Mosofa Mosofa komentáře u knih

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Jsem absolutně nadšená, je vidět, že se autorka v historii vyzná a zasadit do ní milostný příběh se mi zdá úžasné, protože si na to moc spisovatelů netroufne.
Předvídatelné? Nezdálo se mi. Užila jsem si každou stránku, poetiku textu, zkrátka vše. Knihu doporučuji.

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Tuhle knihu jsem četla poslední dva týdny a přišla mi opravdu skvělá. Těšila jsem se na každou další stránku. Hodně postav jejich psychologické profily jsou úžasné, děj, myšlenky, prostě vše skvělé.

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Výborná kniha, která ve mně bude ještě dlouho rezonovat. Měla vše, co od příběhu očekávám, nutila mě otáčet stránky a dohledávat si nejen díla malířky Nekolové, ale také fotky a obrazy z té doby. Opravdu dobrý počin.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Líbil se mi ten vhled do života herečky a propojení s další knihou Petry Soukupové - skvělý nápad, dotažené.

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Výborná kniha.

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Cokoliv, kde jsou ženské, mlha a nějaké skryté dovednosti, které už dneska nikdo neovládá, tak jsem nadšená. Tahle kniha je navíc napsaná mnohem dostupnějším jazykem než třeba Žítkovské bohyně, takže se mi moc líbila. Taktéž vykreslení jednotlivých postav.

21.11.2023 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Líbil se mi styl psaní i příběh jednotlivých povídek. Forma tedy lehce převyšuje obsah, ale to není nic špatného.

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Připadalo mi to zmatené, nebavily mě postavy ani jejich způsob přemýšlení o světě. Nepotřebuji se s postavymi ztotožňovat nebo je obdivovat, ale tohle bylo zkrátka prázdné.

05.07.2023 1 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Taková pěkná příběhová skládanka, čtenáře nečeká žádné překvapení, ale je to požitek. Moc se mi líbil styl.

09.11.2023 5 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Rodinné vztahy, problémy, totalita - mohlo by se zdát, že je to už ohrané téma, ale je tak dobře zpracované, že knihu rozhodně můžu doporučit a podívám se po dalších knížkách autorky.

09.07.2023 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Je to román o tom, že přestože si myslíme, že se vymykáme, že jsme jiní, tak nejsme. Všude je to stejné. V každé rodině dochází ke stejných dialogům, hádkám i nepochopení. Je to o rodině, vztazích a je to napsané věcně.

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

(SPOILER) Nechávám si většinou doporučit knihy na IG nebo tady, na databázi knih, která je skvělá.
Tahle kniha ale byla trefou vedle. Naprosto.
Je unylá a podle mě i prázdná. Chápu, co autor nebo autorka zamýšlela, ale nebylo to podle mě naplněno a kniha mě nudila.
Proč? Všichni to přirovnávají k Dickensovi, ale proboha proč???
Tohle není vůbec poetické ani milé.
Nudný chlap potká zuboženou holku. Poprvé jí nepomůže, pak o tom přemýšlí a řekne si "tak já jí pomůžu" a pomůže jí. Pak to skončí. Psychologie postav nulová. Tahle knížečka mě nudila.

27.10.2023 1 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Námět dobrý, zpracování je trochu pokulhávající za jinými knihami Soukupové. Ale přesto je dobrá. Soukupová to ani jinak neumí.

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

Skvělé zpracované téma, krásné ilustrace, výstižný text. Přečetla jsem tovelmi rychle, místy byly příběhy napínavé. Jsem nadšená.

Sen o šicím stroji Sen o šicím stroji Bianca Pitzorno

Bylo to lehce prvoplánové a předvídatelné, ale hezky napsané, navíc zasazené do skvělých kulis. Nemůžu knize srážet hvězdy jen proto, že jde o oddechové čtení. Určitě si přečtu i další autorčiny počiny.

21.11.2023 5 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Přečteno rychle, je to útlá kniha, kterou bych ale rozhodně nenazývala románem.

16.11.2023 5 z 5

Olympia Olympia Volker Kutscher

Bavila mě linka o vyšetřování i výrazové prostředky autora. Je to dobrá kniha, díky které jsem se dozvěděla spoustu nových a zajímavých informací.

16.11.2023 5 z 5

Desatero smyslů Desatero smyslů Jaroslav Petr

Úžasné!

13.11.2023 5 z 5

Gloria Gloria Timothée de Fombelle

Bylo to snové, milé. A to je asi vše. Není to nijak objevné, je to lehce přemoudřelé, ale čte se dobře.

30.10.2023 5 z 5

O kočkách O kočkách Charles Bukowski

Mám ráda autorův styl, strávila jsem s knihou večer v křesle a byl to dobrý večer.

09.07.2023 5 z 5