mschmidtova mschmidtova komentáře u knih

Nela Malá, co nechtěla být malá Nela Malá, co nechtěla být malá Petra Braunová

Zajímavý příběh o tom, jak si rodiče plní své sny prostřednictvím dětí. Je to velice nebezpečné a autorka následky tohoto chování pojala velice hezky, až pohádkově. Pěkné čtení nejen pro děti, ale poučení z příběhu vyplývá i pro rodiče. Proto tuto knihu doporučuji pro společné čtení dětí a rodičů.

26.02.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Není to jednoduché čtení. Často jsem si při čtení říkala, co bych dělala já. Mám moc ráda knihy Jodi Picoult, právě pro jejich rozpolcenost. Autorka velice dobře umí podat problém ze všech stran, z pohledů všech hlavních hrdinů, takže vůbec není jasné, co je a není správné. Mně se to ale líbí, miluju její psychologii postav, pohled do jejich nitra a pomáhá mi to pochopit, proč se tak chovají.

Kniha poukazuje na novodobý fenomén, a to rození dětí na míru, kdy se narodí dítě - lék. Není to dobrý nápad a kniha mě v tom jen utvrdila. Ne všechny vymoženosti tohoto světa jsou správné a jen těžko se napravují důsledky tímto způsobené. Jodi určitě musela nastudovat mnoho knih a skutečných případů, než tento příběh napsala. Povedlo se jí to výtečně, ode mě má plný počet hvězd.

26.02.2017 5 z 5

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Moc pěkná povídka. Trochu smutná, ale krásná.

09.02.2017 5 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Příjemná, oddechová knížka. Mám ráda knihy s příběhem, se vztahy, s rodinou a tato kniha k nim patří.

06.02.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Autorka mě opět nezklamala. Miluju její knížky. Všechny! Dlouho přemýšlím, co mě na nich tak přitahuje. Jsou to příběhy. Miluju příběhy, ze kterých se můžu poučit. Ráda se dozvídám o tom, jak to mají ostatní, jak žijí, jaké problémy prožívají a jak je řeší. Ráda jsem s nimi v jejich příběhu a po dočtení knihy se mi po nich stýská. A přesně tohle autorka umí velice dobře.

17.01.2017 5 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Kniha je stejně krásná jako krámek se sladkostmi, příběh je stejně sladký a voňavý jako cukrovinky z krámku.

07.01.2017 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Nádherná kniha!

27.12.2016 5 z 5

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

S knihou jsem se docela trápila. Těžko říct, čím to bylo. Příběh je to zajímavý, tím spíš, že je to skutečná událost. Možná mi tam chyběl nějaký autorský styl. Možná, kdyby autorka byla spisovatelka, četla by se mi kniha lépe. Knihu stejně ale doporučuji. Je dobré si přečíst, kam až se člověk může dostat, kam vede nesmyslné polykání léků a zavírání očí před problémy. Na druhou stranu nás příběh poučí, jak se z takové závislosti dostat a slibuje naději, že je to možné.

25.11.2016 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

To tedy byla jízda! Nejdřív jsem knihu nechtěla vůbec číst. Nechtělo se mi číst příběh o válce a utrpení lidí. Nakonec jsem ale neodolala a ničeho nelituji. Byla jsem v tom příběhu s Isabelle a Vianne, nemohla jsem přestat číst, a to je znamením toho, že je to krásná kniha. Rozhodně si zaslouží 5 hvězd, i když jsem našla nějaké nesrovnalosti v ději. Ty autorce můžeme rozhodně odpustit, protože vytvořila literární skvost. Doufám jen, že se lidé z takovýchto knih poučí.

04.11.2016 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Super kniha! Nejdřív se mi do ní nechtělo, vadilo mi střídání časových rovin. Musela jsem vždy přemýšlet, o které postavě to právě čtu. No ale pak začaly kamínky do sebe zapadat, kapitoly na sebe začaly navazovat a já jsem musela číst až do konce.

02.10.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Sedmilhářky a Na co Alice zapomněla, se mi líbily víc. Tady mi chyběl pocit autentičnosti. Ačkoli je téma knihy závažné, příběh mě nechytl za srdce. Problém mi také dělaly hlavní postavy, musela jsem se vždycky zamyslet, o kom to právě čtu. Přesto je kniha zajímavá a donutí nás se zamyslet nad otázkou viny, odsouzení a odpuštění.

10.09.2016 3 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Nejdřív jsem chtěla knihu odložit. Začátek vypadal jako červená knihovna a na mě kniha byla už moc "sladká". Všem, kdo má podobný pocit, doporučuji vydržet. Za tímto úvodem se totiž skrývá nádherný a velmi poučný příběh. Při čtení jsem se znovu utvrzovala v tom, jak krásně se nám dnes žije a že problémy, které prožíváme, jsou jen drobnosti oproti tomu, čemu museli lidé čelit za války. Pro mě je tato kniha velkým pokladem a jsem ráda, že jsem ji neodložila.

30.08.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Teda, to byla jízda! Kdybych mohla, dám 6 hvězdiček. Už dlouho se mi nestalo, že bych četla od jedné kapitoly ke druhé a nemohla se zastavit. Byla jsem tam s Alicí, prožívala s ní, když se probudila, když nevěděla, kde je...dívala jsem se jejíma očima na její děti, když obdivovala, jaké jsou úžasné. Byla jsem i u toho, když toužila po svém starém Nickovi z doby, kdy jí bylo 29. Prostě báječná kniha. Když jsem přečetla Sedmilhářky, nechtělo se mi z tohoto knižního světa pryč, a tak jsem si hned koupila tuhle knížku a rozhodně jsem udělala dobře. Už se těším na další knihy.

19.08.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Další super kniha, která mě naprosto pohltila. Mně se tenhle typ románů líbí, líbí se mi i styl, jakým autorka píše. Příběh mi vůbec nepřišel předvídatelný, ani nudný. Naopak, někdy jsem se až zarazila, jaký život se může skrývat za zavřenými zdmi. A tyto příběhy se opravdu dějí. Dávám 5 hvězdiček, a to zaslouženě.

11.08.2016 5 z 5

Až po uši Až po uši Jane Green

Autorce dávám za knihu 5 hvězdiček. Mně se tento styl prostě líbí. Není to zase až tak jednoduchý a předvídatelný příběh, jak by se mohlo zdát. Podle mě takto některé rodiny opravdu žijí, takže žádná červená knihovna to není.

02.08.2016 5 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Tess mě opět nezklamala. Její knihy jsou pro mě zárukou dobrého příběhu, zajímavé zápletky, čtivosti, mám její knihy prostě ráda.

Do poslední chvíle jsem netušila, jak se hlavní hrdinové dostanou z toho, co si natropili. Rozuzlení mě překvapilo, vůbec mě to nenapadlo.

26.07.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Jojo mě nezklamala. Opět příběh, který mi na dlouho zůstane v hlavě a jen těžko se začtu do nové knihy. Jojo prostě umí zaujmout.

03.07.2016 5 z 5

Labyrint strachu Labyrint strachu Hana Přádová

Na tuto knihu jsem se moc těšila a měla jsem velkou radost, že mi přišla. Rozhodně mě nezklamala. Naopak, je to poklad, který si budu hýčkat. Určitě se k ní budu vracet. Hodnota této knihy není jen v příběhu. Někomu by se mohlo zdát, že některé situace jsou popisované moc podrobně a že děj je někdy zbytečně zdlouhavý. Nenechte se tím ale odradit. Za podrobnými popisy se schovávají velice cenné informace a rady. Je potřeba pozorně číst a zamyslet se nad tím, co terapeutka radí hlavnímu hrdinovi. Najdete tam totiž spoustu návodů, které fungují a lze je aplikovat ve svém životě.

Marek projde ve svém životě velkou proměnou. Dostává se do situací, ve kterých se alespoň jednou nacházel snad každý člověk. Příkladů, jak svým myšlením a chováním ovlivňujeme svůj život, je nespočet. Jak vzniká žlučníkový záchvat? Proč někteří lidé trpí zánětem močových cest? A hlavní téma: Proč některé děti mají astma, jak je to vlastně s alergií na prach a je možné vůbec astma vyléčit? Zkuste alespoň něco z této knihy aplikovat ve svém životě a budou se dít zázraky.

Pět hvězd nedávám jenom za příběh, román, propracovanost příběhu a styl vyprávění, ale hlavně za informace, které mají cenu zlata.

13.06.2016 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Moc hezká kniha a poučná. Autorka má příběhy velice dobře propracované a ve všech třech se skrývá velké množství mouder. Doporučuji k přečtení.

09.06.2016 5 z 5

Riskantní plavba Riskantní plavba Simona Mahlerová-Šustková

Kniha se mi moc líbila. Asi také kvůli tomu, že mám přesně tento žánr ráda.

03.06.2016 5 z 5