mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Kdo to tady chodí! Kdo to tady chodí! Simon Brett

Plynule navazuje na jedničku. Prevít je již mnohem mobilnější a tím pádem i mnohem prevítovatější.

13.07.2015 3 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Jak teď vidím mimino, hned si říkám NA CO MYSLÍŠ PREVÍTE?

13.07.2015 3 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Úvod knihy je famózní, jeden z nejlepších co sem kdy čet, jo to teda jo pane. Po propuštění z lochu už to malinko upadne, ale spokojenost.

26.06.2015 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q je tu trochu odsunuto do pozadí a příběh se točí především okolo Marca. Dobrý s tím jsem neměl žádný problém. Jen ten závěr, fakt trochu telenovela. Carl úřaduje se zapalovačem aby pomohl matce s nemocnou dcerou, tři po akci utahaní fízlové v autě koumají, jak pomoci v Dánsku ilegálně žijící cikorce a i poslední padouch si svoje peníze neužil.

22.06.2015 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Jak jsem byl zklamaný z jedničky, tak dvojka se líbila. Děj nebyl tak zběsilý a člověk víc pronikl do myšlení postav. Sem nečekal, že Václav I mi bude sympatičtější než jeho otec.

15.06.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Ty vole borec sám na Marsu, to bude pecka. No nakonec to zas taková bomba nebyla. Autor je vtipný, i ta forma psaného deníku sedla, ale napětí a nutnost přečíst další stránku to tam není. I ty problémy a jejich řešení mi už pak přišli jako jeden a ten samej vrz.

05.06.2015 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Já teda nevím, ale 91%? Za co? Kniha vyloženě pro náctileté. Zaujal mě úplný úvod, ale pak to šlo celý do kopru a konec jsem jen tak nějak přeskákal.

28.05.2015 2 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kdysi jsem viděl film, takže jsem zhruba věděl do čeho jdu. V poslední čtvrtině knížce trochu dochází dech, ale je to pecka.

26.05.2015 5 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Výborné téma, děj není nijak strhující, ale kniha si neustále udržela mou pozornost.

19.05.2015 4 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

FF je velmi precizní v popisech jak děje samotného tak především v přiblížení fungování celého systému. Na druhou stranu tím pro mě snižuje spád knihy a poslední čtvrtina to nezachrání. Nemusím politické thrillery, nemusím Francii a nemusím ani šedesátá léta ale Den pro Šakala si 4 hvězdy zaslouží.

11.05.2015 4 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

U Cesty sněžných ptáků někdo napsal, že se jedná o červenou knihovnu pro chlapy a já s ním souhlasím. Postavy jsou jasně vyprofilované a mi víme kdo je ten hodnej, kdo ten zlej. Kompletní sestavička z jedničky doplněná o Lucase, se vydává na nekonečnou cestu do Číny. Až na Waylandovu odbočku do Tibetu je děj našlapaný akcí a nenudí. Jen ten závěrečný pokus o doják se moc nepovedl a na mě to byl až příliš otevřený konec. Sem fakt chtěl vědět jestli na něj Caitlin počkala nebo mu ji někdo zbouchnul.

28.04.2015 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Čekal jsem něco úplně jinýho, a kdybych se informoval předem asi bych ji vůbec nečetl, ale líbila se. Bez pasáže o sračkách bych se obešel ale jinak je kniha dobrá, má spád a nejsou v ní hluchá místa.

27.04.2015 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Pro mě velký zklamání, nuda, nechápu to vysoké hodnocení. Když to srovnám s trilogií Ludvíka Součka Cesta slepých ptáků, tak to je rozdíl několika tříd.

16.04.2015 2 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Věhlas FF se donesl i k mým barbarským uším, tak sem ho prubnul. Asi jsem nezačal tou největší peckou a musím přiznat že mi dlouho trvalo než jsem knize a především tématu přišel na chuť. Pro stopaře není problém během dopoledne zařídit hovor mezi Bílím domem a Downing Street číslo 10, do 24 hodin má v Somálsku k dispozici nejlepší britské speciální jednotky, spousta dronů, autistický počítačový guru o kterém niko neslyšel a spousta dolarů. Tomu se věří dost těžko, i když FF dobře ví o čem píše, ale možná ještě nemám tu správnou paranoiu. Poslední čtvrtina knihu dost vylepšila. Dám ještě jednu a uvidím jestli se zařadím do zástupu čtenářů pana Forsychta nebo u mě skončil.

09.04.2015 3 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

No moc jsem si od knížky nesliboval, krátké povídky nečtu, ale dobrý. Když pominu pro mě slabé Betlémské světlo, tak ostatní povídky fakt dobrý. Tahle kniha mě jen utvrdila v tom, že ač pan Svěrák na to nevypadá, je to chlap jako mi všichni ostatní, prostě taky prasák. :-)

01.04.2015 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Moje hezčí polovička se u toho svíjela smíchy, tak sem to během dvou dnů přehrkal v autě a překvapivě to šlo. Nemám moc rád humoristické knížky, nemusím Saturnina ani Jeevese, nemusím Ernesta Goodbodyho ani Švejka, můžu jen Oveho a teď i Marii III z Kostky.

27.03.2015 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Jedu Harry Holeho popořádku a jsem překvapen kam mě zavedla severská krimi. Začátek v Austrálii, dvojka v Bangkoku a teď druhá světová válka. Sem spokojen pane Nesbø a těším se co přijde dál.
Červenka není detektivka při které má člověk ohryzaný prsty na kost, ale retrospektiva na východní frontu do zákopů u Leningradu jí dodává koule. Sem tomu pachateli i fandil :-)

19.03.2015 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nuda protkaná nechutnostma. Nestává se mi abych něco nedočetl, ale tohle bylo vo fous.
Nevím jestli autorka chtěla knížku vulgaritou a sexem ozvláštnit, ale nefungovalo to, spíš naopak.

16.03.2015 1 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Opět pro " severskou krimi " netradiční prostředí a opět výborně zpracované. Abstinující HH a vrah kterého odhadnete poměrně brzy jednu hvězdu ubírají.

27.02.2015 4 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Bez litrů krve, bez psychopatického vraha, bez charismatického vyšetřovatele, bez napětí, všude jen vítr, sníh, mráz, tma a soby. Na mě to ale překvapivě fungovalo dobře.

24.02.2015 4 z 5