mschmidtova mschmidtova komentáře u knih

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Pro mě úžasná knížka. Nemám ráda moc silné krimi, tahle pro mě byla tak akorát. Musela jsem číst do rána, dokud jsem nedočetla. Napínavá a reálná byla pro mě dost. Takže doporučuji.

17.11.2014 5 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Super knížka, jako ostatně všechny od pana Hnízdila. Nejdřív jsem do ní jen nahlédla, že přečtu jinou knihu a k téhle se vrátím. No ale nemohla jsem přestat, přečetla jsem ji celou najednou. Pan Hnízdil je kontroverzní osobnost, obdivuji jeho odvahu a přímost. Jsem ale šťastná, že je tady někdo, kdo otevřeně říká věci, se kterými souhlasím. Takže vřele doporučuji, nebudete litovat!

17.11.2014 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká kniha, moje první od této autorky. Příběh jedné ženy, velice silný a zajímavý. Věřím tomu, že v té době žilo hodně takových žen, kniha v žádném případě nepůsobí vymyšleně nebo přehnaně. Musela jsem ji přečíst co nejdřív, vtáhla mě a nepustila, dokud jsem ji nedočetla.

04.10.2014 5 z 5

Zlaté náměstí Zlaté náměstí Cathy Kelly

Tohle je přesně kniha pro mě. Nádherné místo, kde se setkává spousta zajímavých žen, i když si to o sobě nemyslí. Nadchlo mě, jak si pomáhají, zajímají se o sebe a nakonec se jejich osudy propletou. Krásná kniha, stojí za to si ji přečíst. Mám ji doma a určitě se k ní ještě někdy vrátím. Jestli potřebujete potěšit, uklidnit, povzbudit, tahle kniha by mohla být přesně ta pravá.

03.10.2014 5 z 5

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

U této knihy jsem se opravdu skvěle bavila. Místy je děj už opravdu hodně přehnaný, ale to je celá knížka. Opravdu stojí za přečtení, když si chcete zlepšit náladu.

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Moc chytrá kniha. Myslím, že by si ji měl přečíst každý, je v ní hodně životního moudra. Jsem ráda, že na tohle lidé přicházejí a byla bych moc ráda, kdyby nám všem pomohla změnit život k lepšímu. Určitě vhodná pro cestu osobního rozvoje.

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Mně se kniha líbila. Je pravda, že to je první kniha této spisovatelky, kterou jsem přečetla. Už jsem jednu začala, ale tak jsem se vžila do děje, že jsem nemohla skončit. Tady to nebylo tak drsné, nešlo o žádnou vraždu. Děj byl pro mě napínavý, musela jsem ji dočíst do konce, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Je pravda, že jsem tušila, jaký bude konec, ale jak k němu dojde, tím jsem si lámala hlavu a před koncem knihy jsem už přestávala doufat. Já se opravdu vžívám do knih hodně, nechci si ani představit být v kůži hlavní hrdinky a smiřovat se s tím, co se jí stalo. Myslím, že kniha stojí za přečtení.

Vidlačka z Chytrova Vidlačka z Chytrova Gabriela Doušová

Pro mě super knížka pro zlepšení nálady. Děj není nijak náročný, ale mně knížka přinesla přesně to, co jsem chtěla. Vtip, nadsázku, naději, že dobří lidé existují. Stojí za přečtení.

26.09.2014 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nádherná knížka, chystám se na 2. i 3. díl. Některé situace jsou podle mě ale někdy dost přehnané, často jsem si říkala, jestli je to ještě reálné. Pasáže v Lazarevu byly i pro mě už dost dlouhé, myslím, že by se to dalo zkrátit. Kniha ale stojí za přečtení.

22.06.2014 4 z 5

Na čem záleží Na čem záleží Emily Giffin

Hodně zajímavá kniha ze současnosti. Pořád jsem čekala, jak se to vyvine a potom s napětím sledovala, jak to dopadne. Ten samý příběh je vyprávěn z pohledu dvou žen - příběh, který se může stát každé z nás. Nevěděla jsem, na kterou stranu se přiklonit, až jsem se nemohla odtrhnout a dočetla do konce. Bála jsem se, že to dopadne špatně, i když není úplně jasné, co je špatně. Kniha určitě stojí za přečtení.

13.02.2014 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem poslouchala jako audio. V podání Marty Vančurové je to nádhera. Moc se mi to líbilo. Chvílemi jsem tedy hodně přemýšlela nad chováním hlavní hrdinky, proč se nezachovala jinak, apod. Ale chápu, byla to taková doba. Někdy mě naopak dost překvapila, jaké měla na tu dobu názory. Kniha mi zůstane dlouho v paměti a ráda se k ní zase někdy vrátím.

10.02.2014 5 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četla. Je tam všechno, co má kvalitní kniha mít. Láska, napětí, romantika, příběh,... Je to první kniha, kterou jsem od autorky přečetla a určitě nezůstane jen u ní.

09.02.2014 5 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Pro mě dost zvláštní kniha. Je první, kterou jsem od autora přečetla. Má opravdu zvláštní styl, měla jsem u ní trochu divný pocit, jako bych měla halucinace. Pro mě ani dobrá, ani špatná, prostě jiná.

29.01.2014 3 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Nádherná kniha. Pohladila mě a potěšila, myslím, že se k ní ještě vrátím.

13.01.2014 5 z 5