mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Matka Matka Jeff Lemire

Krásná jednohubka s milým koncem. Díky povedené kresbě jsem si tohle sci-fi na jeden večer fakt užil.

05.09.2023 5 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Hodnotím jako celek po přečtení všech osmi dílů. Jsem stejně jako u série s Hynkem Tasem z Boru nadšen. Velká, krásná pohádka pro dospělý kluky, která se odehrává ve známých kulisách Prahy, Českého Krumlova, ale i Lokte, Hradce Králové a dalších míst což románu pro mě ještě přidává na atraktivitě. Nechci nijak spoilerovat, tak jen napíšu, že rozloučení s hlavní postavou je přímé, chlapácké, dojemné a za mě to autor zakončil skvěle. Rozhodně si postavy oblíbíte a dočtete příběh dokonce za což budete krásně odměněni.

22.08.2023 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

22.08.2023 5 z 5

Sémě zkázy Sémě zkázy Mike Mignola

Tak sem si řekl, že je čas zkusit taky nějaké universum. V těchto dnech vychází padesátá kniha z tohoto světa, což slibuje spoustu zábavy. Bohužel první díl mě úplně nenavnadil, po skvělém úvodu sem knihou tak nějak nezaujatě proplul. Ke koupi druhého dílu mě nakonec přesvědčily postavy samotné a touha setrvat v nějakém universu delší dobu a třeba ho projít kompletně. Na Comics Centrum výborný článek o tom v jakém pořadí jednotlivé knihy číst.

26.05.2023 3 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Hodnotím jako celek po dočtení sedmého dílu. Za mě naprosto monstrózní sága, kde nám autor představí postupně pět generací rodiny Prokopů a spolu s nimi nás provede všemi významnými i méně známými událostmi mezi roky 1400 až 1485. Na více než čtyřech tisících stranách, které se čtou sami, nás pan Vondruška provede jedním z nejvzrušujících období naší historie, kde nás nechá nahlédnout do životů obyvatel českého království a to od těch nejchudších z chudých až po samotné krále. Do neuvěřitelných detailů je čtenář obeznámen s životem v té době, a bez nadsázky by se mohlo co do informací a komplexnosti klidně jednat o učebnici dějepisu. Za mě o level lepší než Přemyslovská epopej a klobouk až ke kolenům.

31.03.2023 5 z 5

31.03.2023 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Lepší než Hypnotizér, první třetina přímo výborná. Pak z toho autoři ale zase udělají šílenost. Sestřelený vrtulník, masakrování policajtů, zabiják jak z Desperada, v tomhle případě by méně určitě znamenalo více.

10.05.2017 3 z 5

Komu se líbil stařík tomu se bude líbit i analfabetka, dost podobný styl. Mě se nejvíc líbil až závěr, kdy do děje vstoupí švédský král a finská hraběnka.

16.12.2016 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Nechal jsem se do knížky navést mou nadšenou knihovnicí a jsem zklamán. Přišlo mi to jako vyprávění pro malé děti. Lidem jsou sice rozervávána hrdla, do masa se jim zarývají pařáty a mě se při tom jen neustále vybavovaly jedny dětské omalovánky s ošklivými šklebícími se stromy a pařezy. Vzrušení, temná atmosféra,napětí nebo dokonce strach tak na to zapomeňte. Ale s klidem doporučím svému jedenáctiletému synovi.

21.10.2016 2 z 5

Hra o pizzu Hra o pizzu John Grisham

Jako fanoušek amerického fotbalu jsem si knížku užil. Není to nic komplikovaného, klasický americký scénář kdy lůzr vstane z popela a s bandou nových kámošů stoupá k výšinám. Pobaví i prolínání se americké a italské kultury.

02.12.2015 4 z 5

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

Další skvělý historický román s Shardlakem v hlavní roli. Baví mě jak autor konfrontuje tohohle fiktivního právníka se skutečnými historickými postavami (nově i Cecil Burghley). Doufám jen že na další díl nebudu muset čekat opět čtyři roky.

18.11.2015 5 z 5

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

To že Francouzská cizinecká legie byla prošpikována bývalými členy Wehrmachtu a SS je skutečnost. Na jak moc reálném základě je postavena tahle kniha nedovedu posoudit. Silně protikomunistická agitka, což mi vůbec nevadilo. Co mi vadilo byly až nadlidské schopnosti a ryzí charaktery německých velitelů.

30.10.2015 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Od autorky HP jsem toho moc na poli detektivek nečekal, ale jo překvapila. Žádná šílená akce, žádný kýble krve, spíš něco ve stylu Poirota a mě to bavilo.

07.09.2015 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Tak tady jsem šáhnul úplně vedle. Nebyl v tom ani vtip, ani napětí a o nějakém strachu se nedá vůbec mluvit. Hlavní hrdina je nesympatickej, votrávenej, imrvére nespokojenej remcal bez koulí.
Konec je otevřený jak řecká hranice, a nějaké aspoň naznačení jak, kdo, proč tak na to zapomeňte.

02.09.2015 1 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Měl sem trochu strach, že už to bude jen nastavovaná kaše. Ona taky je, ale stejně dobrá jako jednička.

25.08.2015 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Proti předchozímu dílu je to pecka. Líbilo se mi sladění s obrazy Leonarda i památkami Paříže či Londýna. S přimhouřenýma očima a trochou chuti se tomu dá i uvěřit.

06.08.2015 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q je tu trochu odsunuto do pozadí a příběh se točí především okolo Marca. Dobrý s tím jsem neměl žádný problém. Jen ten závěr, fakt trochu telenovela. Carl úřaduje se zapalovačem aby pomohl matce s nemocnou dcerou, tři po akci utahaní fízlové v autě koumají, jak pomoci v Dánsku ilegálně žijící cikorce a i poslední padouch si svoje peníze neužil.

22.06.2015 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Jak jsem byl zklamaný z jedničky, tak dvojka se líbila. Děj nebyl tak zběsilý a člověk víc pronikl do myšlení postav. Sem nečekal, že Václav I mi bude sympatičtější než jeho otec.

15.06.2015 5 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Výborné téma, děj není nijak strhující, ale kniha si neustále udržela mou pozornost.

19.05.2015 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Pro mě velký zklamání, nuda, nechápu to vysoké hodnocení. Když to srovnám s trilogií Ludvíka Součka Cesta slepých ptáků, tak to je rozdíl několika tříd.

16.04.2015 2 z 5