motolka motolka komentáře u knih

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

Zajímavá a napínavá knížka. Konec bych uvítala víc vysvětlený a ne tak trochu otevřený, ale jinak jsem se nemohla od knížky odtrhnout.

22.03.2016 5 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Původně jsem nevěděla, zda mám druhý díl číst hned po prvním, aby mi nezkazil skvělý dojem z prvního dílu Sběratel očí.

Z počátku jsem začala litovat, protože se hodně opírá o první díl a vysvětluje vše, co už člověk znal z prvního pro všechny ty, co první díl nečetli nebo už zapomněli.

Nakonec ale i druhý díl gradoval a byl famózní a zvrácený jako první. Konec mě fakt dostal, když spisovatel líčí hepáč, který se nekoná, nebo jo? Pěkně si Fitzek s čtenáři pohrává :o) Už už si čtenář domýšlí, už už čtenář ví a nakonec, tůdle, zase neví. Druhý díl jsem přečetla snad rychleji než první.

Fitzek je pěknej sadista a nešetří postavy románu ani čtenáře ;o)

14.03.2016 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Úžasný thriller. Přečteno opravdu jedným dechem. Dvakrát jsem si myslela, že vím, kdo je vrah a nakonec to bylo úplně jinak. Když thriller skončí, tak vlastně teprve začíná. Proto to opačné číslování. A ještě má thriller v sobě ponaučení: "Nezanedbávejte své děti! Nikdy!" Nic není důležitější.

Tenhle thriller se opravdu povedl, a moc ho doporučuji. Patří k thrillerům, na které se jen tak nezapomene.

Od tohoto spisovatele si přečtu určitě ještě více knih a doufám, že ani ostatní mě nezklamou.

Jsem ráda, za tuto databázi knih, protože za poslední dobu jsem téměř nečetla nic, co zde bylo doporučeno a co by opravdu nestálo za to, si přečíst.

Určitě si ještě přečtu další knížky tohoto spisovatele a doufám, že jeho další knížky budou stejně tak napínavé, a že mě nezklame.

04.03.2016 5 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Perverzní, šokující, zvrácená, brutální, ale neskutečně zajímavá, zvláštní a napínavá knížka. Nejen současnost, kterou prožívá hrdinka románu, ale i minulost, na kterou vzpomíná Š'Čchung-ming. Pokaždé, když jedna linie děje vrcholí, tak jí autorka utne a přesune se k druhé linii děje, která opět pokračuje a dál vrcholí a udržuje čtenáře v napětí. Člověk ani neví, zda chce zůstat v současnosti a dočíst, co se právě děje nebo se opět vrátit do minulosti a dozvědět se, co se vlastně stalo tenkrát.

Autorka úžasně vystihla, že zvrácenosti, které se děly v Nankingu mohou dál žít i v současnosti. Že to není dobou, ale v lidech.

O masakru v Nankingu jsem neměla do přečtení této knížky ani ponětí. Opět mě to přesvědčilo, že lidé jsou horší než zvířata. Že brutalita a zvrácenost některých lidí nemá obdoby.

Během čtení, jsem začala tušit, co asi hrdinka najde ... sice jsem se úplně nemýlila, ale bylo to ještě strašlivější, než jsem tušila.

Určitě si od této spisovatelky přečtu i její další knížky. Snad nezklamou.

03.02.2016 4 z 5

Velký průšvih Velký průšvih Dave Barry

Docela vtipná knížka. Sice jsem smíchy nepadala ze židle jako SK, ale neuvěřitelné a veselé situace v knížce byly. Od knížky jsem očekávala asi víc.

Knížka mi dost připomínala Analfabetku.

31.01.2016 4 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Knížka se mi líbila. Tu a tam jsem se ztratila a nechápala, o čem je řeč (možná špatný překlad), tu a tam jsem měla chaos v postavách, kde jsem neuměla přiřadit jméno k postavě, o které byla řeč, ale jinak měl děj spád, napětí nechybělo.

Motiv vražd jsem odhalila s druhou mrtvolou (ani nevím, jak mě to napadlo, ale nejspíš proto, že ty první oběti vražd byli tak moc od sebe odlišné a pár informací z počátku???). Jinak ale nápadité. Občas mě rozčilovalo, jak do detailu bylo vysvětlováno jak nějaká osoba vypadá, která se pak v ději téměř nevyskytovala, nebo vykresování a vysvětlování určitých míst. Spisovatel popisuje opravdu barvitě, ale někdy, když byl děj opravdu napínavý, tak tenhle dlouhosáhlý popis rušil.

Konec byl méně napínavý než zbytek, což byla škoda. A dopadení ..... (nechci prozrazovat), bylo odbyté. ... pak už dopadení bylo lepší. Ale na to, jak si s spisovatel vedl celou knížku předtím, jsem nepochopila, proč konec tak ošidil.

Přesto dávám pět hvězd a určitě si přečtu další knížky od tohoto spisovatele.

23.01.2016 5 z 5

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Smutný a drsný autobiografický román. Co některé děti musejí vytrpět a to ještě od vlastních rodičů. A když už se dítě po létech odhodlá svěřit a násilníka zavřou, musí dítě prokázat, že bylo znásilňováno. Pokud to prokáže, tak násilník dostane 8 max. 12 let. Za dobré chování ho po polovině trestu pustí. Společnost by se měla nad sebou zamyslet a taková prasata, které zničí dítěti nejen dětství, ale celý život, by měla opravdu adekvátně potrestat.

04.01.2016 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Když jsem kdysi četla knížku Dítě zvané „To", tak bych si nemyslela, že budu jednoho dne číst jinou knížku, s podobným osudem kloučka, kterého budou týrat ještě víc a k tomu ještě sexuálně zneužívat. Hnus fialovej, čeho jsou lidé schopni. A opět hlavní roli hraje sadistická vlastní matka :o( Normální člověk tohle stejně nikdy nepochopí ...

21.12.2015 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Neskutečně úžasný, napínavý a dech beroucí psychologický thriller. Opravdu briliantně napsané od první do poslední stránky. Spisovatel skvěle popisuje všechno tak, že se čtenáři před očima tvaruje plastický obraz. Škoda, že spisovatel nemá víc podobných knih. Radost ho číst.

17.12.2015 5 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Zajímavá knížka. Doporučuji

03.12.2015 5 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Pokud je to pravda, tak Bůh s námi :o(

25.06.2015 4 z 5

Bestie Bestie Martina Cole

Super knížka - fakt nechutná Bestie :o))

12.06.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha se mi moc líbila. Amy je pěkná mrcha :o)

12.06.2015 5 z 5

Povídky, aneb, Nechci slevu zadarmo! Povídky, aneb, Nechci slevu zadarmo! Miloslav Šimek

Knížka s povídkami, které se dají číst a poslouchat znovu a znovu a nikdy neomrzí.

Snad nikdy se nepřestanu smát větě: "Seděl jsem sám v přeplněném kupé ..." :o))) a jiným a jiným.

Šimek a Grossmann byli zkrátka jedničky. A písničky Grossmanna také nikdy nezestárnou.

19.05.2015

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Brilatní dílo. Napínavé od první do poslední stránky. Škoda, že konec byl na můj vkus trošku useknutý, ale asi to tak mělo být, aby čtenář dál o knížce mohl přemýšlet nebo to bylo tím, že jsem si ještě nepřála konec a chtěla jsem tuto knihu číst dál a dál :o)

Od tohoto autora si přečtu určitě i další knížky. Píše zajímavě, napínavě, srozumitelně. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Doufám, že ostatní knížky budou podobně skvěle napsané a napínavé.

19.05.2015 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Fascinující knížka. Stále nemůžu pochopit, co Corinnu na Lketingonovi tak zaujalo a čím jí okouzlil. Nechtěla bych to, co prožila prožít ani za nic.

Knížka se mi zdála mnohem zajímavější, než film, i když ten byl také moc pěkně natočený.

Chystám se přečíst si i další díly.

30.04.2015 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Nádherná knížka, plná pravdy.
Určitě si jí časem ještě přečtu několikrát.
Doporučuji všem, kteří chtějí něco udělat se svým životem.

30.04.2015 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nádherná knížka. Škoda, že spisovatelka nenapsala víc knih. Píše krásně. Mám ráda knížky, které jsou vyprávěny z pohledu dítěte.

I když nyní po 55 letech by prý měla vyjít další knížka této spisovatelky (alespoň jsem to četla). Už se na ní těším.

18.04.2015 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Knížka, ze které běhá mráz po zádech. Pokud je jenom desetina pravdy toho, co je tam napsáno, tak je to hrůza, co ten malý chlapec musel vytrpět - v knížce je bohužel uvedeno, že se to všechno stalo tak, jak je v knížče popsáno. Při čtení by člověk nejraději malého Dava vytáhl z knížky a zachránil ho, nebo mu alespoň postrčil něco k jídlu. Opravdu neskutečné, jak může matka takhle zacházet s vlastním dítětem. Jak může ostatním svým dětem dát najíst a jedno nechat hladovět, mlátit a týrat ho. Nikdy nepochopím, kde se to v těch lidech bere. Na otce Dava jsem během čtení měla také příšerný vztek, jak nečinně přihlížel a pak jak srab utekl od rodiny, místo aby okamžitě zakročil nebo Davovi alespoň nenápadně dával jídlo nebo mu nosil jídlo ke škole, když už si netroufl víc.

Dál jsem nepochopila, že si okolí několik let ničeho nevšimlo. Ani sousedi, ani učitelé. Nevím, zda byli opravdu slepí nebo tak lhostejní. Potěšilo mě ale, že se nakonec Davovi pomoc dostala a že vše tak statečně zvládnul a dnes je z něj muž, který je dokonce schopný pomáhat ostatním v nouzi a byl i schopný si vzít svůj zlý zážitek z dětství jako něco pozitivního do budoucnosti.

09.04.2015 5 z 5

Kniha je úžasně bláznivá. Všechno do sebe skvěle zapadá. Moc jsem se při ní bavila. Sice bych sem tam nějaký ten flashback vynechala, protože děj zamotával a žongloval se spoustu jmen, ale jinak skvělý.

... ale na Forresta Gumpa stejně nemá. Forrest Gump je zkrátka Forrest Gump.

Jsem zvědavá, jak natočili podle Staříka film. Ráda bych ho viděla, ale na druhou stranu se trošku bojím, jestli se jim povedlo film natočit stejně tak skvěle, jako se povedla knížka :o)

08.04.2015 5 z 5