mschmidtova mschmidtova komentáře u knih

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Moc hezká kniha pro letní dny o tom, že když člověk není sám, je šťastný. Místy jsem už sice měla pocit, že se děje až moc náhod najednou, ale to autorce odpouštím. Díky za poselství, které si tam najde každý, kdo pochopí.

09.08.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavý a originální nápad! Fascinuje mě, že autor dokázal sepsat ten samý příběh dvakrát, z pohledu sourozenců tak, aby čtenář mohl přečíst oba a nenudil se. Na druhou stranu je ale vidět, že knihu napsal muž. Postavy si většinou mezi sebou nic nevyříkají, buď o problémech nemluví, nebo se jen zmíní a všechno je hned jasné. Přesto jsem se ale ani chvíli nenudila a oba příběhy jsem přečetla s chutí.

30.07.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Já tenhle styl vážně nemůžu číst! Dala jsem Keplerovi šanci. Vážně jsem to chtěla zkusit. Jenže se nedostanu dál přes popisy utrpení. Mám tak velkou představivost a empatii, že to vážně nedám. Vůbec se nedivím, proč se lidé v dnešní době tolik bojí. Tyto knihy a popisované události se vážně dostanou hluboko pod kůži.

17.07.2017

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Mě kniha hodně zklamala. Nevím, čím to je, když jsem na ni slyšela tolik ohlasů. Možná tím, že věci, které v knize jsou, už znám. Možná jsem už dál, než byla hlavní hrdinka, když "hledala". Dala jsem šanci i filmu. Nepomohla ale ani Julia Roberts - moje oblíbená herečka. Kniha i film se snaží něco předat, ale já jsem nepochopila, co. Nepochopila jsem, co vlastně Liz ve svém životě změnila. Ani z knihy, ani z filmu.

17.07.2017 2 z 5

Lži století, které znají jen zasvěcení Lži století, které znají jen zasvěcení Heiko Schrang

No, není mi dobře z toho, co jsem četla. Pět hvězd dávám za odvahu autorovi, že knihu vůbec vydal. Za obsah rozhodně ne. Ale jsem vždycky ráda, když se dozvím pravdu, protože se podle ní můžu zařídit. A tady je ta pravda vážně drsná.

15.07.2017 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Jestli hledáte knihu na dovolenou, určitě bude tato kniha příjemnou volbou. Už si ji znovu nepřečtu, ale líbila se mi.

10.07.2017 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Kniha vhodná přesně na pláž v Itálii. Byli jsme tam na dovolené, takže jsem si ji prostě musela koupit a přečíst. A protože jsem to během dovolené stihla, užila jsem si i gelato. Je přesně takové, jak je v knize napsáno. Moc příjemné čtení na léto a dovolenou.

10.07.2017 5 z 5

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

I další díl série mě příjemně překvapil. Čtu tuto sérii dětem a i mě samotnou děj natolik pohltil, že musím pokračovat dál.

10.07.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Autorka mě opět nezklamala, knihu doporučuji!

18.06.2017 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Ještě teď jsem z té knihy úplně paf. Vážně. Každou chvíli jsem si připomněla, že ve svém životě musím něco změnit. Určitě stojí za přečtení.

06.06.2017 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Jsem nadšená. Ještě nikdy jsem nepřečetla historickou ságu, tohle je moje první. Už teď mi ten svět chybí.
Moc se mi líbí také úvod autora, kde popisuje okolnosti vzniku tohoto románu. Myslím si, že takhle nějak svět dříve opravdu vypadal. Všechny postavy jsou popisovány naprosto věrohodně a já jsem neměla problém ději uvěřit. Ke konci mě už trochu vadily neustálé naschvály záporných postav, to ale neovlivnilo moje hodnocení nijak výrazně.

27.05.2017 5 z 5

Kouzelné koláče Kouzelné koláče Ellery Adams

Mám ráda knihy s nádechem tajemna, kouzla, mysteriózních věcí. Tato se mi přesně hodila do nálady - pohladí, potěší, skrývá i trochu napětí, ale dobro zvítězí. Takových knih by mělo být více.

01.05.2017 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Podle mě je kniha stejně dobrá jako ostatní od této autorky. Já jsem se rozhodně nenudila, přečetla jsem knihu jedním dechem. Líbí se mi opět pohled na situaci očima všech postav. Nic není černobílé a dozvídáme se motivy každého a opět zjišťujeme, že ani jedna z postav není taková, jak jsme si mysleli na začátku. Příběh je poučný, pro mě tedy hodně, a jsem ráda, že mě v životě nic takového nepotkalo.

17.04.2017 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Super! Je pravda, že jsem už od poloviny knihy věděla, jak to bylo, ale jak to dopadne, tím jsem si jistá nebyla. Nesouhlasím s komentáři, kde se píše, že se stále opakují dokola stejné věci. Neopakují se, vždycky je situace a okolí trochu jiné. V tom je autorka právě perfektní. Ví o tématu tolik věcí, že ho dokáže popsat a nastínit z mnoha jiných úhlů a já ji obdivuji za to, jak se jí toto téma povedlo. Opravdu zde nejde o vraždu a o její vyřešení. Jde o podání obrázku Chlapce s Aspergerovým syndromem a to se Jodi opravdu perfektně povedlo. Další její podařená kniha.

08.04.2017 5 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

Z této knihy nejsem moc nadšená. Poslouchala jsem ji jako audio ve výborném pojetí pana Vladimíra Čecha. Přesto jsem se často přistihla, že nevnímám a neposlouchám. Příběhy jsou občas zajímavé, přesto mě ale nenadchly, dokonce mě zklamaly. O tomto spisovateli jsem hodně slyšela, těšila jsem se na humor. Byla jsem ale zklamaná. Možná i proto, že od pastora bych očekávala jiné chování. Vím, že příběhy vypráví s nadsázkou, ale lhaní, naschvály, podvody podle mě k životu takového člověka nepatří. Možná to vidím až přehnaně a ostatním se příběhy líbí, mě ale nenadchly. A to se pan Čech opravdu snaží.

04.04.2017 2 z 5

Bez pravidel Bez pravidel Lauren Weisberger

Kniha se mi líbila, ale něco mi na ní chybělo. I když má autorka daleko k mým oblíbeným spisovatelkám, nakonec jsem se do příběhu začetla a bavil mě. Postrádá pro mě ale potřebnou jiskru, která mi chybí do 5 hvězdiček. Svět vrcholového sportu mi autorka ale přiblížila velice dobře, je vidět, že o tom něco ví a ví, o čem píše.

Při čtení jsem si opět potvrdila svůj názor, že sport se má pěstovat pro zábavu a ne pro peníze, pak nemusíme přemýšlet nad tím, jak vyhrát za každou cenu.

14.03.2017 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Nádhera! Pan Svěrák prostě umí. Už se těším na film.

07.03.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Vtipné, ale podle mě průměrně. Pobavila jsem se, ale trochu jsem se nudila.

26.02.2017 3 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Moc hezké. Ani moc sci-fi, ani moc realita, v dnešní době příjemné čtení o kamarádství, a to navíc od české autorky.

26.02.2017 5 z 5

Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Miloš Kratochvíl

Obdivuji autora za jeho super nápady a ještě navíc plné vtipu. Tadeáš, děda a babička, strejda Olda a další, to jsou zdroje originálního humoru, který pobaví nejen děti.

26.02.2017 5 z 5