Moonrose

Kvítek karmínový a bílýKvítek karmínový a bílýMichel Faber

Mistrovské dílo, které mě absolutně strhlo. Agnes ale teda byla šílená a sobecká slepice. Do Sugar a Sofie jsem se "zamilovala" a měla jsem moc ráda Henryho.
Už se nemůžu dočkat až si přečtu pokračování =).

23.06.2015

FarmaFarmaTom Rob Smith

Kniha byla velice čtivá a četla se jedním dechem. Vždy jsem se na čtení těšila.

06.09.2016

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Nejkrásnější kniha, kterou jsem za poslední dobu četla. Sice jsem se moc nenasmala, ale zato se nesčetněkrát dojala. Silný příběh, u kterého jsem si pobrecela. Kniha o velké lásce a muži s velkým srdcem. Tleskam.

17.08.2017

Dovolená s moderním fotremDovolená s moderním fotremDominik Landsman

Knížku jsem dostala darem - asi se mi dotyčný chtěl pomstít nebo co, ale při čtení jsem trpěla. Vtipná byla maximálně jedna pasáž z celé knihy, jinak trapností pretekala. Burani opovrhujici jinými burany byl opravdu gól. Otec obtloustly trouba s iq tykve, matka vseznalek, která údajně dre jako mezek a typická česká mamina, která vyhlásí III. světovou tomu, kdo se opovazi říct pravdu o jejím synovi, který je nevychovany. Plus si k tomu prictete totální buranstvi, skrblictvi a kradení jídla u snídaně a pak je vám až fyzicky nevolno u sexuálních narážek, kterymi bohužel česká mamina nesetrila. Při sdělení, že tento asexualni pár měl 2x během dovolené sex (a ještě u spícího ditete), chce se vám už skutečně blit. Pokud kniha měla být vtipem, tak se to opravdu nepovedlo, pokud byla myšlena vážně, tak bych se vlastně ani nedivila.

05.09.2019odpad!

P.S.P.S.Anna Geislerová

Milá oddechovka. Paní Geislerová mi jako herečka byla vždy nesympatická, po přečtení její knihy si to už úplně tak nemyslím.

28.08.2016

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

Trochu zklamání. Čekala jsem bombu. Jsem zvědavá na Loutkáře.

26.06.2018

InfernoInfernoDan Brown

Browna mám moc ráda, ale tato jeho zatím poslední kniha mě moc neoslovila, dokonce mě i místy nudila.

26.03.2014

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Přečetla jsem jedním dechem.

31.07.2014

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceAntonio G. Iturbe

Kniha mě hluboce zasáhla. Po dočtení je mi velice smutno.

01.11.2014

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Kniha se mi moc líbila, byl to přesně můj šálek kávy. Marie III. mi byla neuvěřitelně sympatická. Těším se, až si přečtu pokračování.

01.10.2015

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Občas jsem se zasmála, kniha mě spíše bavila, ale nic extra.

17.01.2016

Porodní bábaPorodní bábaKatja Kettu

Po přečtení negativních komentářů jsem se na knihu moc netěšila, ale ještě že mě od čtení neodradily! Zhruba od 40 strany jsem knihu četla jedním dechem a velice se mi líbila, na čtení jsem se pokaždé těšila, což není pravidlem u každé knihy. Vulgarity a sex (toho tam ani moc nebylo) mi nevadily.
Dílo mi nepřišlo ani zmatené, ani že by kapitoly na sebe navzájem nenavazovaly. Asi mi nedělá problém porozumět textu =).

27.01.2016

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Kniha mě bohužel nenadchla tak, jak jsem očekávala. Do čtení jsem se musela často nutit. Ani konec můj dojem nezachránil.

07.08.2016

Poslední dopis od tvé láskyPoslední dopis od tvé láskyJojo Moyes

Nemám slov... Už dlouho mě žádná kniha takhle "nedostala".

11.08.2016

TyTyCaroline Kepnes

Naprosto skvostné! Od prvních řádků jsem četla jedním dechem a nemohla přestat. Více takových knih. Bravo!

13.03.2017

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)Jonas Jonasson

Konečně jsem se sebezapřením po dlouhé době dočetla (jen ze zvyku, že neodkládám rozečtené knihy). Tohle tedy ne. Nejspíš poslední kniha od tohohle autora, kterou jsem četla.

15.05.2017

Eleanor se má vážně skvěleEleanor se má vážně skvěleGail Honeyman

Naprosto báječná knih a naprosto báječná Eleanor.

26.06.2018

Poslední výročíPoslední výročíLiane Moriarty

Jsem nadšená. Jedna z těch lepších knih od LM. Začetla jsem se od prvního řádku, na čtení jsem se nesmírně těšila. Všechny postavy mi přirostly k srdci a ten příběh byl pro mě jako dělaný.

03.12.2018

Himmlerova kuchařkaHimmlerova kuchařkaFranz-Olivier Giesbert

Původně jsem čekala od knihy něco jiného, ale přesto jsem se do ní začetla hned po prvních řádcích a četla ji jedním dechem. Hlavní hrdinka mi občas připomínala Staříka a hlavně mi přišla, že je jakýsi "citový robot", ale přesto dávám 5*.

29.04.2015

Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíLiane Moriarty

Začetla jsem se hned od první stránky. Skvělé! Skvělé! Skvělé počtení!

15.05.2015

SítěSítěPetra Dvořáková

První a poslední příběh mě bavil moc. Druhý moc ne.

06.07.2016

Pod sněhemPod sněhemPetra Soukupová

Díky této knize u mě propukla silná alergie na jméno "Filípek". Blanka, která má místo mozku mateřský mlíko, byla fakt nesnesitelná. Nejsympatičtější mi byla Kristýna.
Knížka mě ale zklamala, čekala jsem něco jiného, neboť jsem četla samou chválu. Kdyby alespoň konec u té Kristýny nebyl tak otevřený, dala bych o hvězdičku víc.

30.09.2016

BiomanželBiomanželMichal Viewegh

Tak tohle teda ne. A to mám jinak Viewegha docela ráda.

22.10.2016

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Kim mi bohužel byla dost nesympatická - hlavně s tím jejím "oči zvedla k nebi". Proč proboha pořád musela oči zvedat k nebi? Ty oči k nebi jsem pak z ní zvedala i já,
Jinak zajímavá zápletka, ale kniha mě ničím vyloženě neohromila. Až ten úplný závěr to trochu napravil.

18.11.2016

Temné koutyTemné koutyGillian Flynn

Lepší než Zmizelá!

23.02.2017

Sirotek č. 8Sirotek č. 8Kim van Alkemade

Dechberoucí a čtivý příběh.

02.04.2017

Zamilovaná hypnotizérkaZamilovaná hypnotizérkaLiane Moriarty

Kniha se četla dobře. Vždy jsem se na čtení tesila. Všechny postavy mi byly sympatické. Dávám o hvezdicku min z duvodu absence nějakého zásadního vyvrcholení, pointy. Škoda, námět se mi moc líbil.

25.10.2017

Do vodyDo vodyPaula Hawkins

Zajímavý příběh, který se mi moc líbil.

07.12.2017

LaskonkyLaskonkyBarbara Nesvadbová

Nuda, nuda, nuda.

20.12.2017

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieFredrik Backman

Krásná kniha, ale mou srdeční záležitosti zůstává Ove, ač jsem si Britt-Marii také zamilovala.

24.02.2018