravěč a jeho knihy jsem v "devadesátkách" s oblibou hltal. Přečteno v rámci ČV 24.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Orel přistál v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených130x
ve Čtenářské výzvě52x
v Doporučených11x
v Knihotéce67x
v Chystám se číst51x
v Chci si koupit11x
v dalších seznamech6x