mozkit mozkit komentáře u knih

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Výborný. Viděl jsem dřív divadelní hru, takže v knížce už jsem hlavní postavu viděl jako Hrzánovou, nešlo jinak :-)

05.12.2023

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Pohodové čtení a platí pro celou sérii. Ale už je to tak akorát podle mě. A jsem rád, že je konec (myšleno v dobrém). Pořád otec jde po penezích, pořád p. Tichá tlačí litry ořechovky, pořád Diana, pořád psi vyváděj atd. atd. Dobře se četlo, pobavilo a hurá už někam jinam.

31.03.2023 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Taková už klasika. Kniha, audio kniha i film jsou skvelý.

28.08.2022

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Skvělej díl. Nejdřív jsem měl nejradši díly s čarodějkama, ale už se to přelilo na Hlídku. Přečteno dost rychle, krásně se četlo, bez hluchých míst a bez ztrácení v ději :). Jeden z těch nejlepších dílů pro mě zatim.

26.04.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Za mě určitě lepší, než díl předchozí.

27.12.2021 4 z 5

Nejslabší díl. Už je toho moc

27.02.2019 2 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Několikrát jsem viděl film, tak jsem se dokopal i ke knize. Bavila. Výborná jak film. Podle mě je dobrý projít filmem i knihou, dobře se doplní.

18.03.2023 5 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Další bezvadnej díl s čarodějkama. Prostředí opery je super. Knížka nemá v podstatě žádný hluchý nebo nudný místo :)

31.01.2017 5 z 5

Česká klasika. Při čtení jsem si už stejně představoval Švejka jako Hrušínskýho :)

30.06.2015 4 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Výbornej Horníček. Mám rád též i jako audio. Poslechnuto několikrát.

13.11.2023 5 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Klasickej Pratchett. Zrovna tenhle mě bavil dost, neztrácel jsem se v ději jako někdy u jiných dílů. Příběh odsejpá. Za mě určitě jeden z těch lepší, co jsem zatim dal.

11.04.2022 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Pohodový pokračování. Za mě fajn, opět pobavilo. Nevíte, že by se chystal další? :)

26.04.2021 4 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky. Příručka Pána jeskyně Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky. Příručka Pána jeskyně Michael Bronec

Šíleně jsem se toho nahrál po škole a víkendech :)

30.06.2015 5 z 5

Mirek & spol. Mirek & spol. Vojtěch Steklač

Dospěláka vrátí do školy :-)

07.02.2023 4 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Velmi milé vtipné, lehké počtení. Nic víc za tím nehledat, jen si to v klídku přečíst a užít. Je to taková ta pohodová jednohubka.

07.11.2022 5 z 5

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Další Vlahošovina. 3/4 mě hodně bavilo. Poslední čtvrtina už tak nějak méně. Pro mě určitě byla lepší Pošta. Ale dávám plný 4.

13.06.2022 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Za mě ok

27.02.2019 4 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Další přečtená Zeměplocha za mnou. Moc se mi líbila. Knížka némá žádný zdlouhavý, nebo nezáživný pasáže. Vlahoš je borec :)

09.06.2017 5 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Další fajn kniha ze série Zeměplochy, tentokrát je tématem žurnalistika, novinařina atd. Když je něco napsáno v novinách, tak to prostě musí být pravda :)

05.01.2017 4 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

První pratchettovka které dávám jen 3 hvězdy. Nebo možná 3.5. Nějak mě vůbec příběh nechyt a hodně jsem se do toho nutil. Téma upírů mě nechytlo. Taky mi připadalo málo Bábi v knížce a Magráta už je holt "velká". :)

28.06.2016 3 z 5