Moonrose

Dovolená s moderním fotremDovolená s moderním fotremDominik Landsman

Knížku jsem dostala darem - asi se mi dotyčný chtěl pomstít nebo co, ale při čtení jsem trpěla. Vtipná byla maximálně jedna pasáž z celé knihy, jinak trapností pretekala. Burani opovrhujici jinými burany byl opravdu gól. Otec obtloustly trouba s iq tykve, matka vseznalek, která údajně dre jako mezek a typická česká mamina, která vyhlásí III. světovou tomu, kdo se opovazi říct pravdu o jejím synovi, který je nevychovany. Plus si k tomu prictete totální buranstvi, skrblictvi a kradení jídla u snídaně a pak je vám až fyzicky nevolno u sexuálních narážek, kterymi bohužel česká mamina nesetrila. Při sdělení, že tento asexualni pár měl 2x během dovolené sex (a ještě u spícího ditete), chce se vám už skutečně blit. Pokud kniha měla být vtipem, tak se to opravdu nepovedlo, pokud byla myšlena vážně, tak bych se vlastně ani nedivila.

05.09.2019odpad!

Poslední výročíPoslední výročíLiane Moriarty

Jsem nadšená. Jedna z těch lepších knih od LM. Začetla jsem se od prvního řádku, na čtení jsem se nesmírně těšila. Všechny postavy mi přirostly k srdci a ten příběh byl pro mě jako dělaný.

03.12.2018

Calendar Girl 2: Duben, květen, červenCalendar Girl 2: Duben, květen, červenAudrey Carlan

Obálka je nádherná a to je jediné pozitivum, které na knize vidím.

Mia je vcelku nesympaticka hlavní hrdinka, která samu sebe neustále chvali. Ano, my víme, že má obrovská prsa a obly zadek, netřeba to cpát ob stranu.

Do Mii se vždy každý klient zamiluje a všichni mají obrovské přirození a můžou kopulovat milionkrat za noc. Jo a všichni jsou pochopitelně strašně sexy, neskutečně hodní a po měsíci berou Miu jako svou rodinu.

Linii s Wesem ani komentovat nebudu, ta holka je prostě fakt hloupá.

Nápad knihy je dobrý, škoda, že autorka nevyužila potenciál a nevlozila tam aspoň trochu reality.

Dále mě točily pasáže s její sestrou - SPOILER - chlapce má dva měsíce, hned se musí zasnoubit a bydlet spolu - ani na nájem nemají, musí to platit jeho rodiče. Drahé školné a výživné si od Mii platit nechá, to milé sestricce nevadí, ale nechat si poradit ohledně toho, jak zbytečně a trapně spěchá, to už ne ne ne. Neměl by ji tedy živit a platit školné on? Ach, vždyť ani na nájem nemá a nevadí mu vysavat vlastní rodiče.

07.09.2018

Prokletý rod PalmisanůProkletý rod PalmisanůR. Nadal (pseudonym)

Nenadchlo, neurazilo.

26.06.2018

Eleanor se má vážně skvěleEleanor se má vážně skvěleGail Honeyman

Naprosto báječná knih a naprosto báječná Eleanor.

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

Trochu zklamání. Čekala jsem bombu. Jsem zvědavá na Loutkáře.

26.06.2018

Mrcha na koniMrcha na koniZuzana Homérová

A mně se to líbilo. Báječně čtivá oddechovka po těžším románu, který jsem před pár dny dočetla.

12.04.2018

Neviditelný světNeviditelný světLiz Moore

To byla TAK krásná kniha. Zezačátku jsem se nemohla pořádně začíst, ale lehce za půlkou už jsem nedokázala dát knihu z ruky a musela ji dočíst na jeden zátah.
Chci další knihy od této autorky!

12.04.2018

SkvrnaSkvrnaGillian Flynn

Skvělý námět, který by stál za to lépe rozpracovat.

28.02.2018

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieFredrik Backman

Krásná kniha, ale mou srdeční záležitosti zůstává Ove, ač jsem si Britt-Marii také zamilovala.

24.02.2018

Kacíř a dívkaKacíř a dívkaPetra Gabriel

Tohle je přesně ta knížka, kterou bych si přečetla v patnácti a byla bych z ní nadšená. Teď je mi o nějaký ten kus víc, tak už zase tolika nadšená nejsem, ale přesto dávám 4 *

15.01.2018

LaskonkyLaskonkyBarbara Nesvadbová

Nuda, nuda, nuda.

20.12.2017

Do vodyDo vodyPaula Hawkins

Zajímavý příběh, který se mi moc líbil.

07.12.2017

OsmOsmRadka Třeštíková

Příběh vyloženě špatný nebyl, ale předchozí knihy mě bavily více. Do knihy jsem se nemohla pořádně začíst a hlavně dávám jednu hvězdu dolů za zdlouhavé a nudné pasáže s dětmi. Ty mě opravdu neskutečně nudily. Nebaví mě číst o dětech. Fakt ne.

17.11.2017

Zamilovaná hypnotizérkaZamilovaná hypnotizérkaLiane Moriarty

Kniha se četla dobře. Vždy jsem se na čtení tesila. Všechny postavy mi byly sympatické. Dávám o hvezdicku min z duvodu absence nějakého zásadního vyvrcholení, pointy. Škoda, námět se mi moc líbil.

25.10.2017

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Super čtivá a odpočinková kniha.

24.09.2017

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Nejkrásnější kniha, kterou jsem za poslední dobu četla. Sice jsem se moc nenasmala, ale zato se nesčetněkrát dojala. Silný příběh, u kterého jsem si pobrecela. Kniha o velké lásce a muži s velkým srdcem. Tleskam.

17.08.2017

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)Jonas Jonasson

Konečně jsem se sebezapřením po dlouhé době dočetla (jen ze zvyku, že neodkládám rozečtené knihy). Tohle tedy ne. Nejspíš poslední kniha od tohohle autora, kterou jsem četla.

15.05.2017

Sirotek č. 8Sirotek č. 8Kim van Alkemade

Dechberoucí a čtivý příběh.

02.04.2017

TyTyCaroline Kepnes

Naprosto skvostné! Od prvních řádků jsem četla jedním dechem a nemohla přestat. Více takových knih. Bravo!

13.03.2017

Temné koutyTemné koutyGillian Flynn

Lepší než Zmizelá!

23.02.2017

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Kim mi bohužel byla dost nesympatická - hlavně s tím jejím "oči zvedla k nebi". Proč proboha pořád musela oči zvedat k nebi? Ty oči k nebi jsem pak z ní zvedala i já,
Jinak zajímavá zápletka, ale kniha mě ničím vyloženě neohromila. Až ten úplný závěr to trochu napravil.

18.11.2016

BiomanželBiomanželMichal Viewegh

Tak tohle teda ne. A to mám jinak Viewegha docela ráda.

22.10.2016

BábovkyBábovkyRadka Třeštíková

Bravo! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

17.10.2016

Pod sněhemPod sněhemPetra Soukupová

Díky této knize u mě propukla silná alergie na jméno "Filípek". Blanka, která má místo mozku mateřský mlíko, byla fakt nesnesitelná. Nejsympatičtější mi byla Kristýna.
Knížka mě ale zklamala, čekala jsem něco jiného, neboť jsem četla samou chválu. Kdyby alespoň konec u té Kristýny nebyl tak otevřený, dala bych o hvězdičku víc.

30.09.2016

FarmaFarmaTom Rob Smith

Kniha byla velice čtivá a četla se jedním dechem. Vždy jsem se na čtení těšila.

06.09.2016

P.S.P.S.Anna Geislerová

Milá oddechovka. Paní Geislerová mi jako herečka byla vždy nesympatická, po přečtení její knihy si to už úplně tak nemyslím.

28.08.2016

Skleněná tělaSkleněná tělaErik Axl Sund

Jednoznačně pět hvězdiček! Kniha se mi líbila daleko víc než série Vraní dívka.

21.08.2016

Poslední dopis od tvé láskyPoslední dopis od tvé láskyJojo Moyes

Nemám slov... Už dlouho mě žádná kniha takhle "nedostala".

11.08.2016

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Kniha mě bohužel nenadchla tak, jak jsem očekávala. Do čtení jsem se musela často nutit. Ani konec můj dojem nezachránil.

07.08.2016