moonell moonell komentáře u knih

Obyčejný život Obyčejný život Karel Čapek

"Aby po něm zůstalo všechno v pořádku."

01.03.2016 5 z 5

Nad jedním světem Nad jedním světem J. H. Krchovský (p)

Příliš dlouho jsem se bála Krchovského. A zbytečně.

28.02.2016 5 z 5

Červená tráva Červená tráva Boris Vian

Ten konec mi to nějak celé rozhodil, nevím ani přesně proč. Byl takový.. nevianovský.

24.02.2016 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Es muss sein mě bude pronásledovat ještě dlouho. Tahle kniha je ztělesněním úsloví "škoda každé rány, která padne vedle". Bolely mě všechny.

30.11.2015 5 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Michael Cunningham

Velice nepříjemný konec v místě, kde jsem ještě čekala tak dalších patnáct stran. Takové ty knihomolské mini infarkty..

04.07.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Já na ty dojáky moc nejsem. Ale kruci, když se mi místo nauzey chce u knížky brečet, tak tam těch pět blbejch hvězd dám. (Hah, hvězd, jak originální narážka. Nic o nekonečnech psát nebudu. Nejvíc mě zabolelo to moje vlastní.)

13.05.2015 5 z 5

Písně kosmické Písně kosmické Jan Neruda

Milá sbírka, akorát s léty něco ztratila. Trvalo mi se do ní "vžít".

06.03.2015 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Mám otázky, které vyřeší jen další kniha..

22.11.2014 4 z 5

Neblahý Juda Neblahý Juda Thomas Hardy

Celá bodá někam hluboko pod hrudní kost a dotýká se něčeho, co jsem do té doby netušila, že tam je.

13.11.2014 3 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Jak tohle někdo mohl zfilmovat, to prostě nechápu.

29.04.2014 5 z 5

Zápisky z podzemí Zápisky z podzemí Fjodor Michajlovič Dostojevskij

"Příběhová část" mě vyloženě rozčilovala. Možná přílišným pochopením ? .. Nicméně, skvělý filosofický kousek.

23.04.2014 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Proboha.. Je to porno. A sakra dobře napsaný. Jak někdo může řešit chabou dějovou linii !? Třeba rozlišovat druhy literatur, vážení.

26.03.2014 5 z 5

Lístek do ráje Lístek do ráje Joyce Carol Oates

Zakončení jinak výborného vykreslení pocitů ze situace mě lehce znechutilo, nevím ani proč. Laciný konec z dívčích románů pro tak slibný příběh.

19.02.2014 3 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Hádám, že pravidlo o přílišném očekávání funguje beze zbytku. Čekala jsem víc, mistře. Čekala jsem duši a nahmátla prázdno bez příběhu, který by stál za zmínku. Něco.. něco tam je. Ale není to ono.

08.01.2014 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Škoda toho uhnaného konce..

09.12.2013 5 z 5

Hrobařova dcera Hrobařova dcera Joyce Carol Oates

Stejně jako u každé Oatesové jsem polovinu knihy jen čekala, až se skutečný příběh začne odvíjet. A nezklamala. První polovinou jsem se prokousávala skoro týden, druhou zhltla za jeden večer.

24.11.2013 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Je.. Jiná. Perfektní.

24.09.2013 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Takovej ten moment, kdy to dočtete a ještě tejden jste celý podělaný z vlastní kočky.

24.04.2013 3 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Bylo mi dvanáct, když jsem seděla na lavici ve třídě našeho skvostnýho gymnázia, houpala nohama, který nedosáhly na zem a nahlas četla pospávajícím spolužákům, kteří se mi tehdy jevili jako ignoranti, Tracyho tygra. Slova plynula z úst a já jsem měla pocit, že vycházejí ze mě samotné, že jsem našla to ono, s čím se spojíte a zůstane vám přišité v hrudi a hřeje poznáním, souzněním. To, co chápe a vy chápete.
Zdálo se správný to napsat, po těch osmi letech. Vzpomínka zakonzervovaná v čase, neměnná. Moje. Tygří.

10.04.2013 5 z 5

Edison Edison Vítězslav Nezval

Jeho verše bolí a hřejou zároveň. A sáhla jsem po nich v době, kdy jsem je potřebovala číst. Takže.. Jo.

03.02.2013 5 z 5