mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Můžu historické romány zasazené do tuzemského prostředí. Knihu neberte jako detektivku žádná extra zápletka v tom není, ale postavy obou "vyšetřovatelů" a jejich pomocníka velmi baví a slibují výbornou zábavu i v dalších dílech.

22.08.2017 5 z 5

Tohle je tak známá kniha, že nemá cenu k ní nic psát. Já se odhodlal k jejímu přečtení po návštěvě míst, kde Hašek trávil své poslední chvíle a vyslechl si pár historek s ním spojených. Tím mohu všem, kdo si Haška zamilovaly, doporučit návštěvu Lipnice nad Sázavou. Krom spisovatelova muzea je tu především nádherný hrad od kterého měl Hašek klíče a tak když byl v dobrém rozmaru a v hostinci měly zrovna zavřeno jal se role průvodce. Jeho legendární prohlídky prý trvaly i přes tři hodiny a přesto, že na jeho výkladech nebylo zhola nic pravdy, návštěvníci prý vždy odcházely nadmíru spokojeni a pobaveni.

22.08.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Lepší než Hypnotizér, první třetina přímo výborná. Pak z toho autoři ale zase udělají šílenost. Sestřelený vrtulník, masakrování policajtů, zabiják jak z Desperada, v tomhle případě by méně určitě znamenalo více.

10.05.2017 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí díl se nijak moc neliší od předchozích dvou, i zde je velký důraz kladen na vztah Robin x Cormoran. Co se týče napětí, akce a brutality začíná autorka mírně přikládat pod kotel, tak uvidíme kam bude série pokračovat dál.

14.04.2017 4 z 5

Komu se líbil stařík tomu se bude líbit i analfabetka, dost podobný styl. Mě se nejvíc líbil až závěr, kdy do děje vstoupí švédský král a finská hraběnka.

16.12.2016 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Výborný, bavilo. Člověk tak nějak čeká a chce, aby to dopadlo tak jak to dopadne a to se povedlo. Za mě naprostá spokojenost. Jsem rád že se autor opět vrací k "ostrovním" tématům.

23.11.2016 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Nechal jsem se do knížky navést mou nadšenou knihovnicí a jsem zklamán. Přišlo mi to jako vyprávění pro malé děti. Lidem jsou sice rozervávána hrdla, do masa se jim zarývají pařáty a mě se při tom jen neustále vybavovaly jedny dětské omalovánky s ošklivými šklebícími se stromy a pařezy. Vzrušení, temná atmosféra,napětí nebo dokonce strach tak na to zapomeňte. Ale s klidem doporučím svému jedenáctiletému synovi.

21.10.2016 2 z 5

Kmotr Fotbal Kmotr Fotbal Luděk Mádl

Pokud jste fanouškem české ligy, chcete si zajít na zápas svého týmu a mít dobrý pocit z výhry vašich oblíbenců, nebo být zklamaní z toho jak to vašim miláčkům tentokrát nevyšlo tak tuhle knihu určitě nečtěte. :-)

18.07.2016 4 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Takovej českej kříženec Harryho Holea a Cormorana Strikese. Nějaké extra napětí a akci nečekejte, ale příběh baví, žádná hluchá místa a zdlouhavé popisy. Myslím že série má dobře našlápnuto.

09.06.2016 4 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

No překvapivě žádná nuda, rozehráno spousta malých příběhů které dohromady daly jeden fakt fungující celek. Trochu masakr na závěr mi tam úplně neseděl, ale spokojenost.

01.06.2016 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

U nás se říká, že vožralýmu se nic nestane. O HH nemám strach.
Dobrý díl, který do celé série v pohodě sedne.

09.05.2016 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Na knize je poznat, že je trochu vousatější. Dnes by autor přidal trochu syrovosti, brutality a sexu což by v tomto případě určitě nebylo na škodu. Na mě působila tak nějak roztomile dětinsky a určitě ji doporučím svým čerstvě náctiletým dětem.

20.04.2016 4 z 5

Synové hromu Synové hromu Giles Kristian

Autor nás neprovede tolika různými reáliemi jako podobné série Oathsworn nebo Vikingové, děj se podobně jako v prvním díle odehrává na relativně malém území. Na druhou stranu se v knize pracuje s příjemným množstvím postav, kdy si určitě každý najde svého oblíbence.

04.04.2016 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nesbovy krimi téměř vždy dávají smysl. Je tam jasný motiv. Je tam vyústění, kterému se dá věřit, vše jednoduše sedí. To umí i jiní autoři. Ale ten balast okolo, ten umí Jo nejlíp ze všech.

11.03.2016 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Nějak extra vtipná mi teda kniha nepřišla, děj o ničem, nevím za co bych dal více hvězdiček.

04.03.2016 3 z 5

Krvavé oko Krvavé oko Giles Kristian

Celkem slušný úvod celé série, sem zvědavý kam dál nás děj zavede. Dost to připomíná příběhy Orma a je vidět, že autor se nechal serii OATHSWORN inspirovat a má ji rád stejne jako já. Doufám že i jeho Havran se přiřadí k mim oblíbenym.

25.02.2016 4 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Velmi dobrý nápad, s ještě lepším vyústěním, základní koncept je vážně výbornej. Škoda toho balastu okolo ( zuby, skákání ve větvích, dýchání přes pistole, pobíhání po rychlíku atd.), trochu komornější atmosféra by v tomto případě na čtenáře určitě zapůsobila více.

23.02.2016 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Hodně, opravdu hodně mi to připomíná Červenku. Opět retrospektiva, tentokrát do války na
Balkáně a opět má HH soka kterému mám chuť držet palce. Pointa není nijak přeplácaná jako u Pentagramu, není to ani žádný nesmysl jako v Nemesis prostě výborné.

02.02.2016 5 z 5

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

To mě dost bavilo. Zápletka samozřejmě není nijak složitá, je nutno to brát spíš jako malý historický román než jako klasickou krimi. České prostředí, středověk a Vartenberk to sedí, mám rád když si děj můžu spojit s místy, kulturou a prostředím které znám.

27.01.2016 4 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Podle mě knížku táhne první polovina, navazující na druhý díl, po smrti Václava a nástupu Přemysla na trůn mě bavila méně a méně. Jako kdyby se autor vrátil k nejslabší jedničce, spousta jmen, spousta děje a roky letí.

26.01.2016 5 z 5