Skorzeny. Život na hraně

Skorzeny. Život na hraně https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308879/mid_skorzeny-zivot-na-hrane-iF2-308879.jpg 3 15 6

"Láká mne neobyčejný způsob života," zapsal si vídeňský student Otto Skorzeny v době, kdy jeho tvář zdobila první jizva z buršáckého souboje dvousečnou zbraní. Jeho přání se naplnilo. Elitního příslušníka SS, Hitlerova osobního oblíbence a specialistu na nejtajnější operace (jen namátkou: osvobození Benita Mussoliniho, únos Horthyho syna, pokusy o zabití Josipa Broze-Tita, vytvoření krutých protipartyzánských komand, nasazení německých jednotek v amerických uniformách při ardenské ofenzivě) nazval velitel spojeneckých armád generál Dwight D. Eisenhower "nejnebezpečnějším mužem Evropy". Autor svou předchozí knihu Já, Otto Skorzeny...! (edice Magnetka, 2010) obohatil o dramatické zpracování poválečného období, kdy Otto Skorzeny v různých koutech světa, doslova na třech kontinentech, splétal temnou pavučinu neonacistických a protidemokratických intrik. Skorzeny se během svého života mnohokrát stal záhadami opředenou legendou. Pohled pod její povrch je strhujícím příběhem člověka, který svou nespornou odvahu a inteligenci za všech okolností, tedy za války i po válce, nabídl do služeb zla. Druhé, přepracované a doplněné vydání.... celý text

Mudry
13.06.2023 3 z 5

Na straně 73 mě trochu zamrazilo .
Benito Mussolini se chopil pera a napsal: "Mému příteli Ottu Skorzenymu, který mi zachránil život. Budeme bojovat za stejnou věc: za sjednocenou, svobodnou Evropu."

vvikingg
28.03.2023 3 z 5

od R. Cílka jsem pár knih už přečetl, znám i jeho články ze sborníku Přísně tajné , kniha o nejhledanějším muži Evropy klasický průměr v podstatě všeobecně známé informace z knih od jiných autorů, nebo z knih Otty Skorzeneho ( Mé velitelské operace) zajímavé jsou informace v závěru knihy , kdy bulvární listy psaly v 50. 60. letech o něm smýšlené legendy a Otta si články vystřihoval a archivoval, např : Skorzeny vybudoval v Libyjské poušti desetitisícovou armádu ze zbytků Rommelových vojsk, byl Castrovým poradcem, stýkal se Che Guevarou, stál za velkou vlakovou loupeží na trati Glasgow - Londýn, legendární izralský generál Moše Dajan a Otto Skorzeny je tatáž osoba ,, při tomhle jsem se docela pobavil

jprst
02.02.2019 2 z 5

Knihou jsem byl dost zklamán, žádná nová fakta, některé údaje nepřesné nebo zkreslené. Pro vytvoření letmé představy o Skorzenym ve stylu "Kdo je kdo" je asi dostačující, ale jinak nic víc.

mi-380
03.01.2019 3 z 5

Četba mi trochu připomínala sledování TV dokumentu, kde s pomocí poloamatérských herců v několika nepodařených scénách tvůrci „umělecky“ doplnili „suchá“ fakta. Kdo ale o tomto nacistickém dobrodruhovi nic neví, bude snad spokojen.
Zajímavé pro mě bylo hned v úvodu knihy svědectví českých vyšetřovatelů, kteří v roce 1946 spolupracovali s Američany při dokazování viny. Proč? Typický poválečný paradox: Skorzeny v roce 1948 utekl z vězení a vcelku spokojeně si žil v Irsku, zatímco české vyšetřovatele (Ludmila Uhlířová a major Staněk) náš tehdejší režim o něco později odsoudil k dlouhým letům těžkého žaláře.
60 % (zatím 8 hodnotících s průměrem 63 %).

Lucina88
13.03.2017 4 z 5

Dokonale statečný muž, který až do konce věřil svým ideálům.

JanaDor
14.11.2016 4 z 5

Kniha mapuje nejen válečnou Skorzeneho činnost, ale i poválečnou. Bohužel za své skutky nebyl soudem potrestán a žil ještě třicet let po válce. Dalo by se říct, že si žil velmi dobře a zemřel jako bohatý člověk.
Pokud se chcete dozvědět více, musíte si přečíst tuto zajímavou knihu, která vypráví o průběhu druhé světové války prostřednictvím osoby velitele SS Skorzeneho. Byl inteligentní, rád riskoval a nebral ohledy. Válečný zločinec zfanatizovaný ideou třetí říše. Brrr. Čemu všemu mohou lidé uvěřit. Ach jo....