Hra o pizzu

V další ze svých kraších próz situovaných mimo právnické prostředí nás John Grisham po Trenérovi opět zavádí do zákulisí svého oblíbeného sportu – amerického fotbalu. Rick Dockery, druhý záložní quarterback Cleveland Browns, zaviní prohru svého týmu v zápasu o titul mistra americké ligy a je okamžitě propuštěn. Jeho agent marně pátrá po týmu, který by byl po tomto fiasku ochoten Ricka angažovat. Nakonec uspěje, ale má to háček – zájemce se ozval z Evropy, konkrétně z italské Parmy. Rick, Američan zvyklý na velká auta, golfová hřiště a floridské podnebí, se tak ocitá poprvé na starém kontinentu, v zemi pyšnící se historií, krásnými ženami a vynikajícím jídlem, v týmu parmských Panterů, amatérů odhodlaných porazit odvěkého rivala – bergamské Lions – a vybojovat se svou novou hvězdou poprvé titul domácího šampiona. Svižný a humorným stylem podaný příběh nepochybně potěší jak Grishamovy fanoušky, tak příznivce amerického fotbalu a v neposlední řadě milovníky Itálie se vším, co k ní patří....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30823/hra-o-pizzu-30823.jpg 3.669

25.05.2017

Klasický Grisham.

hanap
28.02.2017

Knihy Johna Grishama znám,ale tato je jiná. Americký fotbal neznám, vůbec nevím jak hra na hřišti vypadá. Plné talíře jídla. Nedočetla jsem.

Wargo
10.02.2017

Niesom fanúšik futbalu, ale som fanúšik talianskej kuchyne. A to, ako mi Grisham navodil sliny na jazyku pri opise talianskych pochúťok mu do smrti nezabudnem... Príjemná kniha, ale som Grishamovým fanúšikom skôr pri práve/dráme...

gossipavlina
16.01.2017

J.G. patří mezi mé oblíbené spisovatele, Itálii můžu v jakémkoli podání. Ale americký fotbal mě nebere vůbec a trochu se to podepsalo na mém čtecím zážitku. Moc mě to totiž nebavilo, pasáže s popisem zápasů jsem přeskakovala. Omáčka okolo byla už fajn, hodně z Itálie, jídlo, lidi, to prostě můžu.
Ale případy z advokátního prostředí jdou panu Grishamovi lépe. Resp.mě baví více.
Váhala jsem, kolik hvězd vlastně knížce udělit, protože to byla moje volba číst o fotbalu, i když mě vůbec nebaví. A za čtivost, sympatického Ricka, přátelské Italy a za testosteron, který z knihy čišel, jsem se rozhodla pro 4*.

davas
04.12.2016

Sportovní prostředí a důkaz,že né každý se žene jen za prachama ...dobré čtení

IYv
02.03.2016

chutná jednohubka

Eigis
16.12.2015

Knížka je krátká a autor se v ní věnuje příliš italské kultuře a osobnímu životu hlavního hrdiny. Fotbal samotný pak nedostává pořádný prostor.

mpb1913
02.12.2015

Jako fanoušek amerického fotbalu jsem si knížku užil. Není to nic komplikovaného, klasický americký scénář kdy lůzr vstane z popela a s bandou nových kámošů stoupá k výšinám. Pobaví i prolínání se americké a italské kultury.

Capinka
26.01.2015

Taková pohodovka, nic moc závratnýho. Nabízí dobré informace o italském jídle a stolování :)

bapi
07.10.2014

Velmi příjemná feel-good záležitost.

Nemerose
16.04.2013

Příjemná oddychovka :)

roro
06.03.2013

Jedna z mála knih,která není o právnících.
Dala mi nakouknout do pro nás netradičního amerického fotbalu.
Dějově je jednoduchá,není tam žádné napětí,je spíše pohodová.
Přesto jsem ji přečetla několikrát.

John Grisham

John Grisham