motolka motolka komentáře u knih

Lež Lež C. L. Taylor

Velmi vydařený thriller. I minulost i budoucnost byla plná napětí. Těším se už na další díl "Nehoda".

05.06.2017 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Smutný příběh jedné naivní dívčiny, která si myslela, že v Africe našla svého černého prince a patří jí svět. Sice nevím, co si sama myslela, když si napůjčovala postupně tísíce dolarů, nerozumím ani investorům, kteří jí dávali další a další peníze s vidinou, že zbohatnou a tentokrát to určitě vyjde. A nepochopila jsem ani, když jí její černý princ zmlátil poprvé, že ho stále omlouvala a nosila mu další a další dolary, až si napůjčovala neskutečných 120 milionů. Na internetu je o ní několik článků, kde po přečtení těchto dalších informací pochybuji, že dívka vůbec přemýšlela, co vlastně dělá - zdála se mi hodně nezodpovědná a bezstarostná.

Ale jsem ráda, že nakonec přišla k rozumu a sebrala odvahu, když z ní její rytíř už vymlátil několikrát duši a z toho Afirického pekla konečně utekla i s oběma dětmi.

Rozhodně si prečtu i další díly, abych věděla, jaké to má pokračování. Dle článků a informací tedy žádný šlágr ten její život zrovna není. Třeba v dalších knížkách najdu bližšší vysvětlení, co vlastně prováděla tady. Mimo to, že dlužila každému, na koho se podívala.

02.06.2017 4 z 5

Recept na Araba Recept na Araba Viktória Darsane

Hezká, romantická knížka. Vlastně úplně jiná, než jsem byla zvyklá na knížky, které pojednávají o evropských ženách, které se provdaly za Araba. V knížce je velmi zajímavě a poutavě vysvětlená arabská kultura.

Jinak úplně nevěřím tomu, že tento příběh je dle skutečné události. Nechce se mi věřit tomu, že holčičku, který si Samir osvojil a neměl se nikdo dozvědět, že není jeho, protože to není dle muslimských zákonů dovoleno, by nakonec dovolili vykřičet v knížce. A dále se mi nezdá, že by tohle tajemství už dávno nevyzvonila bratrovi Samira její (ne)přítelkyně Denisa a/nebo bývalý přítel Omar (otec Samie).

30.05.2017 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Nebyla to tedy kdoví jaká sláva, ale zase tak úplně špatný to taky nebylo. Námět byl dobrý a knížka napínavá. Detektivové, kteří případ vyšetřovali, se dohadovali celou knížku o všem možném, jen ne o vyřešení případu. To mě dost iritovalo a i vadilo. Připadali mi spíš jak drbny na pavlači. Simon mi byl celkem sympatický, i když to taky zrovna žádný šlágr nebyl, ale alespoň přemýšlel. Charlie byla divná, ta tam snad, co se týkalo případu nepřispěla ani jedním jediným dobrým nápadem a byla absolutně mimo. I se tam autorka také do nekonečna opakovala jako rozbitá deska. Knížka šla rozhodně napsat mnohem lépe. Na to, kolika lidem autorka na konci děkuje za podporu a pomoci při sepsání knížky, tak nechápu, že jí ani jeden z přátel neřekl, co je na knížce špatně a šlo by napsat lépe :o(
Ale nelituju, že jsem si jí přečetla. Ale světový bestseller? Ani náhodou. Na to přišel kdo? Nechápu.

29.05.2017 4 z 5

Slabší čtení, ale dalo se. 100letý stařík byl skvělý. Analfabetka byla spíš vykradení 100letýho staříka.

25.05.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nádherný thriller. Knížka mě udržovala v napětí po celou dobu. Tušila jsem, kdo za tím bude, nakonec se všechno vyvíjelo trošku jinak a mnohem lépe. Víc takových promyšlených knížek.

25.05.2017 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Zajímavý thriller. Asi od poloviny knížky jsem přišla na to, co se tam nejspíš stalo a jak to bylo a kdo za únosem stojí. Přesto jsem byla po celou dobu čtení napjatá. Bohužel konec se mi zdál odbytý. Jako by knížku už už museli dát rychle do tisku :o(
Škoda. Kvůli tomu odebírám jednu hvězdičku, ale jinak knížku doporučuji.

25.05.2017 4 z 5

15 věcí, kterých se musíte vzdát, abyste byli šťastní 15 věcí, kterých se musíte vzdát, abyste byli šťastní Luminita D. Saviuc

Poučná knížka. Je v ní spousta již známých věcí, které ale neuškodí si znovu a znovu zopakovat. Ubírám jednu hvězdičku, protože se mi zdálo, že se spisovatelka neustále opakuje, což mi vadilo. Občas si i protiřečila.

19.05.2017 4 z 5

Zažehnutá jiskra Zažehnutá jiskra Kristine Barnett

Příběh Jacka je dojemný až neuvěřitelný. Co ten kluk dokázal, ačkoliv byl na začátku odepsaný "odborníky". Dívala jsem se na internet jak chlapec dneska vypadá. Už od pohledu vypadá inteligentně a je to moc hezký kluk. Přeji mu, ať se mu v životě daří. I když to nevypadá, že by se tenhle kluk v životě ztratil.

12.05.2017 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Hodně krutá knížka. Viděla jsem i film, který byl taky krutý, ale ne tak krutý jako knížka. Někteří lidé jsou zrůdy :o(

28.04.2017 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Nádherné postapíčko. Bavilo mě od začátku až do konce. I mě jednou rozesmálo, když doktorka profrčela okolo těch tří chudáků a Parks vyplýtval všechny sprosté slova, které znal. :o) Jinak smutný příběh, o konci světa.

20.04.2017 5 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Dokonalý thriller. Občas bylo předvídatelné co se stane.
Absolutně libový psychouš. Knížka mě udržela v napětí od začátku do konce. Knížka by klidně mohla mít pokračování. Zajímalo by mě, jak bude všechno pokračovat dál. :o)

Moc mě mrzí, že u nás nevyšla předchozí knížka "Sebevraždy" od tohoto autora. Když v knížce na konci na ní upozorňují, je dost hloupé, že knížka není k sehnání :o(
Ale je to poměrně často, že dobré knížky se k nám nedostanou, ale kdejaký brak vždycky a ještě z něj kdosi udělá "bestseller" :o(

13.04.2017 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Nevím sice, jestli tato knížka, vám změní život, ale pár rozumných rad a nějaká ta moudra se tam najít dají. Ještě je převést do praxe :o)

Četla jsem už lepší knížky na toto téma. Víceméně jsou všechny knížky hodně podobné a vykrádají se navzájem. Už dlouho jsem nečetla nějaké úplně nové nápady a myšlenky. Tahle knížka se mohla také udělat o dost lépe. Například "Mnich, který prodal své ferrari" se mi líbila mnohem víc a i jsem si z ní odnesla mnohem víc.

06.04.2017 3 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Co na tuhle knížku říct? Jedním slovem: ÚCHVATNÁ, NÁDHERNÁ, DOJEMNÁ I SMUTNÁ. Mám ráda tenhle druh knížek, i když jsem myslela, že rozuzlení bude úplně jiné.

03.04.2017 5 z 5

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

Zvláštní knížka. Líbily se mi staré detektivní metody pátrání. Zajímavý byl i vypravěč. Takový laskavý smrťák :o)

Jinak zlá žena (pro mě bestie), byla o to hrůzostrašnějí, že vše bylo na motivy skutečné události. Konec byl smutný :o( Čekala jsem trošku jiný. O to byl ale reálnější.

30.03.2017 4 z 5

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Jo, docela dobrý psychologický thriller. Skvělý námět, ze kterého se určitě dalo vyždímat víc, a udělat thriller opravdu hrůzostrašný.

Nevím, zda byl blbý překlad, ale zarazilo mně tam hodně nelogických věcí. Např. když si někdo zlomí vaz, tak bych předpokládala, že bude mrtvý a ne, že bude ochrnutý na vozíčku. Nu což. Nelituju, že jsem si knížku přečetla.

24.03.2017 4 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Lisa Garden je úžasná spisovatelka. Její knížky mě vždycky nadchnou. I tahle krimi opět neměla chybu.

20.03.2017 5 z 5

Smrtící samota Smrtící samota Lisa Gardner

Vydařená detektivka.

08.03.2017 5 z 5

Čistič Čistič Paul Cleave

Užasné a napínavé. Hodně zajímavé vidět zločin z pohledu sériového vraha, číst, co si myslí a sdílet s ním jeho brutální vraždy.

25.02.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Docela příjemná kriminálka. Pachatel a další děj poměrně předvídatelný. Žádné překvapení nebo co by vyrazilo dech se nekonalo.

10.02.2017 4 z 5