monulam monulam komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha je velmi smutně laděná ale přesto je příběh velmi zajímavý autorka je skvělá vypravěčka

05.05.2023 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

je to klasika kterou stojí za to přečíst

02.05.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

kniha se mi i přesto, že byla smutná, moc líbila. V dnešní době si neuvědomujeme, jak dobře se máme a svoboda je pro nás samozřejmost. Autorka v knize nastínila alternativní scénář, jak se mohla historie vyvíjet a podle mého názoru je to o to děsivější, že to tak skutečně mohlo dopadnout. Dnes je pro nás strašné omezení zavřený obchod a rouška což je smutné.

01.05.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná kniha

30.07.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knih na toto téma jsem už pár četla a neočekávala jsem od této něco nového, musím ale říct že příběh tatera mě okamžitě vtáhl do děje. Určitě doporučuji přečíst. Jsem ráda za knihy které nám ukazují kus historie z té strany, jak je zažili lidé.

09.02.2020 5 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

nerada píšu negativní komentáře, knihy od Viewegha jsem vždy četla moc ráda, ale nemůžu se ubránit pocitu, jako by tuto knihu napsal někdo jiný. Téma mne zaujalo, tak jsem si knihu pořídila, bohužel. Kniha je plytká, příběh by se dal shrnout do krátké povídky a její propojení s tím, jak autor knihu prezentuje režisérovi je opravdu hrozné, opakuje zde mnohokrát jednu větu, jsou zde vulgarismy a netrpělivé reakce režiséra a knize to podstatně ubližuje. Dějová linie je povrchní, příběh není propracovaný, většinu knihy tvoří vulgární konverzace autora s režisérem, některé věci jsou nedomyšlené a způsob, jak kniha končí, mi spíš připadá tak, že to byl první nápad, jak děj utnout. Jsem velmi zklamaná. Mám velmi řáda např. Vybíjenou, kde autor mistrně skloubí přítomnost a minulost postav a daří se mu to báječně. Proto se mi těžko věří, že čtu stejného autora. Z novějších knih se mi od autora velmi líbila Mafie v Praze, ale tuto knihu opravdu nedoporučuji. V knize použitá čechoslovenština je pro mě naprosté týrání jazyka, ačkoliv je zřejmé, že autor se snaží režiséra vykreslit jako osobu, která oba jazyky jaksi propojuje a komolí, nedá se to podle mě číst, není to ani vtipné, ani zajímavé. Hlavní hrdina si v amnézii nepamatuje ani základní slova jako jíst a pít, ale je pamatuje si svou lásku, kterou po úrazu vlastně ani neviděl, protože za ním ani nepřišla do nemocnice, a když ji po letech uvidí, hned ji pozná. Souží se láskou k ní, přitom si ji ani nemá pamatovat. Druhý z hrdinů mu vytýká, že svou partnerku nikomu neukázal, přitom v části, kde autor líčí jak se Roco s Violou seznámili, hned v další větě následuje, že Trefa s nimi jel autem do Prahy. Snažila jsem se zde najít aspoň něco pozitivního, nad jednou pasáží jsem se zasmála, dva citáty mne zaujaly, ale to je z celé knihy vše, bohužel.

17.11.2016 odpad!

Její konec Její konec Shari Lapena

kniha se mi moc líbila, autorku a její styl mám ráda. Celou dobu jsem si myslela, že znám pointu, ale byla jsem překvapená. Příjemné letní čtení.

06.06.2022 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha je krátká, ale děj je svižný a zajímavý. Hrdinka působí podivínsky než se rozkryje příběh její minulosti. Za mě moc dobrá kniha

07.02.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

kniha se mi moc líbila, i když místy byl děj trošku pomalejší.

02.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

kniha se mi líbila asi víc než první díl

14.01.2022 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Krásně napsaná kniha, i když o krutých věcech, je v ní hodně citu. Líbí se mi, že nezačíná těsně před velkou ale přibližuje i mladí Anny a Jozefa a přesahuje i jejich příběh a osudy. Některé věci kolem atentátu jsem nevěděla a tak jsem si doplnila znalost dějinných událostí. Velmi doporučuji k přečtení.

16.06.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

kniha byla zajímavá svým tématem, některé části už byly trochu zdlouhavé, ale celkově se mi líbila

09.01.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

knížka se mi moc líbila, ostatně jako všechny předchozí z této série. Škoda jen, že je posledním dílem. Pouze konec mohl být trošku jiný a propracovanější.

02.01.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

kniha se mi moc líbila.

02.01.2023 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Kniha má moc zajímavé téma, konec mě sice nepřekvapil, ale to mi nevadí

02.01.2022 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Velmi dobře napsaný příběh, do poslední chvíle jsem netušila pravdu a to mám u knih ráda.

06.04.2020 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Brilantně napsaný thriller. Mám tento žánr ráda ale nepotrpim si na krvavé scény. V knize jde spíš o napětí než vypodobnění těchto scén a tol mi sedí. Příběh je velmi dobrý, jen se mi nějak nechce věřit tomu, že by propuštěného vraha nikdo v ulicích nepoznal a že by na případu dělal jen jeden policista. Všechny zápletky byly na konci vysvětleny, což se někdy nepodaří.

10.02.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha se čte jedním dechem, Ditu si okamžitě zamilujete a nepřestanete vycházet z údivu jak se malá dívenka v tak strašné době dokáže adaptovat a starat se o své blízké. Je to smutné čtení, ale je dobré si knihu přečíst

07.02.2020 4 z 5

Nevinný klient Nevinný klient Scott Pratt

Skvělá kniha, právní prostředí, akce a napětí. Líbí se mi ten psychologický podkres hlavní postavy. Rozhodně dobré čtení

07.02.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha, skvěle se čte a přiroste vám k srdci. Knihu jsem četla už před pár lety a když byl v kině film přečetla jsem si ji před jeho shlédnutím znovu a potěšilo mě, že jsou ve filmu použity doslovně některé dialogy z knihy. Kniha je psána vtipným, osvěžujícím stylem. Děj vás doslova pohltí a nepřestanete číst dokud nebudete na konci.

15.11.2016 5 z 5